AVERSJA  album „Odium”

Promocja Albumu

AVERSJA dała się poznać z świetnych singli i spektakularnie żywiołowych koncertów. Na koniec marca wydała album „Odium”, a bezpośrednio promował go singiel „Błazen” i „Wait” wraz z świetnie uzupełniającymi klipami. Album jest protestem zespołu przeciw ludzkiej obłudzie, nieszczerości i nienawiści. Z pewnością robi wrażenie!

AVERSJA, z niezwykle charyzmatyczną wokalistką, Emilią Penkalą na froncie, funkcjonuje już jakiś czas i sukcesywnie zgarnia coraz większą liczbę miłośników – wszystko dzięki energii, klimatowi i nieszablonowej muzyce, której tworzą.

Foto: Mateusz Sliwa
Charakteryzacja: Katarzyna Berć-Buchowicz Brush and Blood

Muzyka metalowa z przestrzenią i melodią to z pewnością ich domena. Udowadniają to na albumie „Odium”, którego zapowiedzią był singiel „Błazen”.

Kolejnym singlem wydanym bezpośrednio przed premierą albumy był klip do utworu „Wait”. Tak sami muzycy AVERSJI opowiadają o genezie jego powstania oraz znaczeniu:

Utwór powstał podczas jammowania na próbach, z czasem ewaluował w gotowy utwór. Odnosi się do przeżyć wokalistki, jest to rozpaczliwe nawoływanie do mamy żeby zaczekała, żeby nie umierała, podczas gdy ona walczyła o życie w szpitalu na oiomie. W ostatnich chwilach jej życia, lekarz wpuścił nas na oiom gdzie Emilka mogła być świadkiem  ostatnich  oddechów swojej mamy. W tekście nawiązuje do uczuć jakie wtedy przeżywała, o tym jak bardzo choroba mamy ją dotknęła , o tym że nienawidzi ulgi którą czuje, podczas gdy ona już więcej nie będzie cierpieć…

31 marca miała swoją premierę płyta „Odium”. O czym jest album zapytaliśmy zespół:

Historia opowiedziana na albumie oznacza walkę z przeciwnościami losu, a także przeciw ludzkiej obłudzie, nieszczerości i nienawiści. Niczym 7 grzechów głównych nagranych zostało 7 utworów. Każdy dotyka innych stanów emocjonalnych. Każdy też ma swoje odbicie w ilustracjach-twarzach zmieniającego się Odium jako postaci pełnej wątpliwości i goryczy. Teksty to opowieści wokalistki. Cały set odzwierciedla przejścia pełne zwątpień, rezygnacji, wielu traum aż po śmierć.

Zapraszamy do zapoznania się z albumem i przesłuchania 7 świetnych utworów. Jeżeli album wpadł Wam w ucho, wpadajcie na fanpage kapeli na Facebooku i piszcie do zespołu. Są fizyczne płyty do kupienia!

Aversja to formacja metalowa z kobiecym wokalem. Zespół tworzą ludzie, którzy kochają to, co robią. Pierwsza próba zespołu odbyła się pod koniec 2010 roku, ale losy członków zespołu różnie się toczyły. Roszady wśród muzyków skutecznie uniemożliwiały tworzenie materiału i nie sprzyjały regularnej pracy. Początkowo zespół nazywał się RzeczNiepospolita Polska. Poszukiwania wspólnego języka i światopoglądu sprawiło, że zespół przeobraził się w metalową formację Aversja, którą tworzą cztery osoby.

W tej chwili zespół chce pokazać się publiczności ukazując swoją twórczość, która opiera się na prawdzie, obserwacji stanu rzeczy i duszy człowieka. Muzyka to ich katharsis, wyzwolenie. Chcą dzielić się uczuciami, odczuciami, lękami, a jednocześnie dać nadzieję, że da się, że można, że należy przetrwać, bo najpiękniejsze jeszcze przed nami.

Zespół tworzą:

  • Emilia Penkala – wokal,
  • Jakub Staszewski – gitara,
  • Piotr Ślęzak – gitara basowa,
  • Bartłomiej Grochulski – perkusja

Zachęcamy do sprawdzania ich social media, w ciekawy i mocny sposób promują nadchodzący album.

Promocję przygotowano we współpracy z Akademią Menedżerów Muzycznych.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s