Kingsphere

Promocja Artysty

Zespół Kingsphere. Fantastyczni! Pomysłowi Pełni pasji i energii!
Oto projekt Kingsphere, ktory narodził się na przełomie 2019/2020 roku w Rybniku. Formacja w mistrzowski sposób łączy brzmienia melodic death metalu, metalcore’u oraz, w mniejszym lub większym stopniu, elektroniki. Cały materiał powstaje w ramach popularnego dziś „home-recordingu”. Tak rozpoczęła się nasza Promocja Artysty prezentująca zespół na naszych stronach społecznościowych a dziś została spisana na naszej stronie z niewielkim uzupełnieniem materiału.

Początkowe plany zakładały, że Kingsphere będzie projektem jednoosobowym. Wkrótce okazało się, że bez wokalisty się nie obejdzie. Do projektu dołączył Piotr (wokalista Last Of The Crown), który wzbogacił utwory Kingsphere doskonałym technicznie scream’em oraz czystym, melodyjnym wokalem. Chłopaki zaczynali jako projekt online. Marek jako gitarzysta i producent tworzy muzykę dla Kingsphere w swoim domowym studiu nagraniowym. Następnie Piotr musiał poczuć nastrój piosenki, napisać do niej tekst i nagrać wokal. Tak powstawały utwory zespołu Kingsphere. Zapraszam do posłuchania jednego z pierwszych singli zespołu. Kompozycja „Snakes” to ogień i power! Dobitna, wyrazista perkusja, ciężkie, konkretne brzmienie gitar i melodyjny znakomity wokal. Wszystko doprawione potężnym i efektownym wygarem gościnnie występującego Matiego z Fleshbang.

Przez cały rok 2020, Marek i Piotr pracowali nad materiałem do ich debiutanckiego albumu. W międzyczasie do Kingsphere dołączyli Kamil i Maciek, którzy od początku wspierali proces tworzenia materiału formacji. Kamila i Maćka przedstawię Wam za chwilę, teraz poznajcie zespół Kingsphere w pierwszym składzie, to naprawdę bardzo fajne chłopaki!

Oryginalny, pierwszy skład Kingsphere to:

  • Marek Kula – kreator projektu, gitarzysta, kompozytor, producent
  • Piotr Milczek – wokalista

Zastanawialiśmy się skąd wzięła się nazwa zespołu – Kingsphere. Wyjaśnił nam to Marek:

Historia jest całkiem zabawna. Moje nazwisko w tłumaczeniu na angielski oznacza „sferę”. Kiedy zacząłem myśleć o wydaniu własnego projektu, rozmawiałem o tym z moim przyjacielem, który akurat ma to samo nazwisko, co jeden z polskich królów.

Obecny skład Kingsphere (zdjęcie grupowe, od lewej) to:

  • Kamil Sikorski – gitarzysta, basista, kompozytor (Across the Shade, ex-Brain Contagium, i więcej…)
  • Marek Kula- kreator projektu, gitarzysta, kompozytor, producent
  • Piotr Milczek – wokalista (Last Of The Crown)
  • Maciej Sobieski – perkusista (ex-Dust ‚n’ Brush, ex-Brain Contagium, i więcej…)

Ale wróćmy do początków, kiedy jeszcze Marek i Piotr tworzyli razem wydając kolejne single i zbliżając się do wydania debiutanckiego albumu. Kolejnym singlem zapowiadającym nowy album był singiel „Hell’s Line”. „Hell’s Line” pieści spokojem i melancholią (na początku..) by po chwili przygrzać ścianą dzwięku! Genialne gitary, rewelacyjna, wyrazista perkusja! Całość uświetniona wyśmienitym, drapieżnym wokalem!

„Utwór opisuje iluzje jakimi karmi nas władza aby odwrócić uwagę od spraw ważnych, wartościowych, skutecznie wpajając nam myśli, które są dla nas łatwiejsze, przyjemniejsze w odbiorze”.

– uzupełnił Marek

Następny w kolejce do albumu był singiel „Thorn in the Eye”, który ujrzał światło dzienne 20 sierpnia 2020r.

„Utwór opisuje całą populację jako cierń w oku rządzących. Jako jednostka, nie mamy zbyt dużej siły przebicia lecz kumulując się w grupy, skutecznie opóźniamy lub nawet ograniczamy plany, które doprowadzają do naszego zniewolenia, destrukcji.”

