Diatom Album „Sól”

Promocja Albumu

Kiedy do składu zespołu DIATOM dołączył wokalista Michał Kulniew od razu zabrali się do pracy aby wydać swój pierwszy, nowy album długogrający. Łatwo nie było ale w końcu jest! 1 lutego 2022 r. nakładem Lynx Music ukazał się materiał na długogrającym albumie zatytułowanym „Sól”.

Album zatytułowany „Sól” zdobi obraz autorstwa Sophie Turbé (aka Sözo Tozö ). Za opracowanie graficzne odpowiada Jan Worpus-Budziejewski (Grafixpol). Bardzo ciekawa propozycja z pewnością wyróżniająca się pośród innych albumów muzycznych.

„Sól” to najnowszy album DIATOM, na którym rockowa przebojowość ściera się z metalową gwałtownością, agresja współgra z melancholią, a zaangażowanie emocjonalne przechodzi w pustkę i chłód. W warstwie stylistycznej progresywny rock-metal Diatom czerpie bez skrępowania także z takich gatunków muzycznych jak black metal, jazzrock czy nawet muzyka klasyczna, pozwalając odkrywać słuchaczom nieoczywiste wątki.

Z pełnym przekonaniem możemy napisać, że będzie to album niesamowity, wyjątkowy, miejscami porażający, który niejednemu z Was namiesza w głowie.

– zapowiadali album na swoim profilu

Chłopaki nie wydali żadnego singla czy teledysku zapowiadającego album, jedynie album teaser jako przedsmak tego, co fani będą mogli usłyszeć na krążku. Może i fajne rozwiązanie, zajawka jako przedsmak tego co szykują, tajemniczość i ciekawość.

Kiedy w styczniu, tuż przed premierą albumu opublikowali klip na YouTube, byłem pewien, że to teledysk. Nic podobnego, pojawił się Video teaser, teledysk do fragmentu utworu „Późno i wcale” zachęcając do dania głównego.

Album „Sól” wydany nakładem LYNX Music miał swoją premierę 1 lutego 2022r. Podano danie główne na które dość długo kazali czekać fanom. Ale przyznam, opłacało się czekać. Na krążku znalazło się 9 utworów a sam krążek

DIATOM – „SÓL”
Lynx Music, NR. KAT. LM210CD

  1. Późno i wcale 5:06
  2. Urodzaj 4:27
  3. W innym miejscu 5:02
  4. Wysoko 5:25
  5. Pętla 4:14
  6. Burza 5:27
  7. Sól 5:12
  8. Lakryce 4:21
  9. Na skraju 5:19

Albumu można posłuchać i zamówić na CD lub w wersji cyfrowej na stronie bandcamp.com (link poniżej) albo przez kontakt z zespołem na facebooku lub pisząc na diatomtheband@gmail.com
Płyty dostępne są także w sklepach rockserwis.pl i lynxmusic.pl.

Diatom powstał w 2018 r. w Gdańsku jako trio: Jakub Kolan (gitara), Marcin Szkiel (bas) i Bartłomiej Sokołowski (perkusja). Rok później za pośrednictwem wytwórni Pies z Kulawą Nogą zespół wydał na CD debiutancki mini album „Diatom”, który promował koncertami i teledyskiem do utworu „Każdy”, dostępny na kanale YouTube zespołu. „Diatom” został wydany w formie profesjonalnie tłoczonego CD w jedno-panelowym digipacku. W notce dołączonej do płyty grupa wśród swoich inspiracji wymienia kapele Arcturus, Mastodon, Voivod i tytanów progresywnego rocka z King Crimson na czele.

„Łączmy art-rockowe formy, melancholię i rzewność z ciężarem i agresją właściwymi dla różnych odmian muzyki metalowej”.

– napisali na notatce

Po 2 latach grania inspirowanego wieloma wpływami, od jazzrocka po black metal postanowili wydać album długogrający będący wizytówką zespołu. W 2021 r. do składu dołączył wokalista Michał Kulniew, z którym zarejestrowano materiał na długogrający album zatytułowany „Sól”, który dziś promujemy.

W materiałach informacyjnych przedstawiają swoją twórczość jako progresywny rock/metal i tak jest w rzeczywistości.

Poruszamy się w pojemnej stylistyce rockowo-metalowej. W naszych kompozycjach łączymy art rockowe formy, melancholię i rzewność z ciężarem i agresją właściwymi dla różnych odmian muzyki metalowej.

– napisali na swoim fejsbukowym profilu

Diatom jest zdecydowanie dla tych, którzy w muzyce lubią łamać granice i nie uznają ograniczeń. Grają z powerem, mocno i odważnie. W sposób ciekawy łączą różne gatunki i wielu z pewnością za to ich polubi a ich nowa płyta z pewnością przypadnie do gustu. Polecamy album „Sól” i namawiamy do obserwowania zespołu, prezentowane zajawki na pewno wróżą nowości, które niebawem zaprezentują.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s