Atrocious Filth album „OVV” – Biały winyl

Promocja albumu

Nie lada gratkę dla swoich fanów przygotował niedawno zespół Atrocious Filth, który po świetnie przyjętej płycie „OVV” z 2021 r. zrobił jej reedycje w wersji winylowej (biały krążek, limitowany do 333 sztuk).

Historia zespołu Atrocious Filth zaczęła się w 1991 r. w Olsztynie. Na swoim koncie posiadają trzy płyty:

1994 r.„100 Jesus”
2016 r.„Moans”
2021 r.„OVV”

Atrocious Filth to bardzo trudny do zaklasyfikowania zespół. Pomimo że związany jest ze sceną metalową, od samego początku odstawał od klasycznego metalu brawurowymi pomysłami, które były trudne do zaakcpetowania przez wielu słuchaczy. Ich wcześniejsze dokonania bliższe są Kobong czy Kinsky, choć może to przez brak innych, bardziej właściwych porównań. Granie zespołu to idealna propozycja dla fantów Daughters, Neuma, Nyia czy Ketha. To co najbardziej charakteryzuje zespół to nieszablonowe podejście do aranżacji i kompozycji oraz brutalność brzmienia.


Do pierwszego składu zespołu należeli: Krzysztof „Docent” Raczkowski (bębny, ex-Vader) Sławomir „Małga” Jóźwiak (bas) oraz Andrzej „Andzi” Choromański (gitara). Na przestrzeni lat skład zmieniał sie wielokrotnie i przez zespół przewinęli się m.in.: Leszek „Shambo” Rakowski (ex-Vader & Slashing Death), Maciej Iwan oraz Tomasz „Yogi” Adamski.

Płyta w 2021 r. nagrana została w składzie Andrzej Choromański (gitara), Tomasz Bardega (wokal) i Leszek Rakowski (bas) z Bartkiem Kuźniakiem jako producentem oraz gościnnie: Gerard Niemczyk, Tony Kinsky i Agnieszka Połubińska.

Wydany pierwotnie w styczniu 2021 r. drugi album Olsztynian, dostępny jest wreszcie w wersji winylowej. Ilość egzemplarzy limitowanych jest do 333 sztuk. Warto więc się pośpieszyć. Materiał został zremasterowany oraz wzbogacony graficznie.

Wydawcą jest polska wytwórnia Moans Music gdzie możecie go nabyć. Na płytę składa się z 7 utworów, każdy zaatytuowany odzielną literą.

Teledysk do „L” powstał przy współpracy z Olsztyńskim Teatrem Lalek i studiem filmowym „Małpa Projekt” Macieja Łojewskiego.

Z pewnością jest to płyta dla wysublimowanego odbiorcy. Jest wielowarstwowa, mroczna, cieżka, bardzo różnorodna. Według wydawcy:

Silne zrytmizowanie muzyki AF nadaje jej transowej mocy. Kompozycje stricte metalowe przeplatane dziwnymi, intrygującymi dźwiękami wysyłają nas w psychodeliczno industrialne rejony. Gdzieniegdzie pojawia się noise’owa elektronika oraz odjechane dźwięki, które tworzą zalążki protomelodii. Nie jest im jednak dane rozwinąć się w wyraziste tematy.
Całość twórczości jest niepokojąca, trzymana w ryzach silnym rytmem. Zespół stara się budować napięcie poprzez „konwencjonalne” struktury by za moment uciec w rejony mniej przewidywalne.
Propozycja Atrocious Filth mimo, że momentami radykalna stara się pokazać różne podejście do świata dźwięków.

Zachęcamy do obserwowania i odwiedzania profili zespołu na:

Promocję przygotowano we współpracy z Filipem Sarniakiem, któremu dziękujemy za przesłane materiały. 

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s