cozy moss album „Wołanie”

Promocja Albumu

Muzyka cozy moss to emocjonalne impresje zatopione w dźwiękach muzyki elektronicznej. W brzmieniu można znaleźć inspiracje downtempo, trip-hopowe czy witch housowe. Zespół powstał z energii warszawsko-berlińskiej w 2017 roku i z duetu producenckiego przeistoczył się w projekt tworzący zarówno instrumentalne, jak i wokalne kompozycje. 24 lutego nakładem Requiem Records ukazał się ich debiutancki album „Wołanie”.

Brzmienie płyty oscyluje pomiędzy melancholijną elektroniką, downtempo, trip-hopem, zawierając cząstkę witch housowego brzmienia, kierującego słuchacza w głębsze zakątki muzyczne. Poza wpływami elektronicznymi można odnaleźć post punkowe podejście do wykorzystania muzyki gitarowej, która zdradza korzenie twórców — Klaudii Miłoszewskiej i Macieja Skoczyńskiego.

Pierwszym singlem zapowiadającym album był utwór pod takim samym tytułem jak album – „Wołanie” nagrany z gościnnym udziałem PAVEU (Decadent Fun Club), a nad całym materiałem czuwali Cezary Zieliński (spopielony, Blokowisko) oraz Kuba Korzeniowski (Zamiostudio, Zwidy). Nagranie jest efektem improwizacji wokalnej Klaudii Miłoszewskiej i Pawła Ostrowskiego, znanego publiczności z Decadent Fun Club. Opowiada o potrzebie bycia usłyszaną, pomimo zamknięcia w klatce niewypowiadalnych emocji. Ukazał się 27.01.2023r.

Drugi singiel zapowiadający płytę to utwór „Płonę”, którego premiera odbyła się 16.02.2023 roku. Utwór opowiada o wielkiej sile uczucia, która powoduje nieodwracalne zmiany. Do piosenki powstał teledysk inspirowany postacią Ewy Demarczyk i projektami wizualnymi zespołu Portishead.

24 lutego nakładem Requiem Records ukazał się debiutancki album duetu cozy moss pod tytułem „Wołanie”. To ponad 40-minutowy zapis sześcioletniej podróży emocjonalnej i dźwięków, łączący ducha berlińskiej ulicy i niezmierzonej leśnej otchłani. Na płytę składa się dziewięć kompozycji, w tym trzy instrumentalne. Słowa w pięciu utworach są zapisem improwizacji tekstowej. Tylko jeden z utworów („Płonę”) został w całości napisany poza wokalną improwizacją.

„Wołanie” pozwala na przeżywanie i zaangażowanie emocjonalne w impresje muzyczne i jest szansą dla słuchacza na poznanie ekspresji pokolenia urodzonego w latach ’90.

Lista utworów

 1. Pogłos
 2. Wołanie (feat. PAVEU / Decadent Fun Club)
 3. Dymy
 4. Vice
 5. Staję się
 6. Jeśli
 7. Płonę
 8. Uciekam
 9. Outro

Wykonawcy

 • Klaudia Miłoszewska – słowa, kompozycje, wokal
 • Maciej Skoczyński – produkcja, kompozycje
 • Cezary Zieliński – gitara, produkcja
 • PAVEU – wokal w utworze Wołanie

Produkcja

 • Kuba Korzeniowski – produkcja, miks, master
  Linie wokalne (Wołanie, Dymy, Uciekam) nagrane w Zamiostudio.
 • Mirosław Sycz – zdjęcia
 • Katarzyna Dziadosz – produkcja sesji zdjęciowej
 • Dominik Szatkowski – makijaż i współprodukcja sesji zdjęciowej
 • Łukasz Pawlak – projekt okładki

cozy moss, duet, w skład którego wchodzą Klaudia Miłoszewska (działalność solowa pod szyldem Opus Elefantum) oraz Maciej Skoczyński. Zespół powstał z energii warszawsko-berlińskiej w 2017 roku i z duetu producenckiego przeistoczył się w projekt tworzący zarówno instrumentalne, jak i wokalne kompozycje. Muzyka cozy moss to emocjonalne impresje zatopione w dźwiękach muzyki elektronicznej. W brzmieniu można znaleźć inspiracje gatunkowe m.in. downtempo, trip-hop, dream pop, cold wave, post-punk, ethereal wave, techno czy witch house.

Dotychczasowe koncerty cozy moss:

 • czerwiec 2017 Lomboy, premiera teledysku Loverboy, Plac Zabaw nad Wisłą Warszawa
 • listopad 2019 Hanako, NXOV, Pogłos Warszawa
 • styczeń 2020 Palmer Eldritch, Felocai, CH25 Warszawa
 • marzec 2020 solo, W Orbicie Słońca Warszawa
 • sierpień 2020 festiwal Fala Off Dźwięku, Puste Łąki
 • wrzesień 2020 Julia Fox, Hydrozagadka Warszawa
 • listopad 2020 Qual, Pogłos Warszawa
 • grudzień 2022 siedziba wydawnictwa Requiem Records, Warszawa.

Poza działalnością duetu cozy moss piosenki projektu można usłyszeć na koncertach solowych Klaudii Miłoszewskiej, między innymi w ubiegłym roku:

 • kwiecień 2022 Lavia Hart, Ziggiel Lou, Pogłos Warszawa
 • czerwiec 2022 Dlina Volny, Waterflower, Chmury Warszawa.

Zespół znajdziecie na social mediach i kanałach streamingowych. Aby nabyć płytę wystarczy napisać „Wołanie” z fanpage do zespołu.

Galerię zdjęć wykonał Mirosław Sycz.

Promocję przygotowano we współpracy z zespołem cozy moss. Jesteśmy pewni, że muzyka duetu spotka się z Waszym zainteresowaniem. Polecamy zespół.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s