Chemia singiel „New Romance”

Promocja singla

25 marca ukazał się nowy singel grupy Chemia pt. „New Romance”, promowany również na naszej stronie. Utwór promuje nadchodzące wydawnictwo „Something To Believe In”, które ukaże się w Polsce 29 kwietnia za pośrednictwem Metal Mind Productions. Płytę już można zamawiać w Empiku!


„Muzyka ma moc przełamywania barier na całym świecie i polega na łamaniu zasad”
 

– mówi frontman i wokalista Łukasz Drapała.

Zespół Chemia, założony w Warszawie w 2007 roku przez gitarzystę Wojciecha Balczuna, od 10 lat konsekwentnie buduje karierę w Polsce i na arenie międzynarodowej. Działając w segmencie rocka i hard rocka wypracował unikalną formułę artystyczną i stylistyczną, zdobywając fanów w wielu krajach.

Obecny skład Chemii to:

 • Łukasz Drapała – wokal
 • Wojciech Balczun – gitara
 • Maciek Papalski – gitara
 • Błażej Chochorowski – gitara basowa
 • Adam Kram – perkusja

W 2015 roku Chemia została uznana za zespół roku przez słuchaczy Antyradia, a piosenka „I Love You So Much” została wybrana najlepszym budzikiem przez słuchaczy radiowej Trójki. Zespół zagrał również na wielu festiwalach w Polsce — Orange FestivalSonisphere FestivalJarocinWoodstock i innych, supportował takie gwiazdy jak Metallica, Deep Purple, RHCP, Guns ‚N Roses, Bring Me The Horizon, The Pretty Reckless, Skindred i Michael Monroe.

Najnowsze wydawnictwo grupy – „Something To Believe In” – ukaże się 29 kwietnia 2022 roku. Na płytę składa się dziesięć rockowych kompozycji, najlepszych w karierze Chemii. Za brzmienie albumu odpowiada producent Andy Taylor, gitarzysta i kompozytor znany ze współpracy z Duran Duran, The Almighty, Robertem Palmerem i Rodem Stewartem. Taylor jest również autorem wszystkich znajdujących się na krążku tekstów.

Single „Modern Times”, „Angina” i „The Widows Soul znalazły uznanie wśród fanów, a radiostacje dodały je do stałych playlist. Na początku 2022 roku zespół rozpoczął współpracę z Odyssey Music Network (Apocalyptica, Royal Republic, Asaf Avidan).

Lista utworów:

 1. Modern Times
 2. Angina
 3. New Romance
 4. The Widows Soul
 5. Something To Believe In
 6. Beneath the Water Line
 7. Blood Money
 8. Tumbleweed
 9. The Best Thing
 10. Eagles In The City

Promocję przygotowano dzięki współpracy Cantaramusic.pl za co dziękujemy. Kupujcie płyty polskich artystów, gdyż dzięki temu razem wspieramy naszą scenę niezależną!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s