The Stallions album „A journey through the pensive mind”

Promocja Albumu

The Stallions to rockowy zespół z Wrocławia odwołujący się do tradycyjnych brzmień gatunku. W repertuarze posiada zarówno szybkie, hardrockowe bangery, jak i klimatyczne, bluesowe ballady z tekstami po polsku i angielsku. Muzyka idealna dla fanów starych brzmień, a jednocześnie dzięki specyficznym kompozycjom powiew świeżości na rockowej scenie Polski. W lutym tego roku ukazał się ich album „A journey through the pensive mind”.

Nagrywanie materiału na pierwszy longplay przez różne perypetie zajęło im prawie dwa lata. Zapowiedzią albumu był pierwszy i jak się okazało jedyny teledysk „Stallions”.

Początkowo stwierdziliśmy, że #yolo i co może być trudnego w produkcji płyty? Sami ją zrobimy! Nagraliśmy perkusję w studiu Rav Rav, podziękowania dla Rafała Wasiaka. Instrumenty nagrywaliśmy sami na salce, Michał został naszym realizatorem, a Wojta nagrywał wokal w domu, robiąc prowizoryczne studio opierając pianki wygłuszające o telewizor. Szło tak dobrze, że Wojtek postanowił sam zająć się mixem i masterem. Tak powstał teledysk do „Stallions” w którym słychać mix Wojtka. Ale jednak przecenialiśmy nasze umiejętności i doszliśmy do wniosku, że udamy się do specjalisty.

– wspomina zespół

Tak trafili pod skrzydła Studio Nagrań Vintage Records – Szymon Swoboda.

Pod koniec prac nastąpiło nieoczekiwane nieszczęście – zupełnie jak w filmie „Sound of Metal”, perkusista zespołu zaczął tracić słuch. Z zespołem musiał pożegnać się także gitarzysta. Pomimo tych wszystkich przeszkód mozolnie dążyli do celu. Skład zespołu dopełnili Mateusz Kruszyński oraz Stanisław Swora  i wreszcie na początku 2023 roku wydany został album z 12 utworami – „Journey through the pensive mind”.

W końcu się udało! Po prawie dwóch latach możemy się wam pochwalić naszym dzieckiem! Była to droga przez mękę… piekielnie satysfakcjonująca, ale jednak. Wiele kłód nam życie rzuciło pod nogi.

– skomentował zespół

Krążek „A journey through the pensive mind” to tematycznie ukłon w stronę rocka psychodelicznego, przy zachowaniu hardrockowej estetyki brzmienia i bluesowego feelingu. Muzyka inspirowana muzyką lat 70. i 80., mieszanka hardrocka i bluesrocka z mocną sekcją rytmiczną, dynamicznymi solówkami i chwytliwymi refrenami. Kompozycje okraszone są lirycznymi tekstami w językach polskim i angielskim.

Wierzymy, że „A Journey Through the Pensive Mind” się wam spodoba i każdy odnajdzie swój kawałek, płyta jest bardzo różnorodna i przesycona zabawą konwencją. My niestety, po setkach godzin słuchania jej i dłubania przy niej, chyba nigdy nie będziemy w stanie czerpać przyjemności bez flashbaków z Wietnamu. Ale z pewnością było warto!!!

– dodają

The Stallions to zespół założony w 2018 roku we Wrocławiu przez trójkę młodocianych fanów rocka z niemal filmową historią. Tak jak w utworze „Autobografia” Perfectu spotykaliśmy się w piwnicy basisty by grać i słuchać takich wykonawców jak Deep Purple, Judas Priest, KISS, Rory Gallagher, Breakout czy Budka Suflera. Wkrótce dołączył wokalista, a w niedługim czasie powstało kilkanaście utworów, które zespół zaczął wykonywać na koncertach we wrocławskich klubach. 

Po wydaniu w 2019 EP „Viva el Rock” zostali zauważeni przez śp. Andrzeja Patlewicza, dzięki którego wsparciu mogli pojechać do Niemiec na Live Session, co zaowocowało publikacją „Live in Bautzen” w 2020. Zostali również zakwalifikowani do udziału w Lidze Rocka, w czym jednak pokrzyżowała szyki pandemia. Izolacja poskutkowała zmianami personalnymi, ale nowy skład zaczął grać jeszcze intensywniej, towarzysząc na scenie takim zespołom jak Happysad czy Bruklin. Kolejny okres to skupienie się zespołu nad pierwszym debiutanckim albumem „A journey through the pensive mind”. Łatwo nie było, kolejne zmiany w składzie ale udało się i albym w lutym 2023 ujrzał światło dzienne.

Aktualny skład zespołu:

  • Wojciech Ligarski – wokal
  • Mikołaj Koczorowski – gitara prowadząca
  • Jakub „Helmut” Sobieraj – gitara basowa
  • Stanisław Swora – gitara rytmiczna
  • Mateusz Kruszyński – perkusja

Promocję przygotowano we współpracy z zespołem.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s