Kołdra

Promocja Artysty

Kołdra to nowy zespół muzyczny z Wrocławia tworzący muzykę rozrywkową w lekkim, przyjemnym do odsłuchu, okołojazzowym wydaniu. Ich muzyka okraszona jest humorystycznymi tekstami opisującymi korporacyjną (IT) rzeczywistość, co podkreślane jest między innymi korpomową, charakteryzującą się mieszaniem słownictwa polskiego oraz angielskiego (tzw. “ponglish”). W tekstach usłyszycie dedlajny, ASAPy, enwajrmenty, brejnstormy, ardżenty, taski, tajmszity etc.

Kołdra to nowy zespół muzyczny z Wrocławia, grają muzykę rozrywkową w lekkim,
przyjemnym do odsłuchu, okołojazzowym wydaniu. Co to oznacza? W ich repertuarze można usłyszeć cechy charakterystyczne dla takich gatunków muzycznych jak blues, funk, swing, fusion, R&B, latina, a nawet reggae, szanty, czy też hip-hop. Z wszystkiego czerpią,
wszystko mieszają, a przy tym bawią się dźwiękiem i słowem.

Muzyka okraszona jest humorystycznymi tekstami opisującymi korporacyjną (IT)
rzeczywistość, co podkreślane jest między innymi korpomową, charakteryzującą się
mieszaniem słownictwa polskiego oraz angielskiego (tzw. “ponglish”). W repertuarze znajdują się piosenki o tematyce programistycznej, problemach podczas rekrutacji, anty-patternach w managemencie, problemach komunikacyjnych, testowaniu na produkcji etc. Oprócz tradycyjnych koncertów klubowych i plenerowych ich repertuar, idealnie sprawdza się na konferencjach, imprezach firmowych z branży IT, festiwalach, juwenaliach itp.

Ich debiutancki singiel “Refaktorka” spotkał się z bardzo miłym przyjęciem w branży. Opowiada o programistycznych zmaganiach z refaktoryzacją kodu. Finał jest wymowny! Premiera odbyła się 02.02.2022 roku.

Drugi teledysk ukazał się 04.04.2022 roku. “Hej HO!” w zdecydowanie łatwiejszym do
zrozumienia tekście przedstawia dzień z życia pracownika na mega kacu po wyczerpującej siły imprezie firmowej odbywającej się dnia poprzedniego. Przy takim stanie rzeczy pada decyzja o pozostaniu w domu i tzw. „Home Office” (HO). Zespół pochodzi z Wrocławia, więc część refrenowa ukazuje się w nawiązaniu do radosnego okrzyku krasnali z bajki o Królewnie Śnieżce: „Hej ho, do domu by się szło”.

Pracownik jednak nie ma sił aby intensywnie pracować, więc wszelkie wymogi z tym związane budzą w nim ogromne zniechęcenie i smutek. W tym cierpieniu chowa się pod kołdrę, marząc aby koszmar dnia kacowego już się zakończył. Obraz teledysku łączy świat biurowy i domowy. Pokazuje nie tylko trudności związane z pracą na kacu, ale również nawiązuje do czasu pandemicznego, kiedy zamknięte w domach całe rodziny pracowników biurowych, musiały pracować w akompaniamencie szukających atencji dzieci na zdalnym nauczaniu szkolnym.

9.09.2022 odbyła się premiera trzeciego singla nagranego wraz z Gośćmi – Dzika Sekcja Dęta (Konrad Gzik, Adrian Gzik, Bartłomiej Kacperski) oraz Marceli Foltan dograli swoje dźwięki do utworu “Korpollada”, w którym korpomową opowiedziana jest historia o weekendzie w korpo pracownika oddelegowanego do szybkiej naprawy nie działającej aplikacji, gdyż wisi nad nim i resztą pracowników wizja gniewnego CEO, który na widok czerwonych raportów.. no, któż wie, co może się wydarzyć. Żegnajcie mężowie, żegnajcie żony – mamy fakap na produkcji, łikend spędzamy w ołpen spejsie. Będzie się lała kawa!

Korpomowa to popularne określenie na branżowy slang wykorzystywany w miejscu pracy jakim jest korporacja – duża firma. Spolszczenie angielskich słów to codzienność w środowisku międzynarodowym, gdzie podczas spotkań pracownicy posługują się językiem angielskim. Zatem nie dziwią już nas dedlajny, ASAPy, enwajrmenty, brejnstormy, ardżenty, taski, tajmszity etc.

Zespół w 2022 roku zakwalifikował się do drugiego etapu prestiżowego Przeglądu
Piosenki Aktorskiej (42 edycja), organizowanego przez wrocławski Teatr Muzyczny Capitol i wystąpił przed festiwalową publicznością na Dużej Scenie.

Kołdra została nominowana do nagrody WARTO 2022 (Wrocławskie ARTystyczne Odkrycia w roku 2022) jako jeden z pięciu w kategorii Muzyka.

W skład Kołdry wchodzą: Agnieszka Frączyk (wokal/skrzypce), Piotr Gil (kontrabas/gitara basowa), Michał Małkowicz (perkusja), Jakub Chrobak (gitara elektryczna) oraz Michał Olejnik (instrumenty klawiszowe). Są to artyści występujący obecnie i w przeszłości w m.in. takich zespołach jak Makabunda, Lumen, Konopians, SKAJP oraz innych.
Część repertuaru współtworzona z byłymi członkami zespołu – Radosław Kuczyński
(gitara), Karol Smolski (instr. klawiszowe).

Promocję przygotowano wspólnie z zespołem. Przyznam, że pomysł na korpomowę bardzo mnie zaskoczył ale pozytywnie. Jest na czasie, jest powszechnie używany, jest w pewnym stopniu śmieszny więc ma wielkie szanse na przebicie. Będziemy obserwować poczynania kapeli i Was także do tego namawiamy.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s