Karol Ossoliński

Promocja Artysty

Pochodzi z Rzeszowa, tworzył we Wrocławiu, teraz zamieszkał w Krakowie. Karol Ossoliński ma na swoim kącie dwa solowe albumy, dwa zrealizowane z zespołem WATA i wiele utworów zrealizowanych w projektach muzycznych z pogranicza muzyki elektronicznej, rockowej, filmowej oraz dubowej. Nie sposób pominąć twórczość artystyczną Karola na polskiej scenie alternatywnej.

autor Klaudia Chuchla

Karol Ossoliński urodził się w 1984 roku w Rzeszowie, pochodzi z małej podkarpackiej
miejscowości Brzezówka, w której od najmłodszych lat odkrywał i podziwiał wszelkie
dostępne gatunki muzyczne. Od 2007 roku mieszkaniec Wrocławia, angażujący się w
rozliczne projekty muzyczne z pogranicza muzyki elektronicznej, rockowej, filmowej oraz dubowej, by wymienić: Neurotic Boy, Nowy Folder, Los Purkos, Silent Soul, Sissico.

Nie sposób zaprezentować cały dorobek artysty, prezentujemy więc jeden z pierwszych projektów w których Karol brał udział, Neurotic Boy i utwór „Mój Strach”, który naszym zdaniem jest wart poświęcenia uwagi. Muzyka i słowa: Karol Ossoliński i Marek Okólski. Produkcja muzyczna: Eddie Markiewicz, Neurotic Boy

Promowaliśmy Karola w projekcie Sissico w 2016r na naszej stronie na Facebooku i jego utwory „Biegniemy” i „Ten czas”, dziś mamy okazję uzupełnić ten rozdział prezentując utwór „Liść zaufania” z 2018r, ostatni zrealizowany klip w projekcie Sissico.

Muzyka i słowa: Karol Ossoliński. Miks i mastering: Marcin Ząbek. Produkcja muzyczna: Marcin Ząbek, Karol Ossoliński. Projekt graficzny: Małgorzata Janas. Nagrania dokonano we wrocławskim Uniq Studio oraz w domowym zaciszu.

W latach 2016-2021 był wokalistą, muzykiem i tancerzem wrocławskiego zespołu WATA, który ma na swoim koncie dwa albumy: “Laserowy Kot” oraz “Alaska”. Solową ścieżkę (pod
właściwym imieniem i nazwiskiem) rozpoczął wydanym 3 marca 2019 roku singlem
“Nirwana”.

19 kwietnia 2020 roku, z ramienia niezależnej wytwórni Kozanów Records, wydał debiutancki album pt. “Wychodząc z cienia”.

Muzyka i słowa: Karol Ossoliński
Miks i mastering: Krzysiek Birowski
Produkcja muzyczna: Karol Ossoliński, Krzysiek Birowski
Projekt okładki: Michał Haase

Karol Ossoliński – wokal, chórki, instrumenty klawiszowe, syntezatory
analogowe, syntezatory cyfrowe, procesor efektu

Gościnny udział:
Krzysiek Birowski – gitara akustyczna (1), gitara elektryczna (2) bas
(1,2,9), pianino (5,9), syntezator (3,7,8), perkusja (5)
Kamil Ziobro – perkusja (1,6,9)
Tomasz Prichacz – gwizdanie (2)
Radek Kot – aranżacje partii wokalnych oraz chórków

Lista utworów:

  1. Słońce sen 04:32
  2. Kolorowa depresja 03:53
  3. Nie pytaj o jutro 03:36
  4. Lustro 03:16
  5. Okno 2 08:19
  6. Nirwana 03:21
  7. To tylko sen 03:50
  8. Wychodząc z cienia 03:48
  9. Labirynt 15:21

Nagrań dokonano w Laboratorium Śpiewu i Mowy, JINX – studio nagrań, Studio Nagrań JM Records, Kozanów Records, w sali lekcyjnej TEACHERSteam oraz w domowym zaciszu.

Kilkakrotnie gościł we wrocławskich rozgłośniach radiowych, takich jak: Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura oraz Radio RAM. Piosenka “Nie pytaj o jutro” długie tygodnie szturmowała czołowe miejsca listy przebojów internetowego radia Orbit. “Nie pytaj o jutro” to drugi singiel promujący do którego powstała wideoklip a który ujrzał światło dzienne 19 grudnia 2019 roku.

1 grudnia 2021 roku artysta wydał swój drugi album “Noc/Dzień”, który zamyka “rozdział wrocławski” w twórczości artysty. Obecnie Karol zamieszkuje Kraków. To nowy rozdział nie tylko w życiu prywatnym, ale również otwierający nową drogę na ścieżce muzycznej. W swoich postanowieniach noworocznych z uśmiechem podaje, że lekko odsuwa syntezatory i łapię za gitarę, bo czas nauczyć się grać. Pomysłów i piosenek w szufladzie ma wiele i z pewnością niedługo usłyszymy kolejne nowości. Zachęcamy więc do obserwowania socjal media artysty a także subskrypcji kanałów streamingowych.

Więcej o albumie “Noc/Dzień” dowiecie się z naszego artykułu PROMOCJA ALBUMU – KAROL OSSOLIŃSKI ALBUM „NOC/DZIEŃ” do którego gorąco zapraszamy. Jeśli lubicie nieco elektroniki, psychodelicznych dźwięków nasączonych eksperymentalnym klimatem i niewątpliwie dobrych tekstów koniecznie musicie posłuchać.

Karol Ossoliński album „Noc/Dzień”

Opuścił Wrocław dla Krakowa, odszedł z zespołu Wata i próbuje swoich sił jako solista. 1 grudnia 2021 roku wydał drugi, solowy album studyjny pt. „Noc/Dzień” zamykający “rozdział wrocławski”. Karol Ossoliński, bo o nim mowa, przyznaje, że to najbardziej odważny album w jego dorobku.

Oceń ten wpis:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s