sskjegg album ,,samotności”.

Promocja Albumu

sskjegg •szeg• to wyjątkowe brzmienie muzyczne, w którym nie brakuje jazzowych odniesień i oryginalnego podejścia do muzyki popularnej. Ich single wielokrotnie znajdowały swoje miejsce na listach przebojów, a koncerty przyciągają coraz więcej nowych fanów. Dziś, 25 marca ma miejsce premiera ich płyty płyty ,,samotności”.

Płyta „samotności” to zbiór różnych historii – tych mniej i bardziej udanych, wszystkie mają jednak wspólny mianownik, a jest nim ogromna emocjonalność. Inspiracje – to życie. To związki i rezonans po rozstaniach. To kłótnie i wojny, ale też chwile pełne szczęścia. To samotność w relacji z drugim człowiekiem, a także z sobą samym.

Okładkę – standardowo – poczynił najlepszy w tworzeniu okładek sskjegg Krzysztof Szatkowski, a zadanie miał niełatwe – narysowanie nas to nie lada wyzwanie. Efekt końcowy już przed Waszymi oczami!

– napisała na profilu Sabina Broda, wokalistka zespołu.

Pierwszym singlem sskjegg, który zapowiadał płytę ,,samotności” był utwór „dotknij”. ,,dotknij” to pragnienie uczuć, emocji i doświadczeń. Utwór mówi o cieple, którego pragniemy – cieple mentalnym i tym fizycznym – ale także o odrzuceniu, które potrafi nas zniszczyć. Utwór ,,dotknij” oscyluje wokół dreampopu, electropopu i ambientu. Jest to zupełnie nowy rozdział muzyczny dla sskjegg. Tekst dojrzewał – początek powstał już dwa lata temu, ale dopiero początkiem tego roku powstała całość.

Dotyk może być dobry, przyjemny i upragniony. Może też jednak być zupełną odwrotnością – złem, bólem i nachalnością. I nie dotyczy to wcale jedynie fizyczności. Ten utwór to przekaz w stronę tej osoby, która właśnie Ciebie skrzywdziła. Słowem, gestem, spojrzeniem i dotykiem.

napisał zespół pod opublikowanym singlem na YouTube.

Drugim singlem sskjegg zapowiadającym płytę ,,samotności” był utwór „kołysz”. ,,kołysz” to piosenka o obawie przed złamanym serduszkiem. Teledysk powstał w żywieckich zakamarkach.

Trzeci singiel ,,(nie)ważne” to historia o podróży – dosłownej i mentalnej. O tym, jak ścieżki dwojga ludzi się ze sobą przecinają i zaczynają tworzyć wspólną drogę. Utwór to lekka, dynamiczna i smaczna opowieść, pełna zakrętów i zaskoczeń. Muzycznie utwór ,,(nie)ważne” to mieszanka electropopu, trip hopu i future bass.

Ostatni singiel zespołu sskjegg wydany tuż przed premierą płyty „samotności” pt. ,,odżyję” to utwór absolutnie przełomowy dla zespołu sskjegg. Jego niezwykle intensywny wydźwięk w połączeniu z bardzo dosadnym tekstem daje mieszankę wybuchową.

Utwór opowiada o ucieczce – od relacji, od sytuacji czy od wszystkiego innego, czego zdecydowanie mamy już dość. Tekst traktuje również o walce, o próbach wyleczenia się i wyrwania ze stanu uśpienia. Piosenka ma niezwykle mocny przekaz i pokazuje zespół w zupełnie nowych barwach.

Dziś, 25 marca 2022r ma swoją premierę album „samotności”, który już wiecie, jeśli przesłuchaliście singli, że warto posłuchać i posiadać w swojej kolekcji muzycznej. Album całkowicie wyjątkowy, na wszystkie Wasze nastroje. Pełen emocji, pełen historii i pełen wspomnień, z których możecie czerpać garściami. przede wszystkim dźwięki, emocje i magia. Zespół ubiera historie w słowa i melodię. Ich muzyka to spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy. Płyta dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. Po zamówienia płyt zgłaszajcie się do zespołu – poniżej podajemy link na ich profil. U nas album do przesłuchania z kanału Spotify.

sskjegg to wyjątkowe brzmienie muzyczne, w którym nie brakuje jazzowych odniesień i oryginalnego podejścia do muzyki popularnej. Analogowe brzmienia rodem z lat 80 w połączeniu z oddechem nowoczesności to kolejne dwa określenia doskonale wpisujące się w gatunek, który tworzy duet. Za enigmatycznym zlepkiem liter kryją się Sabina Broda oraz Korneliusz Flisiak. Poznajcie zespół sskjegg •szeg• !

Promocję przygotowano dzięki uprzejmości Doroty Małgorzaty Zielińskiej z Radiospacja oraz wokalistki zespołu Sabiny Brody, za co dziękuję. W imieniu redakcji zapraszam na audycję BRZMIENIE ŻYCIA, dziś, piątek godz. 10:00-12:00. Zapraszają Jędrzej Dudkiewicz oraz Sabina Broda i Korneliusz Flisiak, czyli sskjegg • szeg : https://radiospacja.pl/sluchaj/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s