Muzyczna Środa: #30 Artysta Roku 2022 Daffodil Pill – SPECIAL EDITION

Premiera 15 lutego 2023 godz. 20:00

Zapraszamy na Wydanie Specjalne #30 odcinek audycji z cyklu „Muzyczna Środa” w którym wyjątkowym gościem będą prawdziwi hipisi i zwycięzcy Plebiscytu Artysta Roku 2022 zespół Daffodil Pill.

Daffodil Pill powstał pod koniec 2020 r. we Wrocławiu dzięki Facebookowi. To właśnie tu Dawid i Adam skrzyknęli się i założyli zespół. Później dołączył Filip i Mateusz. Od razu wiedzieli, że będą nawiązywać do ulubionej ery flower power, lat 60-tych i ruchu hipisowskiego. Tworzą muzykę stanowiącą połączenie vintage psychodelii z przyjemniackim surf rockiem i progresywnymi elementami. Brzmienie i wizerunek zespołu inspirowany jest latami 60 i 70 ubiegłego stulecia, a także dokonaniami współczesnych przedstawicieli neo-psychodelii. Sporo koncertują a występy zespołu łączone są z analogowymi wizualizacjami tworzonymi w czasie rzeczywistym za pomocą barwników.

W październiku 2021 r. światło dzienne ujrzało debiutanckie EP – „YUP EP” a w roku 2022 live EP zarejestrowane podczas koncertu na festiwalu wrOFFław. Obecnie zespół szykuje się do wydania pełnowymiarowego debiutanckiego albumu.

Daffodil Pill to także laureat nagrody WARTO Gazety Wyborczej Wrocław w kategorii muzyka (Wrocławskie ARTystyczne Odkrycia w roku 2022) a w Plebiscycie Polska Muzyka alternatywna głosami publiczności zostali wybrani Artystą Roku 2022. Gratulacje 🙂

Daffodil Pill to inaczej “Żonkilowa Piguła”.

  • Dlaczego właśnie żonkilowa?
  • Kto pisze teksty, o czym i do czego nawiązują?
  • Kiedy ukaże się debiutancki album?
  • Kto wpadł na pomysł kolorowych wizualizacji?

Tego dowiecie się już podczas audycji.

Daffodil Pill

Dziś prawdziwych hipisów już nie ma…. Są i to jacy!!! Warto wybrać się nad Odrę i zobaczyć, posłuchać!! Długie włosy, brody, wzorzyste i kolorowe ubrania, luz i psychodeliczne gitarowe brzmienia oto znak rozpoznawczy zespołu Daffodill Pill.

Oceń ten wpis:

Zespół występuje w składzie:

Filip Dudka – wokal, klawisze
Dawid Stawiarza – gitara
Mateusz Wróblewski – bas
Adam Chmura – perkusja, djembe
LiquidLure – wizualizacje świetlne

Znajdziecie ich na social mediach i kanałach streamingowych:

„Muzyczna Środa” to audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia nadającej z Londynu i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów sceny niezależnej. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną.

Audycję prowadzą, Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii a jednocześnie redaktor stacji internetowej RTV Sławenia oraz Patii czyli Patrycja Neodym, polska piosenkarka mieszkająca w Niemczech ale często występująca w Polsce, laureatka Plebiscytu Singiel Jesieni 2022 z utworem Manifesto (Veni, Vidi, Vici).

RTV Sławenia

Matt Smok

Patrycja Neodym

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz na stronie.

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania muzyków i ich twórczości, której nie usłyszycie w radio czy telewizji.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s