Holly Blue singiel „Leń 24/7”

Promocja singla

Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych, a zespół z powodzeniem koncertuje zdobywając coraz to nowe rzesze fanów. Obecnie Holly Blue przygotowuje się wydania czwartego albumu pod tytułem „Rydwany w ogniu”, której premiera już 28 kwietnia 2023. „Leń 24/7” to nowy utwór zapowiadający czwartą płytę zespołu teraz także zagrany LIVE na Clouds Fest!

Ta szalona i żywiołowa piosenka, przy której nie można ustać w miejscu, stanowi wybuchową mieszankę rocka, funku i popu. Warstwa muzyczna utworu oparta jest na syntezatorach, funkowych gitarach i sekcji dętej, klip wideo inspirowany jest z kolei latami 80 i 90, a całość nakręcona została w ciekawych lokalizacjach prężnie rozwijających się Katowic.

„Jedno bicie serca, a milion możliwości”

Utwór opowiada o szybkim upływie czasu i marzeniach, których często nie nadążamy spełniać, ale i o dziecięcej fantazji, która popycha nas w stronę tego, co z pozoru nieosiągalne.

„Z nadmiaru chęci cierpię na chroniczny brak konsekwencji”

W “Leniu 24/7” Holly Blue zwraca uwagę na niemalże nieograniczone możliwości, które daje nam XXI wiek, a które nierzadko pozostają niezrealizowane, gdy wewnętrzny leń szepcze do ucha, że  wszystko można przecież zrobić jutro…

“Siedem dni w tygodniu, dwa-cztery na dobę ciągle sobie mówię, że przecież wszystko mogę”.

Jedni z nas spotykają się ze swoim wewnętrznym leniem od święta, inni na stałe mają go wpisanego w DNA. Odwieczna walka pomiędzy “mogę” i “chcę” dotyczy chyba każdego z nas, dlatego też każdy jest w stanie odnaleźć odrobinę siebie w nowej piosence Holly Blue.

Siedem dni w tygodniu, dwa cztery na dobę Ciągle sobie mówię, że przecież wszystko mogę Siedem dni w tygodniu, dwa cztery na dobę Nawet kiedy pada, mam piękną pogodę.

Tak śpiewała refren Sonia Kopeć po raz pierwszy prezentując utwór „Leń 24/7” w Strefie Odlotów na Clouds Fest w Chorzowie pod Szybem Prezydent w ubiegłym roku. 29 marca 2023 roku utwór w wersji Live ukazał się na kanale YouTube zespołu. Bardzo ciekawe porównanie do wersji z teledyskiem nagranym do utworu prawie rok później. Od razu widać, że Holly Blue to przede wszystkim zespół koncertowy, który na żywo gwarantuje niezapomniane przeżycia. Mocna energia przeplatająca się z melancholijnym klimatem  sprawia, że jest to zjawisko długo pozostające w pamięci. 

Holly Blue to zespół założony na Śląsku w 2011r.  przez wokalistkę Sonię Kopeć, jej brata – basistę Krystiana oraz producenta i muzyka Emila Blanta. W 2019 r dołączył do nich gitarzysta Artur Szmer. Ich muzyka charakteryzuje się subtelnym głosem Soni oraz wybuchową mieszanką muzyki pop, rock, funk oraz elektroniki. Grupa zagrała wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. Zespół wystąpił również na festiwalu SOPOT TOPtrendy promując piosenkę Lemon oraz zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich.

Zespół bierze udział w projekcie MIAZGA 2023 promującym underground szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Wystąpił 1.04.2023 roku w Mysłowicach. Będzie ich jeszcze można zobaczyć :

08.09.2023 (piątek) Komin Music Cafe, ul. Będzińska 65 w Sosonowcu
Wydarzenie i bilety: https://www.facebook.com/events/913930162970650

23.09.2023 (sobota) Wooltura, Wólczańska 40/42 w Łodzi
Wydarzenie i bilety: https://www.facebook.com/events/551418360376882

Zespół i jego twórczość już prezentowaliśmy na stronie więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszych wcześniejszych prezentacji. Zespół wystąpił również w audycji na żywo Muzyczna Środa.

Holly Blue

Holly Blue to trio pochodzące ze Śląska. Ich muzyka charakteryzuje się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami z pogranicza muzyki pop oraz elektroniki. Po sukcesie trzeciego krążka wydanego w 2021 roku pt. „Guantanamo” i utworów „Sprężyna”, „Telepop”, „Wygnani z miasta” czy „Guaantanamo” notowanych na listach przebojów, zespół zapowiada czwartą płytę, która ukaże się jesienią 2022.

Oceń ten wpis:

Muzyczna Środa: #34 Hollyblue

Holly Blue to przede wszystkim zespół koncertowy, który na żywo gwarantuje niezapomniane przeżycia. Mocna energia przeplatająca się z melancholijnym klimatem sprawia, że jest to zjawisko długo pozostające w pamięci. Grupa zagrała setki koncertów, nie tylko w małych klubach, ale także na wielkich scenach u boku filarów polskiej sceny muzycznej. Muzyka, którą reprezentują jest wynikiem wielu…

Oceń ten wpis:

Holly Blue w sieci:

Promocję przygotowano we współpracy z Soundpetersburg Records, wydawcą albumu „Rydwany w ogniu”, którego premiera już 28 kwietnia 2023. My już nie możemy się doczekać, jesteśmy bardzo ciekawi tej pozycji muzycznej. Polecamy album fanom i zapraszamy na koncerty MIAZGA TOUR 2023 we wrześniu do Sosnowca i Łodzi!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s