Nominowani do Plebiscytu Artysta Roku 2022

Plebiscyt już 15 stycznia 2023 roku

Kolejna, już II-ga edycja Plebiscytu Artysta Roku wystartuje 15 stycznia. Laureata Plebiscytu poznamy 31 stycznia 2023 roku. Poznajcie nominowanych, spośród których fani muzyków oraz czytelnicy i sympatycy Polskiej Muzyki alternatywnej wybiorą najlepszego, najpopularniejszego artystę 2022 roku.

Plebiscyt jest nieprzewidywalny, jak nieprzewidywalni są głosujący. Werdykty fanów bywają czasem zaskakujące, ale to jest właśnie urok i specyfika tego Plebiscytu. W tym roku będziemy wybierać tego najpopularniejszego spośród 44 artystów, którzy zaufali naszej redakcji i zostali Załogantami PMa.

Nominowani

Tak jak w ubiegłym roku nominowani są wszyscy, którzy skorzystali z naszej bezpłatnej oferty „Promocja Artysty” lub z którymi zrealizowano wywiad i pokazali się na naszej stronie internetowej w minionym roku. Jeśli chcecie wziąć udział w kolejnej edycji zapoznajcie się z naszą bezpłatną ofertą, przygotujcie materiał do publikacji, a w roku następnym to Wy będziecie nominowani i być może głosami fanów otrzymacie tytuł Artysta Roku. Celem Plebiscytu jest wyróżnienie właśnie tych, którzy poświęcają nam czas i razem z nami realizują kampanie reklamowe dzięki którym realizujemy cele upowszechniając polską scenę muzyki alternatywnej zapewniając czytelnikom ciekawe materiały. Plebiscyt jest zachętą ale również informacją, że warto być z nami przez cały rok.

W tym roku dodatkowo nominujemy również wszystkich tych, którzy razem z nami realizują nasze pomysły przecierając ścieżki nowatorskim projektom. Takimi nowo wdrażanymi pomysłami były w minionym roku koncerty w ramach projektu MIAZGA TOUR 2023, który napotkał wielu sceptyków ale pomimo tego zgłosiło się 12 artystów oraz audycja „Muzyczna Środa” realizowana wspólnie z RTV Sławenia do której zgłosiło się 11 artystów. Bez tych właśnie osób i zespołów nie ruszyłaby promocja na żywo i nie ruszyłaby promocja na wizji. To właśnie oni jako pierwsi umożliwili uruchomienie projektów otwierając drogę pozostałym. I właśnie za odwagę, za udział w czymś nieznanym i nowatorskim, w czymś co dopiero się rozkręca i nie wiadomo czy się uda, za zaufanie jakim nas obdarzyli, chcemy podziękować nominacją do Plebiscytu.

Wszystkim nominowanym życzymy powodzenia a fanów poszczególnych artystów-muzyków oraz czytelników i sympatyków Polskiej Muzyki alternatywnej gorąco zapraszamy do głosowania i zabawy.

Poznajcie nominowanych, którzy w tym roku powalczą o Wasze głosy:

Nagrody

Plebiscyt Artysta Roku 2022 organizowany przez naszą redakcję startuje po raz drugi i liczymy na to, że spotka się z Waszym zainteresowaniem, co otworzy drzwi kolejnym edycjom w kolejnych latach. Tradycja i prestiż. Te dwa słowa najlepiej podsumowują każdy Plebiscyt. Właśnie dlatego chcemy podnieść prestiż Plebiscytu i uhonorować Laureata statuetką stanowiącą doskonałą formę nagrody dla każdego artysty, który swoim dziełem zdobył serca publiczności.

Statuetka będąca nagrodą w Plebiscycie jest ręcznie robiona, a więc jedyna w swoim rodzaju. Wykonana ze stali, pokryta galwanicznie mosiądzem i patynowana w celu osiągnięcia efektu starego złota nadającego całości niepowtarzalny wygląd. Postać artysty, wokalisty/wokalistki z mikrofonem rozkładająca ręce ku publiczności z grawerem „Artysta Roku 2022” idealnie podkreśli prestiż nagrody i zwieńczenie artystycznych dokonań w 2022 roku. Postać posadowiona na granitowym cokole z grawerowaną tabliczką na której znajdzie się nazwa zwycięzcy będzie wyjątkowym wyróżnieniem, docenieniem talentu i pamiątką na całe życie. Ma aż 27 cm wysokości i waży nie bagatela, aż 1kg, tak jak Fryderyki. Od teraz prestiżowa nagroda w Plebiscycie Artysta Roku od redakcji Polska Muzyka alternatywna.

