Karol Ossoliński album „Noc/Dzień”

Promocja Albumu

Opuścił Wrocław dla Krakowa, odszedł z zespołu Wata i próbuje swoich sił jako solista. 1 grudnia 2021 roku wydał drugi album studyjny pt. „Noc/Dzień” zamykający “rozdział wrocławski”. Karol Ossoliński, bo o nim mowa, przyznaje, że to najbardziej odważny album w jego dorobku.

Przyznaję szczerze, „Noc/Dzień” to najbardziej odważny album w moim dorobku. Posłużyłem się głównie językiem emocji, tym, co zazwyczaj bywa w nas ukryte.

napisał na swoim profilu

Przedstawiam okładkę drugiego albumu Karola Ossolińskiego „Noc/Dzień”. Projekt graficzny: Kaja Kurczuk

Drugi album “Noc/Dzień” stanowi kolaż muzyczno-dźwiękowych pejzaży, okraszonych głównie językiem emocji. Większość utworów przywodzi na myśl soundtrack do jakiegoś psychodelicznego filmu sci-fi. Cały materiał został nagrany we Wrocławiu, wsparty gościnnym udziałem tamtejszych muzyków.

Z wielką radością i dumą przedstawiam sylwetki artystów, muzycznych rzemieślników, którzy wsparli mnie w procesie tworzenia albumu „Noc/Dzień”. ❤
Mateusz Rybicki – na codzień występuje w jazzowym zespole Ascetic, zagrał na klarnecie w utworze „(P) Wieczory”.
Łukasz Rathay – drummaszynista w projekcie ŻÓŁĆ, stworzył bity do 3 kompozycji.
Adam Koszutski – melorecytacja wiersza Adama Asnyka „Między nami nic nie było” w numerze pt. „(A) Miłość”.

Nagrań dokonano w unIQ Studio we Wrocławiu oraz w domowym zaciszu. Mix / mastering: Mateusz Kluza. Produkcja muzyczna: Karol Ossoliński, Mateusz Kluza. Projekt video w tle: Klaudia Chuchla.

Lista utworów:

 1. (N) Początek 00:00-04:00
 2. (Ch) Życie rodzinne 04:01-08:00
 3. (U) Marzenia 08:01-12:00
 4. (A) Miłość 12:01-18:00
 5. (O) Tęsknota 18:01-22:00
 6. (E) Emocje 22:01-26:00
 7. (D) 7 pięter 26:01-30:00
 8. (K) Nastroje 30:01-34:00
 9. (P) Wieczory 34:01-38:00
 10. (B) Ulica 38:01-42:00
 11. (Ś) Koniec 42:01-46:00

Karol Ossoliński – muzyka, słowa, wokal, chórki, jęki, szepty i krzyki, płacz, oddechy, instrumenty klawiszowe, syntezatory, sampling, procesory efektu

Gościnny udział:

 • Adam Koszutski – melorecytacja (4)
 • Matuesz Rybicki – klarnet (9)
 • Łukasz Rathay – drummaszynista, pady perkusyjne (3,8,10), jajeczko (5)

Artysta umożliwia zakup albumu w całości lub pojedynczych utworów, które Wam się spodobają w postaci wysokiej jakości plików, idealnych do słuchania na smartfonie.

Drogi słuchaczu! Zapraszam Cię do wysłuchania mojego nowego albumu. Jeżeli doceniasz moją twórczość i chcesz wspierać kolejne produkcje, kup cały album (w formacie wysokiej jakości plików wav) lub ulubione utwory na Bandcamp.pl: https://karolossolinski.bandcamp.com/album/noc-dzien.

Życzę bogatych doznań. 🎧🔥♥️

Album “Noc/Dzień” zamyka “rozdział wrocławski” ponieważ Karol przeprowadził się do Krakowa. Potrzebuje czasu, by określić kierunek, stworzyć plan, wizję ugryzienia tego materiału na żywo. Na swoim profilu poinformował, że już myśli o kolejnym albumie, który otworzy „rozdział krakowski”. Pomysłów i piosenek w szufladzie ma wiele i z pewnością niedługo usłyszymy kolejne nowości. W swoich postanowieniach noworocznych z uśmiechem podaje, że lekko odsuwa syntezatory i łapie za gitarę, bo czas nauczyć się grać a trzeci solowy album będzie pewnie w stylu disco 😀 Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak nie chce nam się wierzyć w disco klimaty Karola. Przekonamy się już niebawem, obserwujcie socjal media, aby być na bieżąco.

autor Klaudia Chuchla

Składamy podziękowania Karolowi za fajny kontakt podczas przygotowywania materiału. Karol to naprawdę fajny gość, który tworzy muzę nietuzinkową, idealnie wpasowując się w alternatywę polskiej sceny niezależnej. My wspieramy Karola w jego projektach i Was również do tego namawiamy. Mało jest takiej muzy, którą prezentuje Karol.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s