AFTERLOAD singiel „Find My Place”

Promocja singla

Polski rockowy zespół AFTERLOAD prezentuje teledysk w stylu podwójnej ekspozycji. Gościnnie solówkę w “Find My Place” zagrał Adam Drath (BAJM). Premiera miała miejsce wczoraj, również na naszej stronie. Zespół polecamy fanom twórczości takich grup jak Cochise, Hunter, Carrion czy Totentanz.

Zespół AFTERLOAD zaprezentował właśnie teledysk do kompozycji Find My Place z debiutanckiego albumu “Lifeline” (2019), która ukazała się na płycie CD oraz winylu. Gościnnie w utworze oraz teledysku wystąpił gitarzysta zespołu BAJM – Adam Drath, który zagrał w nim solówkę gitarową. Klip zamyka etap związany z promocją “Lifeline” – pierwszego albumu zespołu.

“Montaż i postprodukcja teledysku wykonana jest w abstrakcyjnym stylu podwójnej ekspozycji (double exposure) stąd klip ma dość artystyczny charakter. Teledysk w metaforyczny sposób oddaje treść utworu, który mówi o poszukiwaniu przez każdego z nas swojej własnej drogi w życiu, o tym, że popełniamy błędy ale jednocześnie umiemy podejmować też dobre decyzje, o tym, że za naszym każdym krokiem, czy to trafnym czy też nieudanym idą konsekwencje a każdy z nas ludzi próbuje odnaleźć w tym wszystkim swoje miejsce – czymkolwiek ono dla nas będzie.”

– skomentował zespół

Koncepcja i Montaż teledysku: Kamil Tynecki
Nagrania wideo zespołu zrealizowano w TN Studio
Kamera: Piotr „Mleko” Miłkowski i Maciej Niećko
Miks i Mastering: Tomasz „Zed” Zalewski (ZED Studio)
Muzyka i Tekst: Kamil Tynecki

Zapraszamy do obejrzenia teledysku do utworu “Find My Place” z debiutanckiego albumu „Lifeline”.

Zespół rockowy Afterload został założony w 2013 roku przez Kamila Tyneckiego. Muzyka zespołu osadzona jest głównie w klimacie nisko strojonych gitar, mocnych bębnów oraz przesterowanego basu.

Zespół zadebiutował w 2016 roku, wydając EP-ke „From Twelve to Eleven”. W roku 2019 wydał płytę „Lifeline”. Po ukazaniu albumu Afterload twórczością zespołu zainteresował się organizator Record Store Day w Polsce, który wydał muzykę Afterload na pierwszym w Polsce 10-calowym winylu. Wydawnictwo to zatytułowane zostało „The Part of The Lifeline”. Płyta stała się jednym z trzech oficjalnych wydawnictw, którym patronował Record Store Day 2019 w Polsce, obok winyli zespołu Nocny Kochanek oraz płyty Krzysztofa Komedy.

Koncertował występując u boku takich zespołów Alcoholica, będącego polskim cover bandem twórczości zespołu Metallica. Zagrał też na jednej scenie z polską rockowo-metalową legendą czyli zespołem Turbo oraz z takimi zespołami jak Venflon, Whiterose, Exlibris oraz Votum. Występował przed ukraińskim zespołem Jinjer, podczas trasy z zespołem Arch Enemy oraz koncertował w Stanach Zjednoczonych z takimi gwiazdami jak Cradle of Filth oraz DevilDriver.

Aktualny skład zespołu:

  • Kamil Tynecki – wokal, gitara
  • Piotr Torbicz – bas
  • Michał Żardecki – perkusja

Promocję przygotowano we współpracy z Solid Rock PR. Już wkrótce więcej o zespole i jego twórczości. Bądźcie z nami!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s