W drugiej edycji Patronat medialny nad wydarzeniem objęli i przyłączyli się do promocji Artysty Roku 2022:

 • Rozmowa trwa to team w składzie Paweł Pawlucy, Bartek Rydz i Robert Luchowski. Ich celem jest tworzenie wywiadów: ciekawych; dotykających ważnych spraw; dostarczających pozytywnych emocji; wiedzy, która – ich zdaniem – przydaje się we współczesnym świecie. Rozmowa Trwa to wywiady z ludźmi z krwi i kości na ciekawe i/lub ważne tematy. Na ich koncie rozmowy m.in. z laureatem naszego tamtegorocznego Plebiscytu Artysta Roku 2021 zespołem Kapela Bożków, Jackiem „Dżej Dżej” Jędrzejakiem, Włodkiem Dembowskim, Robertem Gulaczykiem, Jerzym Słotą, Andrzejem „Kogutem” Sową i wieloma innymi ze świata sztuki, literatury, filmu itd.
 • RTV Slawenia nadająca z Londynu audycję “Muzyczna Środa”, którą prowadzi Matt Smok Artist. Matt jest m.in. kompozytorem oraz gitarzystą. Od 2005 r mieszka w UK gdzie koncertuje w tamtejszych klubach, głównie polskich, lub gdzie gromadzi się tutejsza Polonia.W audycji prowadzi wywiady z polskimi artystami. W ramach dotychczasowej współpracy z Mattem w audycji „Muzyczna Środa” od sierpnia 2022 r. przeprowadzono 12 wywiadów z promowanymi przez nas zespołami wśród których między innymi: Dzieci PRL-u, Małpoludy, Kingshere, Imaginature.
 • INNE.RADIO czyli radio internetowe, robione przez ludzi z pasją dla słuchaczy z pasją. Wiele fajnych programów, ciekawe tematy, dużo muzyki, podcasty, audycje i najnowsze wiadomości. Od listopada 2022 r. w ramach naszej współpracy radio nadaje środową audycję „Top 30 #Wasza Muza” którą prowadzi Dariusz Bełczącki.
 • Radio Malbork nadające dwugodzinną wtorkową audycję pn. „Z innej bajki„. Po raz pierwszy na antenie pojawiła się 24 sierpnia 2011 r. Pomysłodawcami i głównymi twórcami tego programu są Robak oraz Leon. W programie przede wszystkim to, co na co dzień trudno usłyszeć w innych rozgłośniach, czyli reggae, punk rock, roots, hardcore, ska, etno, metal i szeroko rozumiana muzyka alternatywna. Tego co prezentują podczas audycji nie da się umieścić w jednej szufladzie, ich główne założenie to różnorodność jak najdalej od mainstreamu.
 • Radio Bemowo nadające dwugodzinną czwartkową audycję pn. „Dobrze Rockują” którą prowadzi Radosław „Szadek” Szatkowski. Audycja „Dobrze Rockują” otwarta jest na artystów z szeroko rozumianej polskiej sceny niezależnej, którzy zaczynają muzyczną przygodę lub szukają miejsca do promocji swojej twórczości, promuje również dobrze znane zespoły rockowe ale nie tylko. Radosław zaprasza wszystkich, którzy grają muzykę alternatywną, pop rock, rock progresywny, indie rock, blues, reggae, punk, hard core, metal (szeroko rozumiany) oraz inne dźwięki pokrewne.

Każdy z Patronów zaoferował promocję w swoich audycjach a konkretnie będzie to:

 • Prezentacja nominowanych artystów-muzyków do Plebiscytu Artysta Roku 2022 w Radiu Bemowo dniu 19 stycznia 2023 r. Będzie dużo muzyki od nominowanych i troszkę informacji o zespołach, zapraszamy do audycji „Dobrze rockują”. Informacje na mediach społecznościowych oraz na stronie radia.
 • Udział zwycięzcy Plebiscytu w wydaniu specjalnym audycji „Muzyczna Środa” w RTV Sławenia 15 lutego o godz. 20:00. Wymagane połączenie audio-wizualne przez łącze internetowe z redakcją.
 • Wywiad ze zwycięzcą, Artystą Roku 2022 na antenie Radia Malbork w audycji „Z innej bajki”. Wymagane połączenie audio z redakcją, termin do uzgodnienia z redakcją radia.
 • Promocja zwycięzcy na antenie INNE.RADIO w audycji „Top 30 #WaszaMuza”
 • Wywiad i promocja Artysty Roku 2022 na antenie Radia Bemowo w audycji „Dobrze Rockują” dnia 09 lutego 2023 r. Wymagane połączenie audio z redakcją, termin do uzgodnienia z redakcją radia.
 • Wywiad audiowizualny ze zwycięzcą publikowany na kanale YouTube redakcji Rozmowa Trwa. Wymagany dojazd do redakcji do Legnicy, termin do uzgodnienia z redakcją.

Bardzo Wam za to dziękujemy.

Patroni medialni nie wykluczają zaproszenia do swoich audycji również innych uczestników Plebiscytu. Bądźcie aktywni, to z pewnością będzie miało znaczenie.

