Nocny Stróż album „W którą stronę”

Promocja Albumu

Po blisko 20 latach członkowie zespołu czyli Michał Gęsikowski, Michał Witkowski i Piotr Sieracki postanowili reaktywować Nocnego Stróża w nowym składzie, zapraszając do współpracy Zbyszka Florka (ex-Quidam) i perkusistę Mateusza Senderowskiego (grającego na co dzień w zespole Kobranocka). Wynikiem tej współpracy jest pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu. Płyta „W którą stronę” zawiera 11 kompozycji, utrzymanych w pop-rockowej konwencji.

Płyta ”W którą stronę ” zespołu Nocny Stróż, to 11 pop-rockowych kompozycji, z których znakomita większość wpada w ucho po pierwszym przesłuchaniu. Ogromny wkład w powstanie krążka mieli również Marek Dutkiewicz i Patrycja Kosiarkiewicz. Marka Dutkiewicza znamy z tekstów do największych przebojów m.in.: „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Słodkiego, miłego życia”. Z kolei piosenkarka Patrycja Kosiarkiewicz – napisała tekst do piosenki „Smutno mi tato”, którą również można znaleźć na płycie. Do projektu zostali zaproszeni: Filip Sojka i Damian Sikorski, którzy gościnnie zagrali na basie w dwóch utworach z płyty. Ponadto jeden z tekstów napisał Grzegorz Walczak z toruńskiej formacji Czaqu. Premiera płyty „W którą stronę” odbyła się 30 maja podczas koncertu na placu Klasztornym przed Teatrem Miejskim w Inowrocławiu.

Pierwszym singlem promującym krążek była piosenka ”Razem uda się”z gościnnym udziałem Andrzeja Krzywego (De Mono), na basie zagrał, również gościnnie, stary znajomy z Inowrocławia, jeden z najlepszych basistów w naszym kraju – Filip Sojka. Tekst do singlowego kawałka napisał Marek Dutkiewicz.

„W którą stronę” to tytułowy utwór z premierowej płyty zespołu Nocny Stróż, nieco bardziej rockowy, niż pierwszy singiel promujący album. Świetny tekst Grzegorza Walczaka (Czaqu) mówi o chwilach trudnych wyborów, na przykładzie związku, ale może też być traktowany bardziej ogólnie – o niełatwych decyzjach, z którymi każdy z nas spotyka się w życiu.

Nocny Stróż to zespół z Inowrocławia, którego możecie pamiętać z lat 90. Założycielem jest Michał Witkowski – inowrocławski gitarzysta, który założył zespół w 1997 roku. Muzycy od początku grali własne kompozycje. Wówczas przez 5 lat działalności dali się poznać, jako formacja poruszająca się muzycznie w okolicach rocka. Teraz wracają po dwudziestu latach z premierowym materiałem, którego korzenie sięgają jednak dawnych czasów.

Po solowych projektach muzyków i przygodach na różnych scenach, inowrocławski zespół Nocny Stróż powraca z mocnym akcentem i w towarzystwie największych gwiazd: Patrycji Kosiarkiewicz, Andrzeja Krzywego, Marka Dutkiewicza czy Filipa Sojki. Zespół wznowił swoją działalność od popularnej piosenki „Bądź blisko” sprzed kilkunastu lat. Tym razem powraca z własną płytą „W którą stronę”.

Czy ten stary dobry rock ma jeszcze swoich fanów?

 „Impulsem do tego, żeby ponownie zebrać zespół i zacząć na nowo po latach był koncert upamiętniający naszego serdecznego kolegę, Roberta „Mycę” Kowalskiego, który odszedł on nas w 2019 roku. Spotkaliśmy się na jednej scenie, zagraliśmy wspólnie z ponad 20 muzykami bardzo emocjonalny koncert i chyba każdemu zaświtała w głowie myśl, żeby ponownie spróbować jako Nocny Stróż. Każdy z nas przez lata zebrał spory bagaż doświadczeń, każdy był czynnym muzykiem.

Po reaktywacji zespół marzył o jednym – o tym, żeby nareszcie nagrać swoją pierwszą płytę, podsumować tym samym okres kiedy powstawał materiał na ten krążek. Wiele z utworów mocno różni się od swojej pierwotnej postaci, chcieliśmy aby brzmiały bardziej współcześnie, bardziej „na czasie”. Muzyka na płycie jest pewną wypadkową inspiracji każdego z muzyków, natomiast świadomie dążyliśmy do poprockowego brzmienia, do tego, żeby były to po prostu fajne piosenki. I wydaje się,  że udało się to osiągnąć, bo kawałki z płyty doskonale bronią się zarówno w formie takiej, jaką zarejestrowaliśmy w studio, jak też akustycznie, o czym przekonaliśmy się grając kilka koncertów w tej formie.

Teksty do piosenek w większości opowiadają odwieczną historię o miłości…o relacjach, uczuciach, tęsknotach. W zasadzie tylko dwa kawałki odbiegają nieco tematycznie – w pierwszym singlowym numerze mowa jest o męskiej przyjaźni, o tym, że nawet po latach można na siebie liczyć i że ta przyjaźń, mimo upływu lat, nie traci na wartości. Natomiast piosenka „Smutno mi tato” jest chyba „najcięższą” jeśli chodzi o tematykę na płycie. Mówi o utraconych relacjach z ojcem”.

– dodaje zespół

Aktualny skład zespołu Nocny Stróż to:

  • Michał „Gęsik” Gęsikowski – wokal i gitara,
  • Michał Witkowski – gitara,
  • Zbigniew Florek – instrumenty klawiszowe,
  • Piotr Sieracki – gitara basowa,
  • Mateusz Senderowski – perkusja

Album dostępny jest w sieci sprzedaży Empik w cenie 30,99 złotych. Płyta jest dedykowana wszystkim tym , którzy lubią klasyczne piosenkowe i rockowe granie.

Kupując w sieci EMPIK z naszego linku wspierasz działalność Polskiej Muzyki alternatywnej.

Kup Teraz

Album w cenie 30,99 PLN

Promocję przygotowano we współpracy z Cantaramusic.pl

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s