Acedia

Promocja Artysty

Przez dwa lata gali dla siebie i dla znajomych. Postanowili wyjść z cienia i pokazać się światu. Acedia przeżyła swój cudowny debiut, złapała muzycznego bakcyla i planuje działać dalej. Na scenie rozpalają muzyczny ogień, rozkręcają dobrą zabawę i zyskują coraz więcej fanów. Poznajcie zespół Acedia!

Zespół Acedia pochodzi z Otwocka pod Warszawą. Razem grają już dwa lata ale dopiero teraz postanowili pokazać się światu. Nie znasz ich jeszcze? Nic dziwnego, dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku muzycznym!

„Pomysł na projekt muzyczny ACEDIA narodził się w 2020 roku. Tworzenie muzyki miało dla nas początkowo wymiar terapeutyczny – graliśmy z serca, spontanicznie, dla siebie i bliskich. Trochę z tęsknoty za minionym, trochę ze smutku, a trochę z potrzeby afirmacji tego, co miłe, i ulotne. Szybko okazało się, że nasze autorskie kawałki trafiają w gusta bardzo wielu różnorodnych osób. Wyszliśmy więc z hermetycznego kręgu, a nasz cel radykalnie się zmienił – obecnie gramy muzykę nie dla siebie, a dla innych.”

W sierpniu 2021 wystartowali oficjalnie. Zagrali do tej pory trzy koncerty, które spotkały się z dużym entuzjazmem. Dzielili scenę ze świetnymi zespołami, jak Mordorsi, Dispelled Reality, Skytruck, My Mind, Oniria, Michałek czy Trójfazowi. Wraz z nadejściem wiosny planują więcej. Na scenie zawsze dają z siebie sto procent, chętnie wchodzą w interakcje z widzami i za to są lubiani i oklaskiwani.

Pierwsze koty za płoty. Acedia przeżyła swój cudowny debiut w Piękny Brzeg. Jakie są wrażenia i przemyślenia? Chyba złapaliśmy muzycznego bakcyla i planujemy działać dalej w tym kierunku. Bardzo dziękujemy Wam za przyjście oraz zespołom z którymi mieliśmy okazję zagrać: Mordorsi, Dispelled Reality i Skytruck — bez Was nie byłoby szansy na nasz debiucik.

– dziękowali po udanym debiucie

Tematyka i klimat ich utworów są bardzo różnorodne. Tworzą mix temperamentów i doświadczeń, więc po ich utworach możecie spodziewać się całego spektrum emocji. Ich priorytetem jest jednak to, aby publiczność na ich koncertach bawiła się jak najlepiej – „bo to dla niej jesteśmy i działamy” – dodają.

Lubimy wracać do miłych chwil i się nimi dzielić. Dlatego wrzucamy dla Was jedną z naszych piosenek pt. „Nieznajoma”, którą mieliśmy okazję zagrać na naszym ostatnim koncercie w Warszawski Flip.

– napisali po udanym koncercie

W ubiegłym roku wydali też Demo Promo do utworu „Nic nie musisz”. Świetny tekst i wpadająca w ucho melodia sprawia, że budzi się w nas radość i dobry nastrój, nawet kiedy tego nastroju nie mamy. Widać to zdecydowanie po komentarzach na profilu i kanale YouTube zespołu.

Fragment treści piosenki „Nic nie musisz”:

Ty nic nie musisz, wystarczy tylko,
Żebyś zrozumiała, gdzie leży sedno,
Miłość to nie jest Wichrowe Wzgórze,
Gdzie zemsta prowadzi do wynaturzeń,
Więc pozwól miła, daj się przekonać,
Poczuj tę chwilę, nie będziesz żałować,
Miłość jest piękna, nie będę tłumaczył,
Gdy spojrzę na Ciebie…

Będę dziś w niebie…

Skład zespołu:

  • Dobromił Woźniak – wokal/gitara rytmiczna
  • Paweł Orzechowski – gitara solowa/chórki
  • Maciej Pietrak – gitara basowa/chórki
  • Maciej Skonieczny – perkusja

Promocję zespołu wykonano przy współpracy z Dobromiłem Woźniakiem, wokalistą i gitarzystą w zespole. Dobromił udostępnił nam informacje i materiały, za co wielkie dzięki. Będziemy obserwować artystów. Mają potencjał , zapał, chęć tworzenia i występowania dla publiczności, co z pewnością niebawem zaowocuje świetnym albumem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s