H.Lucyna Singiel „Przetrwam”

Promocja singla

Zespół H.Lucyna rozpoczął kolejny etap poszukiwań. Pierwsze „owoce” eksperymentów zostały obwieszczone i uhonorowane na Yach Music Festiwal 2021 w Nożynie, gdzie zespół otrzymał pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności! Te pozytywne emocje natychmiast wzbogaciły prowadzone badania, których wynikiem jest singiel „Przetrwam” promujący nadchodzący album.

Singiel „Przetrwam” to pierwszy teledysk H.Lucyny, promujący nadchodzący wielkimi krokami album. Oficjalna premiera miała miejsce 15 października 2021 roku. Ich muzykę trudno włożyć w sztywne ramy, bo – jak sami przyznają – grają rocka alternatywnego z elementami steampunka, ale czerpią garściami z różnych stylistyk – od klasyki, przez hard rocka i bluesa, aż po elektronikę. Prezentujemy Wam okładkę singla „Przetrwam” i zapraszamy na dalszą część promocji singla.

Teledysk zrealizowano przy gościnnym udziale grupy Febris Fireshow. To grupa pasjonatów zajmujących się pokazami tańca z ogniem (fire show). W pokazach wykorzystują elementy tańca, pirotechniki oraz akrobacji. To wszystko możecie zobaczyć na teledysku o którym zespół H.Lucyna mówi tak:

W bezwzględnym, bezrefleksyjnym, zdeterminowanym osiągnięciem sukcesu współczesnym świecie, mogę i powinienem zachowywać się etycznie i moralnie. Mimo trudu jaki trzeba w to włożyć – Przetrwam!

Singiel kandyduje w tym tygodniu do naszej Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Jeżeli podoba Wam się wykon, muza, inscenizacja i w ogóle, to głosujcie. Wasze głosy zapewnią zespołowi dłuższą promocję a o to przecież w naszych akcjach chodzi. Wspierajmy polskich artystów!

Chciałem Wam trochę napisać o zespole H.Lucyna ale uznałem, że lepiej niż oni sami nie przedstawię kapeli. O początkach i samym projekcie opowiada zespół:

Żmudne poszukiwania odpowiedzi na wiele nurtujących pytań oraz chęć określenia środków wyrazu dla naszych odkryć i spostrzeżeń przyczyniły się do budowy/stworzenia pod koniec 2010 roku steampunkowego akceleratora, który nazwaliśmy H.Lucyna. H.Lucyna to coś więcej niż sama muzyka. To projekt dźwiękowo-wizualny. Oprócz oprawy muzycznej wszystko prezentują w tajemniczej, niekiedy mrocznej scenerii steampunkowej (i nie tylko). H.Lucyna to: kostiumy, rekwizyty, światła, dymy, pokazy pirotechniczne, itp… itd… Wszystko wciąż ewaluuje i ogranicza je tylko nasza wyobraźnia. Quo Vadis H.Lucynko…

– informuje zespół

Obecny skład zespołu to:

  • Magda Jankowska – wokale
  • Żyrafa (Rafał Niewiarowski) – gitara
  • Norbas (Norbert Bednarek) – gitara
  • eRJot (Robert Jankowski) – bas
  • Czasza (Daniel Łukasik) – perkusja

Poznajcie zespół H.Lucyna. Zdjęcia udostępnił Norbas, gitarzysta zespołu za co dziękujemy.

Twórcami i pierwszymi operatorami tej niezwykłej machiny byli: Ra-V – Żyrafa znany również jako Rafał Niewiarowski, eRJot – RobSon rozpoznawany przez ludzi jako Robert Jankowski, Czasza – którego ziemianie nazywają Daniel Łukasik. Wspomagali ich czasowo: Michał Rybak – wrzucający do akceleratora dźwięki wydobywane z Venoma oraz Maciek Różański – obsługujący, kotły, gary i talerze. W 2015 roku do grona operatorów dołączyła Ma-Dzia – po rozkodowaniu Magda Jankowska, która wydeptała dla maszyny ścieżki wokalne. W 2020 roku zaprosili na pokład dodatkowego operatora, którym został Nor-Bas, znany na ziemi jako Norbert Bednarek. Tak skompletowany zespół badawczy rozpoczął swój trzeci etap poszukiwań. 

Mają na swoim koncie wspólne koncerty z wieloma znanymi wykonawcami. Choćby: Ocean (OCN), Agnieszka Chylińska, Azyl P, Renata Przemyk, Lao Che, Big Day, Perfect itd…
Dodatkiem do koncertowej działalności H.Lucyny jest wydana w pod koniec 2012 roku płyta pod tytułem: „Miasto lunatyków” i na przełomie 2018 i 2019 roku pierwszy album ”Człowiek maszyna”.

To zwieńczenie naszych wieloletnich muzycznych podróży i inspiracji. Debiutancką płytę odważnie przedstawiamy mieszkańcom Ziemi oraz przyległych planet w steampunkowej scenerii. Kilka prezentacji odbyło się z udziałem Bartosza Kaliszewskiego, który dopełniał dźwiękowych składników za pomocą sześciostrunowego urządzenia. Płyta zawiera 14 utworów oraz instrukcję obsługi.

– dodaje zespół

Obecnie H.Lucyna oprócz prowadzenia działalności koncertowej rejestruje nagrania do drugiego albumu a singiel „Przetrwam” jest pierwszym zapowiadającym to wyjątkowe wydarzenie!

Zaglądajcie więc do nas i spodziewajcie się kolejnych niesamowitych efektów zderzeń protonów uformowanych w akceleratorze H.Lucyna.

– zaprasza na swoje strony zespół

Dziękujemy formacji i Norbasowi za kontakt, materiały i informacje, którymi mogliśmy podzielić się z naszymi czytelnikami. Wam czytelnicy za to, że jesteście. Udostępniajcie nasze materiały aby tak świetne, pomysłowe i twórcze polskie zespoły mogły trafić do szerszej publiki, zdobyć więcej fanów. O takich wspaniałych artystach powinni dowiedzieć się wszyscy!

Zapraszamy na nasze Playlisty, machina H.Lucyna na Playliście #WaszaMuza #12

Playlista #WaszaMuza #12

Posty promujące singiel:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s