Road Rock

Promocja Artysty

Początki zespołu sięgają 2014 r. kiedy występował jeszcze pod nazwą Frog in Rain.
Jak to czasami bywa, posypał się skład i tak do zespołu w którym pozostał Kamil Wójcik –
gitara rytmiczna i Michał Kusz gitara solowa, dołączyła sekcja rytmiczna w składzie Ala Grzebiela – bas i Marcin Łucki – perkusja. Był to zalążek powstania nowego Road Rock.

Udało nam się zagrać kilka koncertów, ale cały czas mieliśmy problemy z obsadzeniem stanowiska wokalisty/tki. Niosło to też za sobą zmiany w części tekstowej utworów. Nie każdy tekst pasował do każdego wokalisty i też nie każdy mógł być śpiewany przez inne osoby niż te, które je tworzyły.

– komentuje zespół

Do pisania tekstów został wytypowany Marcin Łucki. Z warstwą muzyczną nie było problemu, bo tym zawsze zajmował się Michał Kusz. W 2016 r. postanowili zerwać z przeszłością i zmienili nazwę na Road Rock. Rozpoczęli intensywne poszukiwania wokalu. Po licznych zmianach i perturbacjach w obsadzie tego etatu, pod koniec 2017 r. trafił do zespołu Krzysztof Ćwirzeń.

I to był ten moment kiedy zaczęło „żreć”. Krzysiek wniósł świeże spojrzenie, doświadczenie i rygor . Sam też pisał teksty zarówno do nowych utworów jak i do tych starszych, dostosowując je do swojego stylu. Słychać to zresztą na płycie gdzie część utworów ma teksty Marcin pisane w latach 2015 – 2016 a część teksty Krzyśka.

– komentuje zespół

Zgrywanie i praca nad materiałem zajęła im trochę czasu ale w końcu w marcu 2019 r. podjęli próbę rejestracji materiału i nagrania pierwszego teledysku. I tak w marcu 2019 r. w sieci pojawił się utwór „Podaruj Mi”.

Idąc za ciosem w maju wyprodukowali kolejny teledysk „Dla Lu”. Jak to zwykle bywa wszystko odbywało się budżetowo, ale dzięki pomocy przyjaciół, znajomych i wielu sympatycznych ludzi udało się spełnić pierwsze marzenia.

Były teledyski, ludzie pytali o płytę na koncertach więc zapadła decyzja o jej wydaniu.
W lutym 2020r. w HoM Studio u Michała Dylikowskiego ruszyły prace nad materiałem.

Bardzo dużo dała nam pierwsza wizyta w profesjonalnym studio . Tym bardziej, że Michał Dylikowski jest nie tylko realizatorem ale i doświadczonym muzykiem.

– komentuje zespół

Po przebojach covidowych, płyta „Odcienie szarości” ujrzała światło dzienne w czerwcu 2020r. a zaraz po niej ukazał się teledysk z utworem „Jeszcze raz”, promujący płytę. To świetny utwór, który cierpliwie zdobywa wyświetlenia. Ostatnio przekroczył 8000!

Materiał na płytę „Odcienie szarości” powstawała przez prawie 4 lata. Słychać, że nie jest spójna, że przechodzi różne etapy ale to w pewien sposób pokazuje jak przez te kilka lat zmieniał się zespół. „Kłamstwa”, „Kronos” ,”Odcienie szarości” „Dla Lu” to świat widziany przez Marcina. „Joe” to jedyny tekst Michała na płycie ale bardzo ważny bo powstał
w trudnym dla niego czasie. „Przyjaźń”, „Lewiatan”, „Podaruj mi”, „Jeszcze raz” to wizja
Krzyśka.

Warstwa muzyczna nawiązuje do różnej stylistki i w zasadzie zależy to od tego czym
w danym momencie zakręcony jest Michał. W „Odcieniach szarości” świetnie siadła
solówka w skali algierskiej, którymi Michał był zafascynowany ( i jest nadal co usłyszymy
w nowych kawałkach). „Joe” niespodziewanie poszedł w kierunku klasycznego bluesa.
„Dla Lu” pozostał w konwencji rockowej ballady. Tak więc na płycie każdy słuchający
szeroko pojętego rocka znajdzie coś dla siebie.

– komentuje zespół

W czerwcu 2022 r. pojawił się w sieci utwór, ballada z płyty „Odcienie szarości”. Podwaliny pod muzykę położył Piotr Hajduk, dopieścił Michał Kusz i Krzysztof Ćwirzeń. Utwór jest z zespołem od lat i od lat się zmieniał wraz z zespołem, aż do efektu, który przedstawili na kanale YouTube.

2021 rok przeszedł pod znakiem pandemii, koncertów ale i zmian w zespole. Znowu
trochę rozszedł się skład i przez pewien czas rozważana była nawet kwestia zakończenia działalności a przynajmniej jej zawieszenia. Na szczęście udało się uzupełnić brakujące ogniwo i od grudnia 2021 wznowili próby aby w 2022 zagrać najwięcej jak się da.

Obecnie zespół występuje w składzie:

  • Krzysztof Ćwirzeń – wokal
  • Michał Kusz – gitara
  • Adam Zaręba – bas
  • Marcin Łucki – perkusja

Krzysztof Ćwirzeń

– w zespole od 2017 roku. Oprócz śpiewania, pisze teksty i opracowuje aranże. Multiinstrumentalista. Od najmłodszych lat związany z muzyką i różnymi składami rockowymi. Trzyma zespół w ryzach od strony muzycznej.

Michał Kusz

– w zespole od zawsze. Komponuje muzykę i zdarzy mu się coś napisać tekstowo. Sam doskonali swoją technikę i poza gitarami nie ma innych zainteresowań

Adam Zaręba

– w zespole od grudnia 2021. Basista z zamiłowania i powołania. Grał w różnych składach i różnych gatunkach więc żaden obszar nie jest mu obcy. Na pewno dołoży cegiełkę do nowych kawałków.

Marcin Łucki

– w zespole od 2016 roku. Zajmuje się nagłaśnianiem, oświetleniem, jest menagerem i prowadzi fan page. Czyli wszystko to co każdy bębniarz w zespole . Zdarzało mu się bębnić w różnych formacjach od orkiestry, poprzez zespół kolędowy do rocka.

Parafrazując Jonasza Koftę jesteśmy już nie młodzi gniewni tylko raczej starzy wkurwieni. Nie zmienia to faktu, że dalej lubimy grać, choć młode wilki gryzą strasznie.

– dodają na zakończenie.

Dziękujemy kapeli za kontakt i przesłany materiał, którym mogliśmy podzielić się z naszymi czytelnikami. Mamy nadzieję, że niebawem za naszym pośrednictwem zespół wystąpi w audycji „Muzyczna Środa”, którą prowadzi Matt Smok czyli Mateusz Hojnor, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w wielkiej Brytanii oraz prowadzący audycję w RTV Sławenia nadającej z Londynu. Zostańcie z nami, będziemy Was informować a zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl

Jedna odpowiedź na “Road Rock

  1. Dzięki wielkie za dobre słowo. Dodaje powera do tworzenia nowych kawałków. Tych już trochę jest i może wkrótce pochwalimy się kolejną płytą 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s