Sunset Bulvar

Promocja Artysty

Sunset Bulvar to dynamicznie rozwijający się zespół muzyczny grający autorski materiał. Stylistycznie zespół oscyluje wokół takich gatunków jak pop, r&b i rock. Aktualnie zespół dużo koncertuje w klubach i na imprezach w całej Polsce. Charyzma i profesjonalizm muzyków oraz świetna muzyka i dobre teksty powodują, że każdy koncert jest wyjątkowy i nie pozostawia słuchacza obojętnym.

Zespół Sunset Bulvar powstał w 2018 roku z inicjatywy Krissa Fendereckiego, chociaż pomysłodawczynią i inicjatorką była pierwsza wokalistka zespołu Jowita Hyska. W składzie grał również  perkusista Marcin Gryz (cajon) i dobry znajomy Krissa. Z początku w zespole zmieniało się kilku basistów (Leszek Bursztynowicz, Krzysztof „Długi” Polojański) jednak kiedy dołączył Marek „Mesjasz” Zaręba skład uformował się na dłużej.

Początkowo zespół cover’ował w wersji akustycznej utwory wszystkim znane i lubiane, min. Guns N’ Roses – „Sweet Child O’ Mine”, Beyonce -” Irreplaceable”, Morcheeba – „Otherwise”, Earth, Wind & Fire – „September”, Depeche Mode – „Enjoy the silence”, Prince – „Purple Rain” czy polskie Beata Kozidrak – „Taka Warszawa”, Kasia Kowalska – „Prowadź mnie” i Dua Lipa – „Be the one”, które wprowadzały w niezwykły stan ferując melodią i dynamiką niczym cyrkowy linoskoczek napięciem widza!

Kiedy zespół nawiązał współpracę z Robertem Baranowskim, który pisał dla zespołu teksty, zdecydowali się grać elektrycznie  autorskie piosenki. Na debiutanckim krążku wydanym w czerwcu 2020 roku, znalazły się pierwsze trzy autorskie utwory : „Mania„, „Na rozstajach” oraz „Zagoniona„. Teksty napisali Jowita Hyska  i Robert Baranowski a muzykę Kriss Fenderecki.

Po wydaniu debiutanckiego minialbumu, pod koniec 2020 roku ze składu odeszła Jowita Hyska, którą zastąpiła Lina (polecamy stronę: Lina’s Vocal Studio). Zespół rozwinął swoją działalność i rozpoczął prace nad nowym albumem „Mania”. Do zespołu dołączyła Ksenia – instrumenty klawiszowe, Ivan, który odpowiadał za nagłośnienie, Renée – PR, marketing oraz Paulina vel Pola, która zajęła się stroną internetową kapeli. Od tej pory Sunset Bulvar stał się zespołem międzynarodowym. W marcu 2021 wystąpili przed publicznością po raz pierwszy w nowym składzie „jest nas dziewięcioro, przy czym na scenie najlepiej się czuje piątka z nas” – pisali na fanpage.

W drugiej połowie 2021 roku, Słoneczna Ekipa nagrała razem z jedną z ukraińskich wokalistek – Renne Raybert, utwór pt. „Правила Бою” („Zasady walki”). Pod koniec roku do Słonecznej Ekipy Sunset Bulvar występującej elektrycznie na scenie dołączył Volodymyr Smotryk. Współpraca z ukraińskimi muzykami trwała by dłużej, gdyby nie wojna na Ukrainie.

Końcówka roku 2021 nie była dla zespołu łaskawa. We wrześniu zakończył współpracę z zespołem Robert Baranowski, natomiast pod koniec roku odeszła z zespołu wokalistka Lina i Ksenia grająca na klawiszach. Nowe otwarcie zespół zapowiedział na początku 2022 roku, kiedy do składu dołączyła nowa wokalistka „Dzyna”, z którą zespół gra do dnia dzisiejszego. Obecny skład zespołu:

  • Lady Dzynaa – wokal
  • Kriss Fenderecki – gitara
  • Marek „Mesjasz” Zaręba  – bas
  • Marcin „Gryzoo” Gryz – perkusja

Obecnie zespół Sunset Bulvar gra w pełni autorski repertuar. Utwory oscylują wokół takich gatunków muzycznych jak: FUNK, R&B, POP i ROCK. Muzycy mówią o swoich utworach, że są jak „odcinki serialu „Kompania Braci” – każdy inny, ale wszystkie mówią o tym samym”.

Sunset Bulvar ma za sobą wiele zagranych koncertów. Wystąpili m.in. na imprezie charytatywnej „Płońska kultura dla Tarnopola” w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku  15.03.2022 roku. czy VI Edycji (I w Warszawie) imprezy „Dobra Muza na o`Polskim Festiwalu”.

Grupa zdobyła 2.miejsce w kategorii  „Zespoły 18+” na Top Star festiwal Online. Zespół gra materiał, który obecnie wystarcza na ponad godzinny koncert i nadal pracuje nad nowymi utworami. Charyzma i profesjonalizm muzyków oraz świetna muzyka i dobre teksty powodują, że każdy koncert jest wyjątkowy i nie pozostawia słuchacza obojętnym.

Prezentację zespołu przygotowano we współpracy z liderem grupy Krissem Fendereckim przy okazji wspólnego przedsięwzięcia jakie będzie miało miejsce już w przyszłym roku a mianowicie seria koncertów MIAZGA 2023! W ramach przedsięwzięcia zespół zagra dwa koncerty w Warszawie i Toruniu. Więcej informacji już niebawem, obserwujcie fanpage zespołu Sunset Bulvar i nasze strony bo będzie się działo! Czekamy również na nowy album zespołu. Pozdrawiamy cały skład, już nie możemy doczekać się na spotkanie.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Jedna odpowiedź na “Sunset Bulvar

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s