PINK KING

Promocja Artysty

Po raz pierwszy na naszej stronie witamy Króla i to nie byle jakiego bo różowego 🙂 Mam przyjemność przedstawić zespół Pink King, który jako jeden z pierwszych otwierał serię Promocję Artysty w tym roku. Zachęcam do bliższego poznania historii i twórczości chłopaków z woj. śląskiego.

Zespół Pink King tworzą:

  • Kamil – wokal, gitara
  • Mateusz – instrumenty klawiszowe, sampler
  • Kamil – gitara basowa
  • Paweł – perkusja

Początki kapeli datowane są na marzec 2018 roku kiedy Kamil i Mateusz, którzy poznali się już wcześniej przy innych projektach, postanowili stworzyć od podstaw własną grupę. Kamil wziął na siebie wokal i partię gitarową, Mateusz zajął się elektroniczną stroną muzyki. Zaowocowało to powstaniem pierwszej piosenki o nazwie „Maska”. 

Początkowo wszelkie perkusyjne brzmienia powstawały „komputerowo” ale zmieniło się to już w kwietniu 2018 r. wraz z pojawieniem się Pawła. 

Zespół ostro wziął się do pracy, tworzył nowe utwory i 9 czerwca 2018 r. dał się poznać po raz pierwszy publiczności. Zorganizowano wówczas otwartą próbę w Stodole na Godziokach w Żorach gdzie oklaskiwani byli przez najbliższych, pierwszych fanów którzy dali im nadzieję i kopa do dalszej pracy.

Zachęceni ciepłym przyjęciem udoskonalali swój warsztat i udoskonalali kawałki, które zaprezentowali 17 listopada 2018 r. podczas rybnickiego koncertu z kapelą „Niedziela robocza” oraz podczas imprezy urodzinowej w formie koncertu.

Z każdego koncertu byli coraz bardziej nakręceni na granie, na udoskonalanie tego co już osiągnęli i na tworzenie nowego. Do zespołu dołączył wówczas basista Kamil dodając nowej energii. Czas pandemii jaki zaraz po tym nastał to czas przeznaczony na nagranie całego materiału, tworzenia teledysków do wybranych utworów.

Tak powstał np. „Wiersz pierwszy” który miał swoją premierę 23 lipca 2021 r. Tekst utworu napisany jest przez Dominikę Nieradzik. Moim skromnym zdaniem to najlepszy kawałek zespołu.

Teledysk powstał również do „Wiersz drugi”

Po prawie dwóch latach od ostatniego koncertu zagrali 13 listopada 2021 r. wraz z zespołem Strone Collector w Żorach.

W najbliższym czasie zespół również zagra u ich boku, już 29 stycznia 2022 r. w Jastrzębiu Zdroju.

Jeśli lubimy etykietkować to warto wspomnieć, że muzyka zespołu to mieszanka rocka, popu i szeroko pojmowanej alternatywny. O swojej muzyce i wzajemnych relacjach piszą:

„Lubimy bawić się i eksperymentować z muzyką. W naszych utworach każdy na swój sposób pozostawia subiektywną interpretację każdej piosenki. Nie narzucamy sobie wzajemnie żadnych „zasad” co do naszej twórczości, stąd każda melodia to wypadkowa czterech wizji zebranych w całość w postaci muzyki

10 grudnia 2021 r. na wszystkich serwisach streamingowych pojawił siłę ich debiutancki album „Pink King” do którego w imieniu zespołu zapraszamy do odsłuchu.

Wszelkie informacje o zespole znajdziecie:

Bardzo dziękuję zespołowi za współpracę, poświęcony czas, przesłane materiały i cierpliwość 😉 Wszystkiego dobrego dla Was! Udanych koncertów!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s