Troszkę O nas

To już prawie 10 lat

Strona Polska Muzyka alternatywna to projekt społeczny realizowany przez ludzi, którzy z pasji do muzyki, zupełnie bezinteresownie wspierają polską scenę niezależną i polskich artystów-muzyków. Projekt powstał w maju 2012 r. uruchomiony przez Mariusza (#Fragix) ot tak, dla zabawy. Nie jest jednak łatwo prowadzić stronę samodzielnie i być systematycznym zwłaszcza, kiedy czytelników i odwiedzających jest mało a strona jest na rozruchu (wtedy ok. 200 polubień strony) . Na przełomie 2014/15 roku strona zamilkła. Dopiero w połowie 2015 r. do redakcji dołączył Michał i Ewelina i we troje wznowiono publikacje. Strona zyskała prawie 500 czytelników w czasie kolejnych 2 lat i niestety z powodu rozpadu zespołu ponownie zaprzestała działalności, tym razem na ponad rok czasu. Nie zapomnieli jednak o niej czytelnicy, co spowodowało wznowienie działalności. Po dość dużej przerwie 1.06.2021 r. strona wznowiła publikacje i swoją działalność. Do teamu dołączyła Aneta (#Morena) i Katarzyna (#Kaha). Pełni nowych pomysłów i zapału do pracy uruchomiliśmy Instagram, kanał na YouTube a dla fanów i artystów Grupę na Facebooku pod taką samą nazwą co strona, w której użytkownicy mogą prezentować swoje ulubione utwory, artyści własne treści a wspólnie mogą oceniać się i wymieniać komentarzami. Strona przez rok potroiła czytelników a w Grupie powstała społeczność ponad 1500 osób. To pozwoliło na zdecydowanie lepsze działania na stronie. W grudniu 2020r. uruchomiono projekt promocji artysty i okazało się, że zapotrzebowanie na indywidualną promocję muzyki i muzyków jest tak duże, że postanowiliśmy wspierać i promować rodzimą twórczość przez promowanie nie tylko artystów ale też ich albumów i singli. Uruchomiono Sklep na Facebooku, promocje przez zabawę za pomocą Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30, na Playlistach YouTube a ostatnio Playlisty na Spotify i niniejszą stronę www. Niestety z zespołu odeszła #Kaha. Obecnie we dwoje staramy się zapewnić idealną obsługę, jednak przydałby się ktoś do pomocy. Ktoś, kto tak jak my, społecznie i bezinteresownie włączy się w nasz projekt promocji polskich artystów i polskiej muzyki. Zamiast uruchamiać nowy projekt, stronę lub grupę muzyczną na Facebooku lub Instagramie czy YouTube i czekać na efekty lata, przyłączcie się do nas! Zapraszamy chętnych do kontaktu:

Strona www

Niniejsza strona www zawiera materiały i informacje jakie dostarczyli nam artyści i ich menadżerowie do promocji, które prowadzone są od początku 2021 roku. Nie jesteśmy w stanie uzupełnić strony poprzednimi wpisami z lat ubiegłych ani uzupełniać strony wszystkimi materiałami i publikacjami, jakie generowane są na Facebooku i Instagramie – to ponad 50 postów tygodniowo. Strona jest uzupełnieniem działalności na portalach społecznościowych po to, aby wyjść dalej, poza ramy portali społecznościowych i zdobyć szerszą ilość fanów. Znajdują się tu wyłącznie udostępnione treści umożliwiające redagowanie artykułów ze zdjęciami i muzyką dostarczone do redakcji, które nie są możliwe do prezentacji w postach na portalach społecznościowych. Zapraszamy wszystkich do subskrypcji. Znajdziecie tu wyjątkowe i specjalnie wyselekcjonowane materiały z polskiej sceny niezależnej.

Nasze cele

Celem strony jest niekomercyjne upowszechnianie, promowanie i rozbudzanie zamiłowania do muzyki alternatywnej. Tej rodzimej, polskiej! Własnymi siłami pokazujemy różnorodność polskiej sceny niezależnej udowadniając, że wcale nie jest gorsza od tej z zagranicy. Zaprezentowaliśmy na stronie na Facebooku tysiące polskich muzyków, tych aktywnie działających jak i tych, którzy zakończyli działalność tworząc historię. Stworzyliśmy olbrzymią bibliotekę muzyczną. Znajdziecie tu różne gatunki muzyki, od rocka, punka, indie przez metal a nawet rap.

