Children of Anarchy album „OLW”

Promocja Albumu

Album „OLW” to energia muzyczna, dobre teksty i mnóstwo gitarowych riffów, a wszystko to razem gwarantuje przyjemne spędzenie prawie 50 minut jakie należy poświęcić by odsłuchać 11 autorskich piosenek zespołu Children of Anarchy oraz aranżację znakomitego przeboju Boba Dylana – „Knocking on heavens door”.

Jesteśmy kapelą, która nie grała przez jakieś 28 lat 🙂 Nie graliśmy, ale to nie znaczy, że nie komponowaliśmy dzięki temu trochę się tych kawałków nazbierało. Na dwie płyty. Pierwsza „już jest,”OLW” zawiera 12 kawałków – 11 naszych i jeden cover Boba Dylana. Drugą nagrywamy.

– dodaje zespół

Pierwszy utwór na płycie – „To jest to!” – to odkurzony po 25 latach energetyczny kawałek, w którym rockowy klimat lak dziewięćdziesiątych oddany został poprzez użycie efektu wah-wah gitary wiodącej oraz przeplatanie tekstu krótkimi gitarowymi riffami.

Kolejny numer to dynamiczny „Do dechy wciskam gaz”. Jest to impresja o jeździe samochodem po drogach wielopasmowych. Wszyscy wiemy jak to u nas wygląda 🙂 Z całą pewnością nasze auto napędzane tym kawałkiem po prostu pomknie przed siebie bez względu na drogowe okoliczności.

Kawałek numer 3 „Zycie się toczy” to rytmiczna piosenka z nieco refleksyjnym tekstem o zderzeniu staropolskiej tradycji witania chlebem i solą z rzeczywistością. Inspiracją do napisania tego utworu był realny problem napływu uchodźców.

„Czuję się świetnie” to nic innego jak energetyczna piosenka o nadzwyczaj dobrym samopoczuciu. Ten numer faktycznie daje energię.

Utwór numer 5 „Rock and roll”. Mimo, że wydawać by sie mogło, ze czasy rock and rolla bezpowrotnie minęły, to Dzieciaki Anarchii nie dają za wygraną, dorzucają ostrzejszą gitarę a efekt? Musicie tego posłuchać!

„Osiodłam wiatr” to numer promujący album w serwisie YouTube traktuje o realizacji marzeń, ambicjach i poskramianiu tego, co czasem siedzi w głowie i nie niby pozwala, ale można to przecież przełamać. Temu właśnie służy ten kawałek – by osiodłać wiatr.

„Garść optymizmu”, piosenka o nieco wolniejszym tempie niż poprzednie numery. Można ją bez problemu dedykować każdej mamie. Końcówka numeru należy bezwzględnie do gitarzystów.

Utwór ósmy to „Śpiączka”. Początek grany wyłącznie na gitarach wprowadza nieco medyczny klimat, który jednak pryska po wejściu perkusji na rzecz dynamicznego motywu rockowego, który sprawia, że trudno kontrolować stopy by nie tupały w jego rytm.

Kolejny numer to kawałek o trudnych momentach życia, zwłaszcza kiedy daje ono mocno w kość. Zatytułowany „Ludzka natura” zawiera najdłuższe gitarowe solo na całej płycie. Warto posłuchać.

Trak numer 10 „Nie brudzą rąk” to sentymentalny kawałek o miłości rodzica do dziecka. Wrażliwszym słuchaczom potrafi wycisnąć łzę. Kilka gitarowych riffów dodaje smaczku, a mocna i dynamiczna końcówka dopełnia efektu muzycznego spełnienia.

„Obsesja” to paradoksalnie przyjemny kawałek o radzeniu sobie z natarczywymi obrazami przeszłości. Próżno szukać obsesji w muzyce tej piosenki, bo ta jest dynamiczna i przyjemna.

Finałem albumu jest cover „Knocking on heavens door” Boba Dylana. Tego wykonania po prostu trzeba posłuchać!

Wszyscy, którzy szukają mocnej muzyki rockowej, konkretnych gitarowych riffów i dobrej zabawy powinni tę płytę najpierw odsłuchać, a potem do niej wracać. Płyta została wydana w czerwcu 2022 r w liczbie 100 sztuk i szybko się rozeszła jako płyta jubileuszowa na 30 lecie matury. Zespół nie planuje dodatkowych wydań, aktualnie kończy pracę nad nowym materiałem.

Children of Anarchy to leciwa grupa rockowa. Kapela odrodziła się okazjonalnie na 30-lecie jednego z fajniejszych roczników Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego w Lublinie. Po 26 latach wspólnego niegrania nagrała kilkanaście kawałków wydając album, OLW” a niebawem ukaże się druga, na której znajdzie się kolejne 8-9 kawałków.

Starają się łączyć to co lubią – trochę punk rocka, trochę wyraźniejszego rocka i trochę rock and rolla. Trzon kapeli to obecnie:

  • Krzysiek „Bestia” Wożniak – wokalista
  • Radek „Rad” Ciemięs – gitarzysta

Reszta ludzi z doskoku, ale coś się powoli rysuje i zobaczymy jak się rozwinie. Lata przerwy zrobiły swoje, ale jesteśmy dobrej myśli 🙂

– dodają

Płyta „OLW” w całości jest dostępna w serwisie Soundcloud i zaprezentowaliśmy ją powyżej, niektóre kawałki są też dostępne na YouTube i Spotify, ale nie ma tam wszystkich 12 kawałków. Czy kapeli uda się zbudować skład? Kiedy ukaże się ich druga płyta? Na te pytania znajdziecie odpowiedź obserując social media zespołu na które gorąco zapraszamy.

Dziękujemy Radkowi za kontakt oraz udostępniony materiał. To fajnie, że zgłaszacie się do nas, możemy razem się poznać ale przede wszystkim mogą Was poznać nasi czytelnicy i odbiorcy. Życzymy kapeli aby zbudowała zwarty team i czekamy na kolejne albumy i oczywiście koncerty.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s