Müut album „Make me do it”

Promocja Albumu

MüuT grający punk rock nażarty błotem i kurzem przesiąkniętym kwaśnym stoner rockiem nagrał pierwszy pełno grający album „Made Me Do It”. Premiera odbyła się 13 stycznia 2023 na wszystkich serwisach streamingowych. Przebijające ucho jak cyrkiel zfuzzowane riffy, solówki wprawiły by w obrzydzenie nie jednego Malmsteena, a wokal co chwila przemawia innym głosem w zależności od tego jaki demon aktualnie opęta duszę Vlada Guzmana, której i tak nie ma.

Fani MüuT nie mogą narzekać na brak atrakcji ze strony swojej ulubionej kapeli. Muzycy przygotowali bowiem szereg nowości ujawnionych w ciągu zaledwie miesiąca: od 13 grudnia 2022 do 13 stycznia 2023. W tym wypadku nie możemy mieć wątpliwości, 13 nie jest numerem pechowym. Właśnie 13 grudnia ukazał się pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo „Graso”. Singiel mogliście słuchać na Liście Przebojów TOP30 #WaszaMuza na antenie INNE.RADIO w notowaniu 79 i 80, zajmując pozycję się w połowie stawki.

Natomiast już 6 stycznia 2023 roku ukazał się  singiel pod tytułem „Fight the Muutonegro” wraz z making-off video. Mix, master i video zrealizował Marcin Klimczak z Mustache Ministry. Utwór podobnie jak „Graso” kandyduje do naszej Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza, dajcie mu szansę a posłuchamy go w audycji w INNE.RADIO. Nasze Lista Przebojów na antenie radia w każdą środę od 21:00 do 23:00. Zapraszamy.

13 stycznia to święto dla kapeli MüuT , w tym dniu odbyła się oficjalna premiera pierwszego długograja zespołu „Made me do it”. Na albumie 10 numerów na które składa się część wcześniejszych utworów grupy, które przeszły radykalną operację plastyczną oraz część zupełnie nowych kompozycji wyznaczających nowy kierunek w działalności grupy. Autorką okładki albumu „Made me do it” jest artystka tatuatorka, Knieja INK.

Zapowiadając album zespół zagrał kilka koncertów jeszcze w starym roku. Dzięki kapeli możemy Wam zaprezentować małą galerię z występów, po której już można stwierdzić, że ich energia rozwala każdą scenę i publiczność.

MüuT to zespół założony na przełomie 2019 i 2020 roku w Warszawie. Od początku główne inspiracje czerpiący ze skandynawskiej fali punk metalu i klasyki hard rocka jak np. The Hellacopters ale też klasycznego kalifornijskiego punk rocka okraszonego mega nośnymi refrenami.

We wczesnym składzie zespół nagrał pierwsze demo które rozeszło się jedynie między  jego członkami i nigdy nie wyszło na światło dzienne. Dopiero rok 2021 przyniósł spore zmiany personalne – pojawił się nowy gitarzysta a główny wokal przejął dotychczasowy basista. Wraz ze zmianami w personelu styl zespołu przeszedł bardzo szybką przemianę. Na drugi plan zeszły inspiracje metalem, classic rock również odszedł na spacer z respiratorem po parku. Z łokciami i butami wjechał punk rock nażarty błotem i kurzem przesiąkniętym kwaśnym stoner rockiem.

Pojawiły się przebijające ucho jak cyrkiel zfuzzowane riffy, solówki wprawiły by w obrzydzenie nie jednego Malmsteena, a wokal został przejęty przez nawiedzonego Vlada Guzmana który co chwila przemawia innym głosem w zależności od tego jaki demon aktualnie opęta jego duszę której i tak nie ma. Po tych przemianach MüuT szybko nagrał kolejne demo oraz pierwszy pełno grający album „Made Me Do It”, który promujemy niniejszym artykułem.

Aktualny skład zespołu:

  • Vlad Guzmán – lead-wokal, bass
  • Mateusz Pacholczyk – perkusja, wokal
  • Krzysztof Geryk – gitara, wokal
  • Szymon Kaim – gitara, wokal

Promocję przygotowano we współpracy z Michałem Strzelcem, któremu dziękujemy za przesłane materiały. Obserwujcie kanały i social media zespołu gdyż z pewnością czeka Was wiele nowości i koncertów. Zespół szykuje trasę koncertową aby promować nowe wydawnictwo.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s