Jak na portal muzyczny przystało, zamieszczamy nie tylko muzykę. Znajdziecie też sporo artykułów, wywiadów z artystami, fotorelacji, informacji o wydarzeniach kulturalnych a więc wszystko to, co powinno znaleźć się na stronie muzycznej. Głównie promujemy młode zespoły poruszające się w szeroko pojętym gatunku alternatywy ale nie odmawiamy nikomu bezpłatnego wsparcia i promocji w ramach tematyki strony. Z miesiąca na miesiąc zyskujemy coraz większą popularność, docierając do coraz większej publiczności. Doceniają nas artyści a wynagradzają czytelnicy.

NASZE PLANY

Chcemy stworzyć taką nieformalną Agencję Promocji polskiej sceny niezależnej, którą tworzyć będą ludzie z pasją. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować własnych sił do naszego zespołu. Przydałby się ktoś, kto prowadzić będzie wywiady z artystami. Ktoś, kto będzie tworzył filmy promujące artystów i ich twórczość. Kto, wzbogaci stronę o nowe wydawnictwa płytowe, kalendarium organizowanych wydarzeń muzycznych albo po prostu, będzie tworzył coś własnego na stronie. Chcielibyśmy, aby ta strona stała się redakcją muzyczną działająca na zasadach stowarzyszenia, nie firmy. Stowarzyszenia działającego na rzecz polskiej muzyki zupełnie bezinteresownie a nie dla kasy. Dlatego poszukujemy ludzi z pasją, ludzi kochających muzykę i chcących realizować się społecznie!

Dobrze wszyscy wiemy, że nie ma nic za darmo. Są pewne rzeczy, które kosztują i dlatego chcielibyśmy znaleźć sponsora. Firmy, agencje, które wsparły by naszą działalność bo nie wszystko można realizować bez kosztów. Chcielibyśmy pomagać, zwłaszcza młodym artystom, przy realizacji produkcji muzycznych (mastering albo postprodukcja audio utworu) czy nawet realizację dema audio-video w profesjonalnym studio nagrań. Nie są to kosmicznie drogie rzeczy ale dla młodej kapeli mogą stanowić problem nie tylko finansowy ale też organizacyjny. My chcemy wspierać ich twórczość i pomagać przy projektach.  To pomysł na przyszłość, ale być może z Waszą pomocą stanie się realny.

Na chwilę obecną uruchomiliśmy zrzutkę. Być może znajdzie się ktoś, kto nas wesprze. Za każdą złotóweczkę z góry bardzo dziękujemy 🙂

Wszystkie darowizny przeznaczamy na cele strony, na hosting, domenę, serwer, konkursy czy reklamę aby dotrzeć do większej ilości fanów muzyki. W tym roku koszt naszej działalności to ok. 500 złotych, które pokrywamy z własnej kieszeni. Jeżeli nam pomożecie, będzie nam łatwiej. Nie bierzemy nic dla siebie! Nawet płyty, które otrzymujemy od artystów, za co ślicznie dziękujemy, są nagrodami dla naszych czytelników w organizowanych na stronie i w grupie konkursach.

wasza strona

Tak, dobrze brzmi ten tytuł. Ta strona jest WASZA! Tych co ją tworzą, tych co się w niej udzielają, promują i tych, którzy ją przeglądają i czytają. Wszyscy jesteśmy dla siebie i każdy ma swój udział w rozwoju strony ale też sceny niezależnej, pozostawionej samej sobie, bez wsparcia mediów czy organizacji. Jeżeli my sami o nią nie zadbamy, to kto inny to zrobi?

Wasza strona również dlatego, że nie da się prowadzić takiego przedsięwzięcia w pojedynkę. Przychodzi kryzys i potrzebny jest ktoś obok, kto nas wesprze i pobudzi do działania. Podsunie pomysł, pomoże w realizacji, zastąpi podczas nieobecności. Nie raz przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Właśnie dlatego potrzebny jest zespół aby trwać, aby tworzyć, aby się rozwijać. A reszta, przyjdzie sama. W dobrej atmosferze można wszystko, samodzielnie nic! Dlatego każdy kto się do nas przyłączy może śmiało mówić, że to jego strona na której tworzy wspólnie z pozostałymi.

Redakcja Strony Polska Muzyka alternatywna

dołącz do nasZEGO ZESPOŁU!

ZOSTAŃ REDAKTOREM