Administratorr Electro Singiel „522”

Promocja singla

Utwór „522” zapowiada czwarty studyjny album Administratorra Electro pt. „Biznesy i romanse”, którego premiera planowana jest na maj tego roku. Co tym razem szykuje dla nas znany z nostalgicznego brzmienia warszawski zespół?

Najnowszy singiel „522” sugeruje wyraźnie to, jaki kierunek AE obrał przy tworzeniu najnowszego albumu. Niezmiennie od pierwszej płyty („Sławnikowice-Zgorzelec 17:10” z 2014 r.) zespół powołuje się na inspirację muzyką lat 80-tych i 90-tych. Obserwując późniejsze dokonania płytowe AE („Ziemowit” – 2016, „Przemytnik” – 2018) można stwierdzić, iż z każdym wydawnictwem zespół obierał sobie za cel jak najwierniejsze przywołanie ducha tamtych lat. „522” zdecydowanie utwierdza w przekonaniu, że zespół postawił kolejny krok w kierunku lat osiemdziesiątych. Już po pierwszym przesłuchaniu utworu słychać inspiracje zarówno zespołem The Cure, jak i rodzimym Papa Dance, co jest ciekawym i nieoczywistym połączeniem.

„Mam wrażenie, że osiągnąłem “pełne zanurzenie” jeśli chodzi o moją wizję muzyki lat 80-tych i 90-tych“522” to reprezentacyjna zapowiedź nadchodzącego albumu, który będzie czymś nowym. Zajawka tamtym klimatem staje się czymś większym dla AE, co będzie wyraźne zarówno w warstwie muzycznej, ale też wizualnej. Mówię tu o całej oprawie, czyli stylizacji wizerunkowe, teledyskach, poligrafii do albumu. Chcę tym samym osiągnąć spójność na każdym poziomie. Myślę, że udało mi się osiągnąć cel odłączenia się, a może nawet uwolnienia od muzyki rockowej. Trwało to 8 lat, ale było warto i bardzo się cieszę, że już w maju będę mógł podzielić się ze słuchaczami moim najnowszym dzieckiem, urodzonym na przełomie lat 80-tych i 90-tych”

– tak o utworze wypowiada się lider Administratorra Electro – Bartosz Marmol.

Do utworu powstał klip, którego akcja osadzona jest na przełomie ostatnich dziesięcioleci XX wieku i opowiada o kulisach pewnych nieoczywistych mistrzostw świata…z gry na keyboardzie! Za realizację odpowiada, znana już z innych produkcji AE, ekipa Bardzo Spoko Produkcja. Teledysk został nakręcony na warszawskim Żoliborzu w niezwykle klimatycznym miejscu i prowadzonym przez parę świetnych gospodarzy – La Boheme.

Promocję przygotowano dzięki współpracy z Cantaramusic.pl. Będziemy obserwować dalszą twórczość Bartosza, jesteśmy ciekawi nowego albumu. Bartosz to bardzo uzdolniony artysta biorący udział w wielu projektach. Zapraszamy do innych artykułów opublikowanych na stronie z udziałem Bartosza.

Administratorr Electro singiel „Sztuka Latania”

Administratorr Electro powrócił po blisko 3-letniej ciszy z nowym singlem, na który trafiła jego interpretacja utworu „Sztuka Latania” z repertuaru Lady Pank z 1985 roku. Jest to zapowiedź albumu koncertowego „Electro Wstrząsy Live”, który ukaże się pod koniec lutego 2022.

Dildo Baggins Singiel „Święta”

Jeśli myślicie, że „świąteczna piosenka” powinna kipieć optymizmem, tradycyjnym świątecznym i wzorowym rodzinnym nastrojem, elfami i reniferami … to w utworze Święta od Dildo Bagginsa nic z tego nie odnajdziecie. Święta według Bagginsa są, jak wszystko co tworzy, jak zawsze głaskaniem pod włos. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s