Grinding Halt

Promocja Artysty

Założycielem Grinding Halt jest Artur Kasprzycki. Pabianiczanin gra na gitarze od 9 lat. Stworzenie zespołu było jego marzeniem. Od początku swojej przygody z muzyką skomponował kilka utworów, które przez lata czekały na swój debiut w szufladzie. W  założeniu grupy pomogła… pandemia.

grafika: Adrianna Skotnicka

Nazywam się Artur Kasprzycki i bez większych sukcesów gram na gitarze od 8 lat. Niestety, moje umiejętności sprowadzają się do starej, punkowej maksymy “trzy akordy, darcie mordy”. Nigdy nie chodziłem do szkoły muzycznej, niezbyt lubiłem grać covery. Od początku zacząłem “komponować” własne piosenki, które przez lata leżały odłogiem. Bardzo chciałem założyć zespół, nagrać je i występować na żywo dla 10 osób w małych klubach w miastach powiatowych. Nazbierało się materiału z którym nic nie robiłem przez lata. Na szczęście pomocną dłoń wyciągnęła pandemia. Miałem dużo wolnego czasu i tak powstał zespół Grinding Halt.

– napisał Artur na swoim kanale YouTube

Zespół muzyczny Grinding Halt powstał w Pabianicach k/Łodzi pod koniec 2020r. Ich muzyka to proste, gitarowe utwory w których starają się zawrzeć przebojowe, melodyjne elementy. Brzmienie utrzymuje się w klimacie alternatywnego rocka, indie i post punku.

Głównie czerpiemy z dorobku indie-rockowych zespołów lat 80. i 90. Lubimy między innymi The Cure, The Only Ones, Built To Spill, Teenage Fanclub, Replacements, Dinosaur Jr. Stawiamy na proste, gitarowe utwory, jednocześnie starając się zawrzeć przebojowe, melodyjne elementy

 – dodają zgodnie

Prezentujemy Wam zespół w naturalnym środowisku. Od lewej na pionowym zdjęciu:

  • Artur Kasprzycki — gitara prowadząca/wokal
  • Paweł Pałyga — gitara rytmiczna
  • Maciej Gutowski — bas
  • Michał Wereszczyński – perkusja do dwóch pierwszych piosenek
  • Adam Pyzalski – perkusja do najnowszych numerów

Boysband uchwyciła Dagmara Serek.

Pierwszym singlem jaki wspólnie wydali był utwór „Wrong” utrzymany jest w klimacie alternatywnego rocka/post-punku. Po niespełna miesiącu od premiery zaliczył ponad 2 tysiące wyświetleń i utrzymywał się w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów Radio Akadera. Nagrania do niego zrealizowano w łódzkim Muzeum Książki Artystycznej i w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej. Utwór zwiastuje debiutancką płytę, którą planują nagrać w tym roku.

Drugi singiel Grinding Halt „Mirror” miał swoją premierę 6 grudnia 2020r. W klipie wystąpił pies Abaddon, który był szczęśliwy, bo mógł się wyszaleć podczas kręcenia klipu. Słowa i muzyka Artur Kasprzycki, video – Rafał Tyluś, nagranie, mix & mastering Grzegorz Kobus i Piotr Stefański. Numer utrzymany w indie-rockowo/power-popowej stylistyce.

„Tell Me More” to najnowsza piosenka pabianickiego zespołu Grinding Halt. To niewątpliwie bardzo energetyczny utwór, ponieważ na potrzeby teledysku powstała specjalna seria napojów energetycznych marki Grinding Halt. Sama kompozycja powstała 6 lat temu. Jej twórcą jest Artur Kasprzycki – wokalista i gitarzysta zespołu. Za zdjęcia i montaż klipu do piosenki „Tell me more” odpowiada Dagmara Serek. Scenariusz napisał Michał Jasiński. Za produkcją muzyczną stoi Grzegorz Kobus. Nagrania zrealizowano w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej oraz w jednej z łódzkich sal prób.

Jak zapowiadają powstało już 9 autorskich utworów zespołu. Chłopaki pracują cały czas, aby doszlifować swoje umiejętności. Już niebawem kolejny singiel więc obserwujcie social media zespołu, żeby być na bieżąco.

Dziękujemy Arturowi Kasprzyckiemu, liderowi zespołu Grinding Halt za kontakt i materiały, którymi mogliśmy podzielić się z czytelnikami. Będziemy obserwować poczynania zespołu, liczymy również, że będą nam podsyłać kolejne nowości.  Życzymy kapeli aby ten debiutancki album jaki planują wydać w tym roku, ujrzał światło dzienne. Chętnie przeprowadzimy jego promocję na stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s