Poza nagrodami opisanymi powyżej u partnerów zewnętrznych, które będziemy prezentować w naszych social mediach, Artysta Roku 2022 zostanie wyróżniony na naszej frontowej stronie internetowej, w artykule na stronie wraz z udostępnieniem na Facebooku i Twitterze, na Instagramie, w relacjach naszej strony na Facebooku, na Instagramie oraz w usłudze Shorts na kanale YouTube. Postaramy się zapewnić fajną promocję i szeroki rozgłos.

Wybieramy Artystę Roku 2022

Głosowanie na Artystę Roku 2022 odbędzie się na naszej stronie internetowej, formularz do głosowania znajdziecie w zakładce KONKURSY w menu głównym. Rozpocznie się 15 stycznia 2023 r. o godzinie 12:00 po opublikowaniu formularza do głosowania na naszej stronie na Facebooku (formularz zostanie wtedy odblokowany). Odbywa się za pomocą pól wyboru, którym przypisano nazwę artysty. Aby zagłosować trzeba zalogować się na konto Google i podać adres e-mail co oznacza, że każdy adres może oddać tylko jeden głos w czasie trwania plebiscytu. Jest to zabezpieczenie przed wielokrotnym oddawaniem głosów a wyniki będą dokładnym odzwierciedleniem wyboru publiczności. Nie ma limitu przy oddawaniu głosu, można wybrać tylko jednego artystą albo tylu ilu lubicie, jeśli nie możecie zdecydować, który jest najlepszy. Konieczne jest również zatwierdzenie pola potwierdzającego zapoznanie się z Zasadami Plebiscytu i Regulaminem konkursu. Nie ma możliwości zmiany wyboru i powtórzenia głosu po zagłosowaniu, które odbywa się przez kliknięcie w pole „Prześlij”. Głosowanie potrwa do 28 stycznia do północy. Po tym terminie wszystkie głosy zostaną podliczone, a ostateczne wyniki i najlepszego, najpopularniejszego i najlepszego z najlepszych Artystę Roku 2022 poznamy 31 stycznia. Zostanie opublikowany artykuł i post na naszym fanpage na Facebooku.

Głosować można już od 15 stycznia za pomocą formularza „Plebiscyt Artysta Roku 2022”, który ukaże się na naszej stronie tuż przed rozpoczęciem głosowania. Zapraszamy.

Konkurs

Wierząc, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem z Waszej strony, serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w Konkursie.

Podczas głosowania, wybierając Artystę Roku 2022 będzie możliwość wzięcia udziału w konkursie. Konkurs jest dobrowolny, dla chętnych, jednak warto poświęcić chwilkę ponieważ przewidujemy fajne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy po oddaniu głosu odpowiedzieć na zadane pytanie „Na którego z artystów biorących udział w Plebiscycie chciałbyś/chciałabyś pójść na koncert? Uzasadnij swój wybór„. Należy również oznaczyć pole wyboru składając oświadczenie, że biorący udział w konkursie nie posiada żadnych powiązań z artystami biorącymi udział w Plebiscycie oraz potwierdzić znajomość zasad konkursu.
Zwyciężą trzy osoby, które podadzą najbardziej kreatywne odpowiedzi, które nas przekonają i zainteresują. Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci płyt CD kapel alternatywnych, które z pewnością znacie z naszej strony. Albumy zostaną przydzielone losowo a będą to:

Płyta CD nr. 1 – Strzęp Pieroński  album „Blade światła fabryk”
Płyta CD nr. 2 – Marcin Pajak album „Sound of the Trees”
Płyta CD nr. 3 – Atan albumUgly Monster

Konkurs, tak jak głosowanie w Plebiscycie Artysta Roku 2022 rozpocznie się 15 stycznia i potrwa do 28 stycznia do północy. Ze zwycięzcami skontaktujemy się wysyłając informacje o wygranej na podany podczas głosowania adres e-mail. Poprosimy Was o dane do wysyłki, nagrody wyślemy w ciągu 7 dni od otrzymania danych pozwalających na realizację dostawy.

Od redakcji

Redakcja Polska Muzyka alternatywna zaprasza wszystkich, zarówno swoich czytelników i sympatyków jak również fanów artystów nominowanych a także słuchaczy i odbiorców Patronów medialnych wydarzenia i tych z zewnątrz, nie związanych z naszą akcją, do wzięcia udziału w drugiej edycji Plebiscytu, w którym razem będziemy wybierać Artystę Roku 2022. Zapewniamy, że spotka Was wiele emocji ale jedno jest pewne, już na koniec stycznia poznamy zwycięzcę! Wszystkim nominowanym artystom życzymy powodzenia. Niech nagrody jakie przygotowaliśmy będą wyróżnieniem i potwierdzeniem dokonań artystycznych a także pomogą Wam w dalszej artystycznej drodze twórczej. Powodzenia życzymy także wszystkim głosującym. Każdemu życzymy zgarnięcia jednego z trzech albumów jakie przygotowaliśmy w konkursie. Każdy Wasz głos ma ogromną moc. To Wy decydujecie kto zwycięży. Zapraszamy.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s