Horta album „Ksiezyc i Mars”

Promocja Albumu

HORTA to rockowy zespół, który powstał w 2022 roku a na koncie ma już wiele wspaniałych koncertów m.in. trasa „Blue” z zespołem Closterkeller,  koncert z zespołem Nenufar oraz przed samym zakończeniem 2022 roku wydarzenie „Odważnie w przyszłość” w Zakopanem; gdzie scenę dzielili z Zespołami Turbo i Sting Ray. Właśnie ukazała się ich debiutancka płyta „Księżyc i Mars”. Album ukazał się na chwilę obecną w wersji cyfrowej a w niedalekiej przyszłości pojawi się wydanie vinylowe. 

Niewątpliwie singlem, który nakreślił dalszą twórczość zespołu był utwór „Zegar”. Lider projektu Jacek Horta napisał słowa i muzykę razem z Anją Orthodox. „Zegar” to drugi singiel zespołu Horta, który znalazł się na albumie „Księżyc i Mars”.

„Nagranie tej piosenki to spełnienie jednego z wielu marzeń, jakie towarzyszyły mi od momentu, w którym usłyszałem Anję po raz pierwszy…”

– powiedział Jacek

Kolejny singiel zapowiadający nowy album pojawił się w styczniu na andrzejki.

Ana’s  Mood” to emocjonalny zapis chwili. Stan, w którym znam odpowiedź – jedynym rozwiązaniem jest powiedzenie sobie „to koniec”. Moment narodzin, w którym to co przede mną jawi się jako kompletnie nieznane, obce. Jest to bardzo złudne odczucie i bez uświadomienia sobie istoty własnej osoby, faktu jak ważny jestem sam dla siebie, przekroczenie tej „granicy” wydaje się być koszmarem. Rzecz w tym, że stan, w którym tkwimy jest równie koszmarny, krzywdzący przede wszystkim dla mnie ale też dla każdego kto ma ze mną kontakt. Staję więc przed wyborem – zmienić coś i przeżyć żałobę po rozstaniu, czy tkwić w tym, powoli wyniszczając swój świat. Tak jak mówiłem, to „nowe” jest jedynie pozornie nieznane, ale dla mojego pijanego z miłości umysłu przypomina to koniec świata.

– skomentował Jacek

Ostatnim utworem do którego nagrane zostało wideo jest utwór „Trans”, którym zespół zapowiedział album. Utwór zrealizowano w składzie:

 • Muzyka: Jacek Horta, Tomasz Jagiełowicz, Łukasz Kufa.
 • Słowa: Jacek Horta.
 • Gitara: Łukasz Kufa
 • Instrumenty klawiszowe: Tomasz Jagiełowicz.
 • Gitara basowa: Olo Gruszka
 • Perkusja: Piotr Posejdon Pawłowski (nagrane w Wiktorów Studio przez Aleksander Gruszka)

Album składa się z dziesięciu kompozycji, będących fuzją najlepszych cech muzyki rockowej i elektronicznej. Zdaniem muzyków:

„Oferujemy dziesięć krótkich opowieści prezentujących świt widziany naszymi oczami, w zgodzie z naszymi emocjami  i wrażliwością. Na płycie znajdziecie zarówno ballady, jak i mocniejsze brzmienia”.

Zespół Horta to rockowy klimat. Enigmatyczni muzycy przyciągają pod scenę coraz więcej zafascynowanych osób. Nie sposób nie zwrócić uwagi na ten zespół. Ekscentryczne makijaże jak ich stroje łączą się w całość z muzyką tworząc niepowtarzalne wrażenia zmysłowe. Jak sami mówią o sobie:

„Tworzymy rockowy kolektyw artystyczny stawiający na teatralność i łączący formy klasyczne z nowoczesnością “

– i widać to w każdym ich wykonanym utworze. Kto jest ciekawy, może się o tym przekonać idąc na ich koncert.

Skład zespołu:

 • Jacek Horta – wokal;
 • Tomasz Jagiełowicz – instrumenty klawiszowe;
 • Łukasz Kufa – gitara / wokal
 • Arkady Ptak – bas;
 • Adam Najman – perkusja / wokal

Za możliwość promocji dziękujemy Kindze Kuli, menagerowi zespołu, która udostępniła nam materiały do publikacji. Zapraszamy do słuchania albumu i oczekujemy wersji na krążku.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s