Zasady zgłaszania utworów

i ich publikacji

Jedno zgłoszenie a tak wiele promocji!

 1. Zgłaszać utwory do Playlisty może każdy, zarówno artysta, wydawca singla jak również fani, czytelnicy naszej strony.
 2. Aby utwór dodać do Plasylisty YouTube, film musi mieć możliwość zapisania (sprawdź pod filmem, obok „Udostępnij”, czy Twój film posiada czynny przycisk „Zapisz”). Jeżeli przycisk „Zapisz” jest nieczynny, dokonaj zmiany w ustawieniach filmu, edytuj film i odznacz pole „Przeznaczony dla dzieci” – to ono blokuje przycisk!
 3. Zgłaszamy utwory, które miały swoją PREMIERĘ nie dalej jak 6 miesięcy wstecz!
 4. Aby zgłosić singiel do Playlisty należy:
 • SUBSKRYBOWAĆ nasz kanał YouTube
 • Kliknąć OBSERWUJ nasz kanał na Spotify
 • Zapisać się do Newslettera aby otrzymywać informacje o naszych materiałach promujących, w tym Playlistę i singiel na niej umiesczony
 • POLUBIĆ naszą stronę na Facebooku
 • Kliknąć OBSERWUJ naszą stronę na Instagramie

Subskrypcja kanału, jego obserwowanie zwiększa zasięgi i popularność a to powoduje, że promocja zgłoszonego singla dodanego do naszej Playlisty i prezentowanego na stronach otrzymuje szerszy zasięg! Zatem działajmy wspólnie, my promujemy Wasze single, Wy pomagacie w ich promocji dla wspólnych korzyści!

Playlisty Spotify

 1. W roku 2023 na Spotify prowadzimy jedną Playlistę „„Rebel Underground 2023” ZAŁOGAnci PMa.” w latach poprzednich dwie Playlisty Alternatywne Granie (od rocka przez instrumentalną po punk rock i rap) i Heavy Sound (mocniejsze brzmienie). W zależności od gatunku zgłoszonego utworu i daty jego premiery zostaje on dodany przez administratora do odpowiedniej Playlisty.
 2. Playlisty promujemy na naszym fanpage na Facebooku i na naszej stronie internetowej.
 3. Zgłoszony utwór z linkiem do Spotify można samodzielnie zaprezentować w naszej Grupie Polska Muzyka alternatywna do której gorąco zapraszamy.

Playlisty YouTube

 1. W danym roku powstają cztery Playlisty YouTube podzielone na pory roku – Zima, Wiosna, Lato i Jesień. W zależności od daty premiery / publikacji na YouTube zgłaszanego singla jest on dodawany do odpowiedniej Playlisty. W celu uproszczenia zastosowano metrologiczne pory roku a więc:
 • Single ZIMA – singiel wydany w okresie od 1 grudnia roku poprzedniego do 28 lutego
 • Single WIOSNA – premiera singla w okresie od 1 marca do 31 maja
 • Single LATO – premiera singla w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia
 • Single JESIEŃ – premiera singla w okresie od 1 września do 30 listopada

Strona Polska Muzyka alternatywna na Facebooku

 1. Utwór zgłoszony do Playlisty jest dodatkowo prezentowany na naszej stronie Polska Muzyka alternatywna na Facebooku z hasztagiem #WaszaMuza, jeśli jego PREMIERA odbyła się nie dalej jak miesiąc, dodatkowo z nagłówkiem NOWOŚĆ!
 2. Publikacja posta na naszym fanpage z prezentacją zgłoszonego singla odbywa się codziennie o godzinie 17:00 i 19:00. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Lista Przebojów TOP30 #WaszaMuza

 1. Zgłoszone single prezentowane w postach na naszym fanpage nie starsze jak 6 msc oznaczone hasztagiem #WaszaMuza publikowane od poniedziałku do niedzieli włącznie kandydują do następnego notowania Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza z tym, że na Liście Przebojów może znaleźć się tylko jeden utwór danego wykonawcy! Jeśli na Liście Przebojów jest już Wasz kawałek, zgłoszony nowy utwór nie będzie kandydował do Listy w kolejnym notowaniu!
 2. Głosujemy do SOBOTY do godz. 24:00. Wyniki publikujemy na naszym fanpage w każdy PONIEDZIAŁEK o 11:00. W niedzielę podliczamy głosy i uruchamiamy Listę do głosowania z nowym wydaniem w godzinach wieczornych.
 3. Jeżeli piosenka kandydatka otrzyma w danym notowaniu więcej głosów niż piosenka znajdująca się na Liście, awansuje zajmując pozycję TOP30 na Liście Przebojów adekwatną do ilości zebranych głosów.
 4. Jeżeli kilka utworów otrzyma taką samą ilość głosów, wyżej na Liście znajdzie się utwór, który zajmował wyższą pozycję w notowaniu. Wyższą lokatę zajmie również utwór znajdujący się na Liście od utworu kandydującego. Pośród utworów kandydujących decyduje kolejność zgłoszenia.
 5. Lista Przebojów TOP30 #WaszaMuza w każdą środę o godz. 21:00 jest prezentowana w polskiej internetowej stacji radiowej INNE.RADIO
 6. Utwór, który w notowaniu zajmie 1-sze miejsce otrzymuje tytuł SINGIEL TYGODNIA. Zostaje wyróżniony w relacji, postem na naszym fanpage na Facebooku i Instagramie, na Playliście YouTube Lista Przebojów TOP30 #WaszaMuza + kandydatki na pozycji 1, na niniejszej frontowej stronie internetowej oraz zostanie dodany do ogólnej playlisty w INNE.RADIO i jest grany częściej.

Najlepszy Singiel Sezonu

 1. Z każdego notowania pierwsze trzy utwory awansują do Plebiscytu na Najlepszy Singiel Sezonu. Jeżeli wśród pierwszej trójki znajdzie się wykonawca lub utwór, który wcześniej awansował do Plebiscytu, wybrany zostaje następny z Listy tak aby z każdego notowania awansowały trzy nowe single różnych wykonawców.
 2. Utwory, które awansują do Plebiscytu z końcem sezonu spadają z Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza i nie biorą udziału w głosowaniu Listy Przebojów w kolejnym sezonie ustępując miejsce nowościom. Pozostałe utwory pozostają na Liście Przebojów na kolejny sezon.
 3. Plebiscyty odbędą się:
 • Najlepszy Singiel ZIMY (notowania od 1 grudnia do 28 lutego) – w marcu
 • Najlepszy Singiel WIOSNY (notowania od 1 marca do 31maja) – w czerwcu
 • Najlepszy Singiel LATA (notowania od 1 czerwca do 31 sierpnia) – we wrześniu
 • Najlepszy singiel JESIENI (notowania od 1 września do 30 listopada) – w grudniu
 1. Dokładne daty, nagrody i wyróżnienia zostaną podane wraz z ogłoszeniem Plebiscytu!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