The Dames

Promocja Artysty

Początki muzyki The Dames sięgają do 2009 roku, kiedy to zespół istniał i tworzył przez prawie 10 lat pod nazwą TKM. Na jego czele stali: wokalista oraz perkusista. Reaktywacja z nowym składem nastąpiła w marcu 2019 roku. Od tego czasu zespół istnieje pod nazwą The Dames.

Liderem zespołu, który dostarcza harmonii wokalnych, energetycznych występów jest Pierwsza Dama sopockiej sceny muzycznej – charyzmatyczny Piotr Łuba. Jak piszą o sobie: Dama zmienną jest, tak jak muzyka The Dames. Rock, pop, punk, funk, ska… Po prostu popowo-rockowy neoklasycyzm!  Członkowie The Dames (od lewej):

  • Piotr Słodkowski – gitara,
  • Piotr Łuba – wokal,
  • Jacek Skrzydlak – perkusja,
  • Ania Stodulska – gitara basowa

Poznajcie The Dames

Nasza basistka Ania Stodulska uwielbia Bernarda Edwardsa, basistę Chic, więc groove ma we krwi. Jacek Skrzydlak, nasz perkusista i realizator nagrań, jest niezwykłym perfekcjonistą, na scenie i w studio. Do bólu ;). Piotr Słodkowski, gitarzysta, to z kolei hard rock lat 70., funk w różnej postaci i świetna technika. Gra też w zespołach Glenna Meyera (dawniej Blenders). Ja jestem od pisania piosenek i wygłupów na scenie. Poza tym głównie podpatruję twórców piosenek, kompozytorów. Od Stephena Fostera (XIX w.), poprzez Beatlesów i Philly Soul, po Maxa Martina i Taylor Swift. Wiele jeszcze nauki przede mną.

– dodaje Piotr Łuba

Ich muzyka to autorskie kompozycje, które tworzą sami. Inspirację czerpią z takich legend, jak: The Beatles czy David Bowie. The Dames to wpadające w ucho melodie, od których nie można oderwać się choć na chwilę. Teksty głównie w języku angielskim, nie brakuje również piosenek, które napisali w języku polskim. Zadebiutowali na kanale YouTube utworami z albumu TKM  pt. „Duża płyta” wydanego w 2016r  i zrealizowali klip do utworów z tego albumu pt.„Piąteczek”.

Żywiołowość The Dames sprawia, że zespół dostarcza publiczności dobrą i niezapomnianą zabawę. Na koncertach można usłyszeć polskie kawałki z okresu TKM oraz angielskie komponowane przez The Dames. Nie brakuje również kilku coverów. Przedstawiam Wam pierwszy klip sopockiej grupy The Dames „You Keep My Sanity” wydany w 2020r. Udział w klipie wzięły zawodniczki znakomitej drużyny roller derby 3City Piranhas!

Jednak rozgłos przyniósł im singiel „Amber Lady”, który premierę na YouTube miał 9 lipca 2021 roku a już  kilkanaście dni od premiery  zyskał ponad 150 tysięcy odsłon na YouTube.  To funk rockowa energetyczna piosenka z elementami ska.  

Utwór „Amber Lady” powstał ponad rok temu. Inspiracją do jej napisania był moment, kiedy stałem za znajomą w kolejce do baru w sopockim Teatrze Boto. Jakoś tak potrząsnęła głową i zarzuciła włosami, że od razu cały refren powstał w mojej głowie. Czasami czujesz, że napisałeś zaczyn czegoś dobrego. Wtedy ważne jedynie to, by tego nie spieprzyć. Jesteśmy zespołem z Sopotu, więc dodatkowo w grę musiał wejść nasz lokalny patriotyzm 🙂 Pandemia pokrzyżowała nam plany wydawnicze i musieliśmy uzbroić się w cierpliwość z nagraniem klipu. Kiedy w końcu udało nam się zaprezentować klip szerokiej publiczności, zaskoczyło nas fantastyczne przyjęcie! Bez żadnych zabiegów promocyjnych utwór zdobył ponad 150 tys odsłon na YT! Dostajemy ogromnie dużo pozytywnym słów zarówno od fanów z Polski jak i z USA! Idziemy za ciosem i już dopinamy kolejne single! 

– tak o genezie powstania „Amber Lady” opowiada jej lider i wokalista, Piotr Łuba

Jak zapowiadają, pracują cały czas, aby doszlifować swoje kolejne utwory. Już niebawem kolejny singiel więc obserwujcie social media zespołu, żeby być na bieżąco.

Dziękujemy Oli Piekielnej, menagerowi zespołu za fajną atmosferę przy tworzeniu promocji, super kontakt i materiały, którymi mogliśmy się z podzielić z czytelnikami strony Polska Muzyka alternatywna. Będziemy obserwować poczynania zespołu, liczymy również, że będą nam podsyłać kolejne nowości.  Życzymy kapeli wielu udanych koncertów i nowego albumu. Chętnie przeprowadzimy jego promocję na stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s