Administratorr Electro Singiel „522”

Promocja singla

Utwór „522” zapowiada czwarty studyjny album Administratorra Electro pt. „Biznesy i romanse”, którego premiera planowana jest na maj tego roku. Co tym razem szykuje dla nas znany z nostalgicznego brzmienia warszawski zespół?

Najnowszy singiel „522” sugeruje wyraźnie to, jaki kierunek AE obrał przy tworzeniu najnowszego albumu. Niezmiennie od pierwszej płyty („Sławnikowice-Zgorzelec 17:10” z 2014 r.) zespół powołuje się na inspirację muzyką lat 80-tych i 90-tych. Obserwując późniejsze dokonania płytowe AE („Ziemowit” – 2016, „Przemytnik” – 2018) można stwierdzić, iż z każdym wydawnictwem zespół obierał sobie za cel jak najwierniejsze przywołanie ducha tamtych lat. „522” zdecydowanie utwierdza w przekonaniu, że zespół postawił kolejny krok w kierunku lat osiemdziesiątych. Już po pierwszym przesłuchaniu utworu słychać inspiracje zarówno zespołem The Cure, jak i rodzimym Papa Dance, co jest ciekawym i nieoczywistym połączeniem.

„Mam wrażenie, że osiągnąłem “pełne zanurzenie” jeśli chodzi o moją wizję muzyki lat 80-tych i 90-tych“522” to reprezentacyjna zapowiedź nadchodzącego albumu, który będzie czymś nowym. Zajawka tamtym klimatem staje się czymś większym dla AE, co będzie wyraźne zarówno w warstwie muzycznej, ale też wizualnej. Mówię tu o całej oprawie, czyli stylizacji wizerunkowe, teledyskach, poligrafii do albumu. Chcę tym samym osiągnąć spójność na każdym poziomie. Myślę, że udało mi się osiągnąć cel odłączenia się, a może nawet uwolnienia od muzyki rockowej. Trwało to 8 lat, ale było warto i bardzo się cieszę, że już w maju będę mógł podzielić się ze słuchaczami moim najnowszym dzieckiem, urodzonym na przełomie lat 80-tych i 90-tych”

– tak o utworze wypowiada się lider Administratorra Electro – Bartosz Marmol.

Do utworu powstał klip, którego akcja osadzona jest na przełomie ostatnich dziesięcioleci XX wieku i opowiada o kulisach pewnych nieoczywistych mistrzostw świata…z gry na keyboardzie! Za realizację odpowiada, znana już z innych produkcji AE, ekipa Bardzo Spoko Produkcja. Teledysk został nakręcony na warszawskim Żoliborzu w niezwykle klimatycznym miejscu i prowadzonym przez parę świetnych gospodarzy – La Boheme.

Promocję przygotowano dzięki współpracy z Cantaramusic.pl. Będziemy obserwować dalszą twórczość Bartosza, jesteśmy ciekawi nowego albumu. Bartosz to bardzo uzdolniony artysta biorący udział w wielu projektach. Zapraszamy do innych artykułów opublikowanych na stronie z udziałem Bartosza.

Administratorr Electro singiel „Sztuka Latania”

Administratorr Electro powrócił po blisko 3-letniej ciszy z nowym singlem, na który trafiła jego interpretacja utworu „Sztuka Latania” z repertuaru Lady Pank z 1985 roku. Jest to zapowiedź albumu koncertowego „Electro Wstrząsy Live”, który ukaże się pod koniec lutego 2022.

Oceń ten wpis:

Dildo Baggins Singiel „Święta”

Jeśli myślicie, że „świąteczna piosenka” powinna kipieć optymizmem, tradycyjnym świątecznym i wzorowym rodzinnym nastrojem, elfami i reniferami … to w utworze Święta od Dildo Bagginsa nic z tego nie odnajdziecie. Święta według Bagginsa są, jak wszystko co tworzy, jak zawsze głaskaniem pod włos. 

Oceń ten wpis:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s