Awake The Lights

Promocja Artysty

Awake The Lights to formacja muzyczna powstała w 2016 roku w Odense w Danii z inicjatywy Petera Ruiza Jakobsena i Karola Kurzynowskiego. Dwa lata później, we wrześniu 2018 roku, grupa zarejestrowała pierwsze demo a od października 2021 roku zespół tworzy pięciu Polaków. Debiutancki album grupy zatytułowany „The One Man Standing” miał swoją premierę 10 września 2021 roku.

Logo zespołu jak i okładka płyty „The One Man Standing”, którą prezentujemy poniżej inspirowane są twórczością ukraińskiego rzeźbiarza Sergii Shaulis. Dla chętnych link do strony artysty: https://sergiishaulis.com

Groovy technical metal wsparty ciężarem hardcorowych riffów osadza grupę w gatunku alternatywnego metalu, a raczej w ciężkiej do zdefiniowania jego odmianie. W połączeniu z tekstami dotykającymi problemów egzystencjalnych ATL odkrywa mechanizmy hipokryzji działające we współczesnym społeczeństwie, wprowadzając słuchacza w brutalne oblicze teraźniejszości.

Debiutancki album grupy zatytułowany „The One Man Standing” został zarejestrowany w Death Island Studio w duńskim mieście Nykøbing Mors na przełomie lutego i marca 2021 roku. Materiał miał swoją premierę 10 września 2021 roku. Inspiracją tytułu płyty jest przede wszystkim rzeźba ukraińskiego artysty Siergieja Shaulisa „The Man Without a Rod No.1”.

Zespół przedstawia człowieka jako osamotnioną jednostkę dryfującą na falach przeplatających się sukcesów i porażek w różnych dziedzinach życia. Album promował klip nagrany do utworu „Liar” zrealizowany przez Roberta Gasperowicza.

Muzycy podkreślają, że teksty zawarte na „The One Man Standing” dotyczą również pozytywnych stron życia. Członkowie formacji wskazują w swoich utworach, że nawet po bolesnym upadku jesteśmy w stanie wrócić na właściwy tor, ciężka praca, upór i wytrwałość w dążeniu do celu skutkuje sukcesem, a wartości niematerialnego świata są cenniejsze, niż potencjalne bogactwa materialne, które mogą nas kusić.

Teksty dotykają mechanizmów hipokryzji działających we współczesnym społeczeństwie. Mają za zadanie wprowadzić słuchacza w brutalne oblicze teraźniejszości. Świat wokół nas jest zakrzywiony na wielu płaszczyznach, często trudno zachować kręgosłup moralny, trzymać się ustalonych reguł, być fair wobec samego siebie.

– powiedział zespół w jednym z wywiadów

Album można przesłuchać na kanale Spotify zespołu. Jest wart uwagi dlatego zachęcamy do przesłuchania. Chłopaki nagrali interesującą płytę doskonale wpasowującą się we współczesne realia izolacji i osamotnienia lockdownów spowodowanych covidem, ale nie tylko. Czasami samo życie izoluje nas i pozostawia samym sobie.

Jak podaliśmy na wstępie od października 2021 roku zespół tworzy pięciu Polaków z okolic Århus, Horsens i Odense w Danii. Obecny skład zespołu to :

  • Ryszard Buczkowski- vocal,
  • Marek Wysocki – gitara,
  • Michał Madej – gitara,
  • Dariusz Pietrzak – bass,
  • Karol Kurzynowski – perkusja

Promocję przygotowano dzięki współpracy z Markiem Wysockim, gitarzystą w zespole, który udostępnił nam informacje i materiały, ale również na podstawie materiałów ogólnie dostępnych. Zespół ostatnio sporo koncertuje, zresztą chyba jak każdy po covidowym szaleństwie. Szkoda, że tylko w Danii. Życzymy chłopakom aby udało się również zrealizować trasę koncertową w Polsce. Chętnie usłyszelibyśmy zespół na żywo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s