– opisują chłopaki z Kingsphere

Singiel „Weak Over Blind” to oficjalny teledysk zespołu promujący ich debiutancki album opublikowany 11 grudnia 2020r. na kanale YouTube. Był ostatnim, zapowiadającym płytę pt. „Kingsphere”. O albumie za chwilę, posłuchajcie najpierw singla zrealizowanego jeszcze w pierwszym, dwuosobowym składzie.

„Utwór zawiera opis bezradności, przeznaczenia zwykłego człowieka wobec władzy. Nawet mając świadomość tego jak dokładnie działa świat ludzi na szczycie, nie można nic zrobić aby się im przeciwstawić. Jednak wiedza na ten temat jest ciągle lepsza, niż ślepe życie w nieświadomości.”

– opisuje singiel zespół

Dzięki kapeli zamieszczamy klimatyczne fotki, uwieczniające Marka i Piotrka, podczas kręcenia klipu. Intrygujące i nietuzinkowe obrazy, wplecione w mocne, efektowne brzmienia. Całość podana w materiale zdjęciowym z planu i kręcenia teledysku do utworu ” Weak Over Blind” z debiutanckiego albumu formacji Kingsphere!

Debiutancki album zespołu o tytule takim samym jak nazwa zespołu czyli „Kingsphere” ukazał się w wersji elektronicznej 8 stycznia 2021 roku. Płyta zyskała pochlebne opinie słuchaczy, którzy mieli okazję zapoznać się z nią na najpopularniejszych portalach streamingowych (Spotify, Apple Music, Deezer i Tidal). Oficjalny debiutancki stream albumu „Kingsphere” ukazał się w mediach 18 lutego 2021r. Zapraszamy do przesłuchania, to naprawdę kawał dobrej muzy. Linki do portali streamingowych podajemy poniżej.

Na początku roku 2021r świat obiegła smutna informacja o śmierci jednego z najlepszych gitarzystów metalowych -Alexiego Laiho (Children Of Bodom). Marek, jako wieloletni fan Alexiego, postanowił uczcić tą zasłużoną postać w świecie muzycznym tworząc cover Finlandczyków – „Are You Dead Yet?”. Świetna robota! Drodzy odbiorcy, słuchajcie, oglądajcie, wspominajcie. Taki hołd jest wart więcej, niż tysiące słów. Jest to hołd dla jednego największych gitarowych idoli członków kapeli.
R.I.P. Alexi Laiho.

Zobaczcie fotki chłopaków podczas pracy nad coverem Children Of Bodom: „Are You Dead Yeat?” W klipie coveru Children of Bodom – „Are You Dead Yet?” można podziwiać umiejętności chłopaków w pełnym, aktualnym składzie, który został ogłoszony na profilu zespołu na Facebooku 12 lutego 2021 roku.

Aktualnie zespół pracuje nad kolejnym nowym, drugim albumem. Zapowiadają, że w najbliższych tygodniach i miesiącach będzie kilka niespodzianek. Obserwujcie profile zespołu i oczekujcie na dalsze informacje a znajdziecie chłopaków na:

Dziękujemy serdecznie zespołowi za udostępnienie materiałów muzycznych, informacji oraz zdjęć. Współpraca z Kingsphere to czysta przyjemność. Jesteśmy wdzięczni za sugestie i niebywałą otwartość w konsultacjach. Redakcja Polskiej Muzyki alternatywnej życzy Wam samych sukcesów, koncertów, oddanych fanów i nieustających inspiracji!

Liczymy na to, że zespół pociągnie historię zespołu na naszej stronie i wydamy kolejną promocję, tym razem opisującą czwórkę fantastycznych metalowców realizujących kolejne utwory aż do wydania drugiego albumu. A drugi album zbliża się wielkimi krokami.


Promocję przeprowadzono dzięki wspaniałej współpracy z zespołem między 8 a 13 marca 2021r. Promocja zawierała łącznie 10 postów promujących na Facebooku i Instagramie, które przygotowała nasza koleżanka #Kaha a dotarły do prawie 3 tysięcy osób. Utwory prezentowane w promocji były też promowane na naszej Liście przebojów #WaszaMuza TOP30 przez 5 tygodni. Są też cały czas promowane na naszych Playlistach YouTube #WaszaMuza #6 i #WaszaMuza #7 i Playliście Spotify HEAVY SOUND PL 2021.


Słuchajcie Playlist jakie tworzymy, dzięki temu promocje polskich artystów trwają dłużej.

Playlista #WaszaMuza #7
Playlista #WaszaMuza #6
Playlista HEAVY SOUND PL 2021

Posty promujące na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s