Troszkę O nas

Redakcja

Strona Polska Muzyka alternatywna to projekt społeczny realizowany przez ludzi, którzy z pasji do muzyki, zupełnie bezinteresownie wspierają polską scenę niezależną i polskich artystów-muzyków. Obecnie Projekt Polska Muzyka alternatywna tworzą:

#Fragix

Założyciel strony, miłośnik dobrej muzyki rockowej i punk rocka. Pomysłodawca wielu projektów na stronie.

#Morena

Wspólniczka bez której wszystko ległoby w gruzach. Lubi dobrego rocka, koncerty i dobrą zabawę.

Współpracują z nami:

#Profesor Panczur

Pisze o sobie „Naukowiec” i faktycznie jest doskonałym publicystą prowadzącym bloga „Punkowa strona” a swoimi publikacjami wzbogaca naszą stronę.

#Paweł

Miłośnik Punk Rocka i grania na żywo. Fotograf z zamiłowania, udostępnia u nas fotorelacje z koncertów na których bywa.

#Darek

Redaktor w INNE.RADIO. Prezentuje na antenie radia naszą Listę Przebojów TOP30 #WaszaMuza

#Daga

Specjalistka od wywiadów z artystami i recenzji albumów. Miłośniczka mocnego metalowego brzmienia. Publicystka portali i wydawnictw muzycznych.

Matt Smok

Matt Smok Artist, pod takim pseudonimem artystycznym tworzy Mateusz Hojnor. Jest m.in. kompozytorem oraz gitarzystą. Od 2005r mieszka w UK gdzie koncertuje a dodatkowo prowadzi w RTV Sławenia program Muzyczna Środa. 

To już 10 lat!

Strona Polska Muzyka alternatywna została założona na portalu Facebook w maju 2012 r. przez Mariusza (#Fragix) ot tak, dla zabawy. Miała to być wielka biblioteka wiedzy o solistach i zespołach sceny alternatywnej i w konsekwencji tak właśnie jest do dnia dzisiejszego. Z czasem zaczęli zgłaszać się artyści z prośbą o udostępnienie wydanego singla, albumu na stronie i tak, powoli tworzył się drugi cel – wsparcia polskich artystów! Na przełomie tych 10 lat, stronę na Facebooku tworzyło bezinteresownie, z pasji, wiele osób, którym należą się wielkie podziękowania. Byli to redaktorzy: #Sherata, #Michał_LK, #Renata, #Siliwa, #Rataj, #Kaha, #Emil, którzy z czasem odeszli, jednak bez nich osiągnięcie pierwszego tysiąca polubień nie byłoby możliwe. Po przekroczeniu magicznego tysiąca wszystko się zmieniło a strona nabrała rozpędu. Przyłączało się do niej coraz więcej artystów, wydawców, agencji i fanów. Rok 2021 był rokiem przełomowym. Uruchomiliśmy Instagram, kanał na YouTube, Spotify, dla fanów i artystów Grupę na Facebooku pod taką samą nazwą co strona, forum dla artystów na Messenger oraz dzięki wsparciu na zrzutkę.pl niniejszą stronę internetową. To już nie była tylko strona na Facebooku. Powstał duży projekt pod nazwą Polska Muzyka alternatywna wspierający polskich artystów muzyków !

Przez rok potroiliśmy czytelników a w Grupie powstała całkiem niezła i fajna społeczność. Na Facebooku, jako forma promocji powstał Sklep prezentujący albumy płytowe i kierujący kupujących bezpośrednio do artystów od których mogą nabyć płytę. Organizujemy plebiscyty w których zwycięzcy – artyści, otrzymują nagrody rzeczowe a także wywiady w mediach a nasi czytelnicy wygrywają albumy płytowe. Rozwinęła się nasza Lista Przebojów TOP30 #WaszaMuza i trafiła na antenę radia. Co środa od 21:00 do 23:00 prezentowana jest w INNE.RADIO. Strona internetowa uzyskała 60 tysięcy wyświetleń w niecałe 10 miesięcy. W maju 2022 r. udało się zorganizować koncert na 10. Urodziny strony Polska Muzyka alternatywna w klubie VooDoo Club w Warszawie. Był tort z logo i szampan, przedstawiciele mediów a zagrały świetne zespoły Druides, Grupa Ż, Tattva i Infinitone. Było genialnie 🙂

Obecnie mamy mnóstwo różnych pomysłów, które będziemy starali się realizować. Między innymi, chcielibyśmy wraz z artystami wypromować trasę koncertową aby móc promować artystów nie tylko w internecie ale także na żywo, na scenie. Chcielibyśmy wydać z artystami składankę CD aby promować ich twórczość na odtwarzaczach naszych fanów. Nie ukrywamy, że przydałby się ktoś do pomocy. Ktoś, kto tak jak my, społecznie i bezinteresownie włączy się w nasz projekt promocji polskich artystów i polskiej muzyki. Zapraszamy chętnych do kontaktu:

