“Korpo Diem” kapeli Kołdra Albumem Kwietnia 2023

Album Kwietnia 2023

Znamy już cztery albumy nominowane do Plebiscytu Album Roku 2023. Tym czwartym albumem jest „Korpo Diem” zespołu Kołdra, który uzyskał tytuł Album Kwietnia w naszej Grupie Polska Muzyka alternatywna na Facebooku. Społeczność naszej grupy ponownie nie zawiodła, oddano aż 582 głosy za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Śmiało możemy powiedzieć, że konkurs wpisał się na stałe i będzie kontynuowany aż do końca roku.

W kwietniowym konkursie udział wzięło aż 18 albumów wydanych w ciągu ostatniego półrocza, z czego aż 5 pozycji to albumy zgłoszone przez naszą społeczność od pozycji 15 do 18. Wszystkie albumy zostały zaprezentowane w grupie, każdy mógł je przesłuchać i oddać swój głos. W konkursie wzięli udział:

 1. Ciryam –  „Zmyślony Zapach” 03.2023
 2. Wrinkled Fred – „One Last Dance” 03.2023  
 3. Bzykology  –  „Autofobia” 03.2023  
 4. ZØRORMR – “The Monolith” 03.2023
 5. ­HORTA – „Księżyc i Mars” 03.2023 
 6. Cozy Moss – “Wołanie” 02.2023 
 7. Majestat – „Pole do interpretacji” 04.2023
 8. Grove Anemone – EP “Grove Anemone” 03.2023 
 9. ANGRY SAD BOYS – ”HOW COME YOU’VE NEVER FELT LOVE? 02.2023
 10. Pusta Przestrzeń – „Pusta Przestrzeń” 02.2023 
 11. Smoketown – “Wataha” 02.2023      
 12. Kołdra – Korpo Diem” 03.2023              
 13. Aversja – „Odium” 03.2023                                                    
 14. Mojra – “Omen” 03.2023                                                                            
 15. Farben Lehre – “Na zdrowie” 03.2023                                                 
 16. Uchylak & Śrutownica – “Galaxy of flash” 03.2023                                  
 17. ZNICH – “25”  01.2023                                                                                          
 18. Ziembul – “Splin”  11.2022                                                                                  

Przez cały miesiąc oddaliście 582 głosy! Za wszystkie bardzo serdecznie dziękujemy. Zachęcamy też do dodawania więcej propozycji własnych aby konkurs był jeszcze bardziej atrakcyjny i ciekawy. To dzięki Wam wszyscy w grupie otrzymują wiedzę jakie nowości muzyczne pojawiają się na scenie alternatywnej. W konkursie Album Kwietnia główna rywalizacja odbyła się pomiędzy pięcioma albumami, jednak album „Korpo Diem” zespołu Kołdra zdobył najwięcej bo aż 146 głosów. Na drugim miejscu znalazł się album Mojra – “Omen” z 95 głosami, na trzecim Smoketown“Wataha” 89 głosów, Farben Lehre – “Na zdrowie” otrzymał 74 głosy i Ciryam –  „Zmyślony Zapach” – 70 głosów. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy, rywalizacja była naprawdę imponująca i do samego końca nie było wiadomo kto wygra.

ALBUM KWIETNIA 2023

146 głosów

Głosami sympatyków Grupy Polska Muzyka alternatywna i fanów zespołu Kołdra zwyciężył album Korpo Diem”, który premierę miał całkiem niedawno 24 marca 2023 roku.

Kołdra to zespół muzyczny z Wrocławia. W ich repertuarze można usłyszeć cechy charakterystyczne dla takich gatunków muzycznych jak blues, funk, swing, fusion, R&B a nawet reggae. Z wszystkiego czerpią, wszystko mieszają, a przy tym bawią się dźwiękiem i słowem. Na albumie znajdują się piosenki o tematyce programistycznej, problemach podczas rekrutacji, anty-patternach w managemencie, problemach komunikacyjnych, testowaniu na produkcji etc. W tekstach posługują się korpomową, charakteryzującą się mieszaniem słownictwa polskiego oraz angielskiego (tzw. “ponglish”), usłyszycie dedlajny, ASAPy, enwajrmenty, brejnstormy, ardżenty, taski, tajmszity.

