Projekt Leśmian

Promocja Artysty

Projekt Leśmian od 2019 pokazuje słuchaczom całkowicie inną stronę poezji śpiewanej. W towarzystwie elektronicznych brzmień, inspirowanych HVOB, twórczością Stephana Bodzina oraz muzyką ludową, chcą przybliżyć poezję Bolesława Leśmiana.

Zaczęli koncertować w sierpniu tego roku Zagrali łącznie 8 live actów w Nowym Teatrze im Witkacego w Słupsku, na Festiwalu Kultury Alternatywnej w Częstochowie oraz na antenie Radia Wnet. Zespół tworzą:

Monika Bubniak: absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych na wydziale aktorskim. Miłośniczka poezji, rowerów klasy mtb oraz aktywnego spędzania czasu. Występuje na deskach Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

Przemek Książek: kompozytor, sound designer, producent muzyczny. Autor muzyki do m. in. filmów: „Photon” w reż. Normana Leto, „110%” P. Goli, czy efektów dźwiękowych do filmu „Ki” Leszka Dawida, czy „Big Love” B. Białowąs. Współpracował m. in. z Katarzyną Łaską, Karoliną Brodniewicz, Dollz.

Poznajcie Projekt Leśmian słuchając utworu w wersji LIVE pt. „Znaki” podczas koncertu w teatrze im. Witkacego w Słupsku.

Ich wydarzenia, poza warstwą muzyczną posiadają również oprawę wizualną. Współpracują z artystką o pseudonimie SUKUBIZM, która jest odpowiedzialna za projekcje podczas występu. Zobaczcie jedną z jej wizualizacji dla Projektu Leśmian do utworu „Tajemnica”. Słowa oczywiście Bolesław Leśmian („Tajemnica” oraz fragment utworu „We śnie”), muzyka: Monika Bubniak, Przemysław Książek, wokal: Monika Bubniak a Wizualizacje: Sukubizm.

W swoim dorobku mają wydaną EP-kę, którą można posłuchać na SPOTIFY. Natomiast na YouTube zamieścili kompilację utworów, które zrealizowali w pierwszym roku swojej twórczej pracy. Posiadają też wydaną wersję fizyczną płyty. Gdybyście chcieli kupić piszcie do zespołu, najlepiej bezpośrednio z ich profilu na Facebooku. Linki podajemy poniżej.

Projekt Leśmian EP 2021

Zespół jest w trakcie kompletowania utworów na album długogrający, który chcieliby wydać jeszcze w tym roku. Wpadajcie na ich profile i kanały streamingowe, z pewnością będą pojawiać się nowości i informacje dotyczące albumu ale również informacje o koncertach na które zespół gorąco Was zaprasza. Projekt Leśmian znajdziecie:

Dziękuję Monice Bubniak i Przemkowi Książkowi za kontakt, przesłany materiał i informacje. Życzymy Wam niezwłocznego wydania debiutanckiego albumu długogrającego, który z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem w branży muzycznej. Tak sobie pomyślałem pisząc ten artykuł, że gdyby w szkołach prezentowali poezję w sposób, który prezentuje Projekt Leśmian, ale też inni wykonawcy poezji śpiewanej, nie tylko lekcje byłyby ciekawsze ale poezja łatwiej trafiałaby do umysłów młodych ludzi wzbudzając większe zainteresowanie. A Wy jak myślicie?

Publikacje naszych promocji znajdziecie:

Playlista #WaszaMuza #12

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s