Muzyczna Środa: #17 IMAGINATURE

Premiera 5 października o 20:00

Imaginature to zespół wykonujący metal symfoniczny. Został założony w 2015 roku w Szczytnie przez dwójkę przyjaciół z dzieciństwa – gitarzystę Marcina Borodziuka oraz grającego m.in. na dudach szkockich i irlandzkich Arka Powolnego. W ostatnim czasie do składu dołączyła wokalistka Gaia, która dziś wystąpi w naszej audycji.

Po założeniu zespołu w 2015 roku, do składu dołączyli Leszek Bil na klawiszach, Krzysztof Lupa – perkusja i Adam Szyszka na basie. Kilkuletnia praca nad autorskimi pomysłami zaowocowała materiałem na debiutancki album. Pod koniec 2019 r. zespół rozpoczął nagrania w warszawskim studiu Kalifornia. Szyki pokrzyżowała im pandemia i rozstanie z dwójką wokalistów, Anną i Łukaszem zaproszonych do nagrania partii wokalnych. Gdy los projektu zawisł na włosku, muzycy Imaginature podnieśli się, w dniu 02 października 2021 r. wydając album z udziałem występujących gościnnie wokalistów z renomowanych projektów jak Sunrise (Ukraina), czy rodzime Thermit i Moyra. Jeden z utworów zaśpiewał też Marcin.

Mimo formuły obranej na płycie, zespół nie porzucił poszukiwań odpowiedniego głosu do swojej muzyki. W styczniu 2022 do Imaginature dołączyła wokalistka Gaia, która do projektu wniosła olśniewający głos i imponującą prezencję sceniczną, co mogliśmy zobaczyć i usłyszeć w utworach „Weather the Storm” i na teledysku „Edge”, które ukazały się 16 września 2022 r. w nowych wersjach, będą też zaprezentowane w naszej audycji.

Muzykę Imaginature charakteryzują energetyczne gitarowe riffy Marcina, przeplatane melodyjnymi partiami klawiszy Leszka, czy instrumentów typu whistle lub dudy, na których gra Arek. Na ich tle wybija się krystalicznie czysty wokal Gai. Całość dopełnia mocno zaznaczona sekcja rytmiczna, za którą odpowiadają Krzysztof (perkusja) i Adam (bas). Obecnie Imaginature pracuje nad całkiem nowym materiałem muzycznym i planuje nową trasę koncertową na 2023 rok.

Zapraszamy również do naszego artykułu promującego zespół, który powstał kilka tygodni przed audycją. Fajna galeria, single i cała płyta „Imaginature” do przesłuchania.

Imaginature

W styczniu 2022 do Imaginature dołączyła wokalistka Gaia, która wniosła do zespołu olśniewający głos i imponującą prezencję sceniczną. Obecnie zespół nagrał na nowo dwa utwory: „Weather the Storm” i „Edge”, które ukażą się na wszystkich popularnych platformach streamingowych. Także w dniu 16 września 2022 r. zostanie opublikowany teledysk. Obecnie zespół pracuje nad całkiem nowym materiałem…

Oceń ten wpis:

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s