Strona www

Niniejsza strona internetowa pod adresem pmalternatywna.pl ruszyła na koniec września 2021 r. Zawiera materiały i informacje jakie dostarczyli nam do promocji artyści, ich menadżerowie, agencje i wydawcy z którymi współpracujemy, od początku 2021 roku. Nie jesteśmy w stanie uzupełnić strony poprzednimi wpisami z lat ubiegłych ani uzupełniać strony wszystkimi materiałami i publikacjami, jakie generowane są na Facebooku i Instagramie. Strona jest uzupełnieniem działalności prowadzonej na social mediach po to, aby wyjść dalej, poza ramy portali społecznościowych i zainteresować muzyką Undergroundu szerszą rzeszę fanów dobrej polskiej muzyki. Znajdują się tu wyłącznie udostępnione treści umożliwiające redagowanie artykułów ze zdjęciami i muzyką dostarczone do redakcji, które nie są możliwe do prezentacji w postach na portalach społecznościowych.

Zapraszamy wszystkich do subskrypcji. Znajdziecie tu wyjątkowe i specjalnie wyselekcjonowane materiały z polskiej sceny niezależnej.

Nasze cele

Celem strony jest niekomercyjne upowszechnianie, promowanie i rozbudzanie zamiłowania do muzyki alternatywnej. Tej rodzimej, polskiej! Własnymi siłami pokazujemy różnorodność polskiej sceny niezależnej udowadniając, że wcale nie jest gorsza od tej z zagranicy. Zaprezentowaliśmy na stronie na Facebooku tysiące polskich muzyków, tych aktywnie działających jak i tych, którzy zakończyli działalność tworząc historię. Stworzyliśmy olbrzymią bibliotekę muzyczną. Znajdziecie tu różne gatunki muzyki, od rocka, punka, indie przez metal a nawet rap.

Jak na portal muzyczny przystało, zamieszczamy nie tylko muzykę. Znajdziecie też sporo artykułów, wywiadów z artystami, fotorelacji, informacji o wydarzeniach kulturalnych a więc wszystko to, co powinno znaleźć się na stronie muzycznej. Głównie promujemy młode zespoły poruszające się w szeroko pojętym gatunku alternatywy ale nie odmawiamy nikomu bezpłatnego wsparcia i promocji w ramach tematyki strony. Z miesiąca na miesiąc zyskujemy coraz większą popularność, docierając do coraz większej publiczności. Doceniają nas artyści a wynagradzają czytelnicy.

NASZE PLANY

Chcemy stworzyć taką nieformalną Agencję Promocji Polskiej Sceny Niezależnej, którą tworzyć będą ludzie z pasją. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować własnych sił do naszego zespołu. Przydałby się ktoś, kto prowadzić będzie wywiady z artystami. Ktoś, kto będzie tworzył filmy promujące artystów i ich twórczość. Kto, wzbogaci stronę o nowe wydawnictwa płytowe, kalendarium organizowanych wydarzeń muzycznych albo po prostu, będzie realizował własny pomysł. Chcielibyśmy, aby ta strona stała się redakcją muzyczną działająca na rzecz polskiej muzyki zupełnie bezinteresownie a nie dla kasy!

Dobrze wszyscy wiemy, że nie ma nic za darmo. Są pewne rzeczy, które kosztują i dlatego poszukujemy sponsora. Firmy, agencje, które wsparłyby naszą działalność bo nie wszystko można realizować bez kosztów. Chcielibyśmy pomagać, zwłaszcza młodym artystom, przy realizacji produkcji muzycznych (mastering albo postprodukcja audio utworu) czy nawet realizację dema audio-video w profesjonalnym studio nagrań. Nie są to kosmicznie drogie rzeczy ale dla młodej kapeli mogą stanowić problem nie tylko finansowy ale też organizacyjny. Chcielibyśmy organizować koncerty, wydawać płyty, składanki promujące artystów, którzy są z nami. To pomysł na przyszłość, ale być może z Waszą pomocą niedługo stanie się realny.

Na chwilę obecną uruchomiliśmy zrzutkę. Być może znajdzie się ktoś, kto nas wesprze. Za każdą złotówkę z góry bardzo dziękujemy 🙂

lub

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wszystkie darowizny przeznaczamy na cele naszej działalności. Na hosting, domenę, serwer, konkursy, nagrody czy promocję aby dotrzeć do większej ilości fanów muzyki. Nie bierzemy nic dla siebie! Nawet płyty, które otrzymujemy od artystów, za co ślicznie dziękujemy, są nagrodami dla naszych czytelników w organizowanych na stronie i w grupie konkursach.

wasza strona

Tak, dobrze brzmi ten tytuł. Ta strona jest WASZA! Tych co ją tworzą, tych co się w niej udzielają, promują i tych, którzy ją przeglądają i czytają. Wszyscy jesteśmy dla siebie i każdy ma swój udział w rozwoju strony ale też sceny niezależnej, pozostawionej samej sobie, bez wsparcia mediów czy organizacji. Jeżeli my sami o nią nie zadbamy, to kto inny to zrobi?

I za to Wam bardzo

Redakcja Strony Polska Muzyka alternatywna

dołącz do nasZEGO ZESPOŁU!

ZOSTAŃ REDAKTOREM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s