Maud album „Czas swobodnego spadania”

Promocja Albumu

Twórczość zespołu Maud to nieoczywiste połączenie rockowych riffów, wielowymiarowych polskich tekstów i żeńskiego wokalu. W maju 2021 roku wydali swój debiutancki album „Czas swobodnego spadania”.

Album promował otwierający wydawnictwo singiel „Drzewo”. Utwór trafił na listę przebojów Radia Rockserwis.fm @czwartkowyczart, gdzie dotarł do pierwszego miejsca.

„Drzewo” jest próbą odpowiedzi na pytania, które każdy z nas sobie stawia: skąd przybyliśmy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy. Jest opowieścią o tym co stanowi sens naszego życia.

– mówi autorka tekstów Magda Obracaj.

Kolejny numer „Druga strona”, bardzo klimatyczny i tajemniczy trafił na listę #PolishChartPolskaAudycja. Sprawdźcie co na Was czeka po drugiej stronie…

Piosenka “Skrzydła” to piosenka o marzeniach, o odwadze i determinacji w sięganiu po nie, o potrzebie poznawania, doświadczania, o tym, że pewnych rzeczy nie zmienimy, ale możemy zmienić swój sposób ich postrzegania, o wdzięczności za to, co się ma i jakim się jest, o tym, że wszystko czego poszukujemy jest tak naprawdę w nas.

– takimi słowami zespół zaprezentował singiel “Skrzydła”

W lutym 2021 roku z pomocą przesympatycznych chłopaków z Sound Stone Studio – Pawła Kurowskiego i Sebastiana Adamczewskiego nagrali „Czas swobodnego spadania”. Płyta ukazała się 30 maja 2021 roku. Grafikę wydawnictwa zaprojektował basista zespołu Maud – Przemysław Gazda zwany „Gazem”.

Lista utworów:

 1. Drzewo
 2. Skrzydła
 3. Czwarty wymiar
 4. Czarno-biały
 5. Połykacz ognia
 6. Ptaki dusz
 7. Druga strona
 8. Kalejdoskop
 9. Koda

Ten album jest mieszanką (niekiedy wybuchową) czterech niełatwych charakterów, muzycznych wizji i spojrzeń na świat. Oddajemy go w Wasze ręce z nadzieją, że coś w naszej muzyce zatrzyma Was choćby na moment. Będzie to dla nas największą radością! Życzymy przyjemnego lotu…

– napisali na swoim profilu

Album „Czas swobodnego spadania” można kupić poprzez formularz na stronie zespołu: http://maud-band.pl/kontakt/. Koszt płyty to 20 złotych polskich, z wysyłką 30 złotych.

Muzycy informajuą, że ich muzyka krąży wokół rocka ale zawiera różne wpływy, progresywne, alternatywne, może nawet trochę zimnofalowe.
Poznajcie zespół Maud w składzie:

 • Magdalena Obracaj: wokal/teksty
 • Przemysław Nowakowski: gitara
 • Marcin Szarek: bas
 • Bartosz Obracaj: perkusja

Jeżeli chcielibyście poznać ich jeszcze bliżej zapraszamy na spotkanie z zespołem Maud w Godzinie Sezamkowej S02E09 – Who is Maud??? Rozmowa z zespołem miała miejsce całkeim niedawno, 10.10.2021r. w Radio Klang

Mimo że ich płyta nazywa się „Czas swobodnego spadania”, to ciągle pną się na listach przebojów. W najbliższej Godzinie Sezamkowej na antenie Radio Klang spróbujemy dowiedzieć się wszystkiego o zespole Maud!

– zapowiadało wywiad Radio Klang

Wczoraj mieliśmy przyjemność wybrać się do radia Klang, gdzie spędziliśmy godzinę w krzyżowym ogniu pytań Prowadzącego. Nawet da się posłuchać jak nam poszedł pierwszy w historii zepołu wywiad radiowy. Bawiliśmy się przednio, a radio polecamy bo ciekawe.

– tak skomentowali swoje pierwsze radiowe wystąpienie

Dziękujemy Bartkowi z zespołu Maud za kontakt i materiały. Cieszymy się, że mogliśmy poznać ich bliżej i zaprezentować zespół i ich debiut w postaci albumu „Czas swobodnego spadania”. Życzymy kapeli sukcesów, wielu koncertów i kolejnych świetnych albumów.

Jedna odpowiedź na “Maud album „Czas swobodnego spadania”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s