Gardenia album „Neuroza”

Promocja Albumu

28 stycznia ukaże się nowa płyta istniejącej od 35 lat legendy warszawskiej sceny rockowej – grupy Gardenia – zatytułowana „Neuroza”. Płyta zabiera nas w podróż przez niespokojne stany psychiki współczesnego człowieka.

Neuroza to choroba spowodowana zaburzeniami czynności układu nerwowego, związana z sytuacjami stresowymi współczesnego świata. „Neuroza” to także tytuł najnowszej płyty warszawskiego zespołu Gardenia. Już okładka wprowadza nas w neurotyczną atmosferę muzyczną albumu. Metaforycznie, zostajemy wprowadzeni w środek umysłu, pod czujnym okiem opatrzności – a może Wielkiego Brata?

Neurozy bywają różne, charakteryzują się przede wszystkim zmiennością nastrojów. Taka też różnorodna stylistycznie i brzmieniowo jest muzyka na płycie. Znajdujemy tu motoryczny „Pokój Przemian”, jazzujące „Wymyślone Przedmioty”, minimalistyczne „Schody” , depresyjne „Zabij Przeszłość”, ciężką mantrę „Dzisiaj Nie Liczy Się Nic”.

Płyta zabiera nas w podróż przez niespokojne stany psychiki współczesnego człowieka. Odnajdując w nich własne doświadczenia, uświadamiamy sobie, jak wielu z nas przeżywa dramatyczne, niebezpieczne godziny, trwając w Pokoju Przemian, nieustannie próbując znaleźć z niego wyjście.

Tracklista:

 1. JUTRO!
 2. W NOCY JAK ZŁODZIEJ
 3. SCHODY
 4. GODZINA ZERO
 5. WYRWANY ZE SNU
 6. WYMYŚLONE PRZEDMIOTY
 7. ZABIJ PRZESZŁOŚĆ
 8. GDZIEKOLWIEK BĘDZIESZ
 9. NIEMI
 10. BLISKOŚĆ
 11. DZISIAJ NIE LICZY SIĘ NIC
 12. POKÓJ PRZEMIAN
 13. PÓŁMROK
 14. NOCE W CZARNEJ POŚCIELI
 15. OCEAN

Gardenia powstała w 1987 roku w Warszawie. W następnym roku wydała swoją debiutancką (analogową) płytę w wytwórni Pronit. W latach 80. i 90. sporo koncertowała zarówno w małych klubach, jak i na dużych festiwalach m. in: Róbrege i Jarocin. Jej styl muzyczny krytycy zaliczyli do gatunku “psychodelicznego punku” lub też “zimnej fali”. Najbardziej znanym utworem granym w radio były “Papierosy i zapałki”.

Gardenia mniej lub bardziej intensywnie działa do dziś, obecnie grając w swoim pierwotnym składzie:

 • Radosław Nowak – śpiew,
 • Alek Januszewski – gitara,
 • Przemysław Wójcicki – bas,
 • Mariusz Radzikowski- perkusja

Więcej szczegółów o zespole i dyskografii znajdziecie w Wikipedii oraz na ich profilach społecznościowych:

„Neuroza” to szósty studyjny album Gardenii. Ostatni pt. “Czarny gotyk” miał swoją premierę w styczniu 2018 roku.

Promocję albumu przeprowadzono dzięki materiałom udostępnionym przez Grzegorza Szklarka z Cantaramusic.pl, któremu serdecznie dziękujemy oraz materiałów powszechnie udostępnionych w sieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s