Blind God promo „Ex Oblivione”

Promocja Demówki

Rzeszowski zespół Blind God, który tworzy muzykę z pogranicza tradycyjnego Doom Metalu na modłę Celtic Frost, wydaje pierwsze promo „Ex Oblivione”. Promo ma swoją oficjalną premierę w dniu dzisiejszym, piątek 8.04.2022r.

Autorka okładki oraz logo: Alicja Gołębiewska

Zespół Blind God powstał w Rzeszowie w 2019 roku z inicjatywy trzech kumpli, których
połączyła wspólna pasja do grania ciężkich i mozolnych riffów. Po 2 długich latach
poszukiwań odpowiedniego perkusisty, w 2021 zespół uformował swój finalny skład,
który przystąpił do pracy nad materiałem, z którego pierwsze 2 utwory można
usłyszeć na najnowszym promo „Ex Oblivione”.

Skład zespołu:

  • Charlie Winter – Guitar/Vocals
  • Mac Churchill – Guitar
  • Andrew Vitus – Bass
  • Casper Rooster – Drums
Photos by Karolina Tyrańska

Chłopaki tworzą muzykę z pogranicza tradycyjnego Doom Metalu oraz późniejszego Stoner/Doom/Sludge Metalu, która wyróżnia się wyraźną inspiracją legendarnym Celtic Frost. UGH! Twórczość H.P. Lovecrafta jest motywem przewodnim zespołu zarówno muzycznie jak i lirycznie.

„From beyond came a glow that weirdly lit the giant twisted trees and the tops of the buried temples, and I drifted on songfully, expectant of the glories of the land from whence I should never return.”

H.P. Lovecraft

„Z zaświatów nadszedł blask, który dziwnie rozświetlał gigantyczne pokręcone drzewa i szczyty zakopanych świątyń, a ja dryfowałem pieśni, oczekując chwały ziemi, skąd nigdy nie powinienem wrócić.”

H.P. Lovecraft

Posłuchajcie specjalnie na tą okazję przygotowanego teasera. Jeżeli lubicie muzykę Saint Vitus, Cathedral, High on Fire czy Celtic Fros, zespół Blind God też z pewnością polubicie!

Debiutanckie Promo „Ex Oblivione” tworzą dwa utwory, tytułowy „Ex Oblivione” oraz
„Summoning”. Materiał został nagrany w Rzeszowskim Lunar Sound Studio, miks oraz
mastering wykonał Haldor Grunberg z Satanic Audio. Autorką okładki oraz logo jest
Alicja Gołębiewska, zdjęcia wykonała Karolina Tyrańska. Materiał został wydany przez Galactic SmokeHouse, za którego pośrednictwem ukaże się również fizyczny nakład w postaci kaset.

Zapraszam do posłuchania, „Ex Oblivione” oraz „Summoning” dostępne już na kanale YouTube. Dajcie kciuk w górę jeśli Wam się spodoba. Promo udostępnione jest również na bandcamp i pozostałych kanałach streamingowych (link ikonka powyżej).

Zapraszam również na sesję zdjęciową wykonaną podczas realizacji promo „Ex Oblivione” w Lunar Sound Studio 12.03.2022. Zdjęcia wykonała Karolina Tyrańska.

Promocję przygotowano dzięki uprzejmości zespołu Blind God. Dziękujemy kapeli za informacje i materiały, które mogliśmy udostępnić naszym czytelnikom. Bardziej zainteresowanych zapraszam na kanał YouTube Charliego, znajdziecie tam Videoblogi z których dowiecie się więcej o jego przygodach z muzyką ale nie tylko. Kapeli życzymy udanej premiery i pierwszego albumu a także wielu udanych koncertów. Będziemy obserwować ich profil i Was też do tego namawiamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s