Afterload

Promocja Artysty

Zespół rockowy Afterload koncertował występując u boku takich zespołów jak Alcoholica, będącego polskim cover bandem twórczości zespołu Metallica, Exlibris oraz Votum. Zagrał też na jednej scenie z polską rockowo-metalową legendą czyli zespołem Turbo oraz z takimi zespołami jak Venflon, Whiterose. Występował przed ukraińskim zespołem Jinjer oraz koncertował w Stanach Zjednoczonych z takimi gwiazdami jak Cradle of Filth oraz DevilDriver.

Muzyka zespołu osadzona jest głównie w klimacie nisko strojonych gitar, mocnych bębnów oraz przesterowanego basu. Zespół zadebiutował w 2016 roku, wydając EP-ke „From Twelve to Eleven”, na której poza tytułowym kawałkiem znalazł się utwór „Rise Above”, do którego powstał profesjonalny klip video zarejestrowany w hali Targów Lubelskich. Teledysk został nagrany w składzie: Kamil Tynecki – wokal, gitara; Jacek Kieller – gitara; Piotr Torbicz – bas; Paweł Gajewski – perkusja.

Cover „Open Your Eyes” autorstwa zespołu Guano Apes był trzecim singlem na EP-ce „From Twelve to Eleven” zespołu Afterload. Wersja tego kultowego kawałka wykonana przez Afterload została na tyle dobrze przyjęta, że na falach rockowego Radio Centrum była częściej prezentowana niż sam oryginał utworu wykonany przez Guano Apes. Po ukazaniu się materiału „From Twelve to Eleven” zespół skupił się na aktywności koncertowej mając okazję wystąpić u boku takich zespołów jak Turbo, Venflon oraz Alcoholica, który jest polskim cover bandem Metalliki. Afterload miał również przyjemność występować na jednej scenie z ukraińskim zespołem Jinjer.

W 2017 roku zespół Afterload wypuścił singiel zatytułowany „Walk The Line”. W utworze gościnnie wystąpił rockowy wokalista Łukasz „Luke” Drapała z zespołu Chemia, który współtworzy również zespół Chevy. Do singla „Walk The Line” powstało lyric video a sam utwór miał swoją ogólnopolską premierę na falach Antyradio i stał się jednocześnie propozycją do listy TurboTop. Po premierze w Antyradio singiel utrzymywał się przez pewien czas w pierwszej 20-ce notowania listy TurboTop Antyradia.

Rok 2018 Afterload spędził głównie w studio nagraniowym pracując nad zakończeniem swojego pierwszego pełnego albumu studyjnego. Pod koniec tego samego roku zespół supportował część trasy koncertowej kapel Votum i Exlibris.

W roku 2019 zespół wydał płytę „Lifeline”. Miks oraz mastering albumu jest dziełem Tomasza „Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z takimi zespołami jak Coma, Frontside czy Decapitated. Na płycie „Lifeline” można usłyszeć również gości takich jak wspomniany wcześniej Łukasz „Luke” Drapała z zespołu Chemia i Chevy, jak również Piotr „Voltan” Sikora występujący w szeregach zespołów Leash Eye i Exlibris oraz gitarzystę Adama Dratha, który od lat współtworzy zespół Bajm.

Tracklista:

 1. The Anchor Point
 2. Find My Place (feat. Adam Drath)
 3. Walk the Line (feat. Łukasz ‘Luke’ Drapała)
 4. Rise Above
 5. What’s Done Is Done (feat. Piotr ‘Voltan’ Sikora)
 6. From Twelve to Eleven
 7. Let You Go (feat. Piotr ‘Voltan’ Sikora)
 8. Beneath Your Feet
 9. Open Your Eyes

Przed zakupem posłuchaj, zobaczysz, że warto posiadać ten album w swojej bibliotece.

Po ukazaniu albumu Afterload twórczością zespołu zainteresował się organizator Record Store Day w Polsce, który wydał muzykę kapeli na pierwszym w Polsce 10-calowym winylu. Wydawnictwo to zatytułowane zostało „The Part of The Lifeline”. Płyta stała się jednym z trzech oficjalnych wydawnictw, którym patronował Record Store Day 2019 w Polsce, obok winyli zespołu Nocny Kochanek oraz płyty Krzysztofa Komedy. W tym samym roku Afterload koncertował z zespołami Shagreen, Enclose i Agressiva 69. W czasie zaistnienia pandemii Covid-19 zespół wypuścił w 2020 roku cover kawałka „Vendetta” autorstwa polskiego zespołu Illusion. W czasie pandemii powstały również pierwsze kompozycje na kolejny materiał płytowy Afterload.

W roku 2021 utwór „Rise Above” wykonany przez Afterload na żywo znalazł się na koncertowej składance płytowej zatytułowanej „Rockowa Scena Radio Centrum” wydanej przez UMCS oraz Radio Centrum. Jesienią tego samego roku, zespół wszedł do studia w celu zarejestrowania partii perkusyjnych na drugą płytę Afterload. Jednym z gości będzie James Stewart – perkusista zespołu Decapitated, ex-Vader.

W marcu tego roku zespół Afterload zaprezentował teledysk do kompozycji „Find My Place” z debiutanckiego albumu “Lifeline” (2019), która ukazała się na płycie CD oraz winylu. Gościnnie w utworze oraz teledysku wystąpił gitarzysta zespołu BAJM – Adam Drath, który zagrał w nim solówkę gitarową. Klip zamyka etap związany z promocją “Lifeline” – pierwszego albumu zespołu. Premierę prowadziliśmy na naszej stronie, jeśli ktoś nie słyszał gorąco polecam.

Aktualny skład zespołu:

 • Kamil Tynecki – wokal, gitara
 • Piotr Torbicz – bas
 • Michał Żardecki – perkusja

Poznajcie zespół Afterload, zdjęcia dostarczyła agencja Solid Rock PR, za co dziękujemy.

Promocję zrealizowano we współpracy z agencją Solid Rock PR, która dostarczyła nam materiały, za co bardzo dziękujemy. Zespół będziemy obserwować i Wam również polecamy śledzenie ich socjal media. Życzymy kapeli kolejnej świetnej płyty i wspaniałych koncertów. Jesteśmy pewni, że przed nimi nie jedna międzynarodowa trasa koncertowa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s