Więcej o zespole Kołdra, galerie zdjęć a także o singlach zapowiadających album znajdziecie w artykule promującym zespół na naszej stronie. Gorąco zapraszamy.

Kołdra

Kołdra to nowy zespół muzyczny z Wrocławia tworzący muzykę rozrywkową w lekkim, przyjemnym do odsłuchu, okołojazzowym wydaniu. Ich muzyka okraszona jest humorystycznymi tekstami opisującymi korporacyjną (IT)…

Oceń ten wpis:

W skład Kołdry wchodzą:

 • Agnieszka Frączyk (wokal/skrzypce),
 • Piotr Gil (kontrabas/gitara basowa),
 • Michał Małkowicz (perkusja),
 • Jakub Chrobak (gitara elektryczna)
 • Michał Olejnik (instrumenty klawiszowe). 

Wyróżnienia

95 GŁOSÓW

MOYRA to grająca melodyjny death metal grupa założona w 2017 roku we Wrocławiu z inicjatywy wokalistki Margo, znanej z zespołu Mescalero. Formacja ma w dorobku dwa minialbumy: „Threads of Fate” z kwietnia 2018 roku i „ReGenesis” z lutego 2020 roku. W czerwcu 2020 roku jako następcę gitarzysty Charlesa Fujarskiego przedstawiono Mateusza Karmelitę. Pod koniec lipca grupa weszła do studia w celu zarejestrowania nowego materiału. Miesiąc później ogłoszono, że z zespołu odchodzi perkusista Rafał Miedziński. Jego miejsce zajął Mateusz Muzioł. Resztę składu stanowią obecnie wokalistka Margo Szkoda-Hreczuch, gitarzysta Damian „Ziollo” Paszczak i basista Kacper Kulios.

3 marca 2023 roku odbyła się premiera ich debiutanckiego albumu „Omen”. Na płycie wściekłe riffy spotykają się z growlem i czystym kobiecym wokalem. Tematy w ich muzyce obejmują mityczną symbolikę Moyras, bogiń, które rządzą ludzkim doświadczeniem zarówno ziemskim, jak i boskim. Tematy te są wplecione w energiczną i potężną muzykę, którą tworzy MOYRA, z tekstami, które zagłębiają się w ludzkie doświadczenia i rolę natury w naszym życiu.

89 Głosów

Smoketown to zespół pochodzący ze Świdnika i Lublina. Narodził się w 2017. Skład: Albert Szponar – gitara basowa, Zbyszek Włodarczyk – gitara, autor tekstów, Robert Iwan – klawisze, Filip Trochonowicz – perkusja, Paweł Kowalczyk (zagrał perkusję na płycie “Wataha”). Ich muzyka jest różna stylistycznie, chociaż poruszają się w obszarze rocka.. Debiutancka płyta jest zbiorem dotychczasowej twórczości zespołu. „Wataha” jest tytułem niosącym ładunek energii, emocji i eklektyzmu. Z każdym kolejnym numerem potrafi podsycić ciekawość. Mieszają się tutaj różne gatunki rocka: pop-rock, funk-rock, synth-punk, hardrock. Jest również balladowo i emocjonalnie. Wataha to grupa ludzi, która tworzyła ten wyjątkowy album – usłyszycie na niej aż 8 wokalistek/wokalistów.

74 Głosy

„Na Zdrowie” to czternasty studyjny album zespołu Farben Lehre, wydany 3 marca 2023. Dodamy tylko, że zespół powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa w Płocku. Od tamtej pory muzycy grają trasy koncertowe w całym kraju i za granicą, zaliczył wiele festiwali, od 2004 roku są głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live. Zagrali u boku znanych zagranicznych formacji a ich utwory są powszechnie znane i śpiewane nietylko przez fanów. Z okazji 35-lecia istnienia w marcu 2021 zespół wydał płytę „Pieśni XX wieku”. „Na zdrowie” to kolejny album wydany przez Lou & Rocked Boys. Zespół powszechnie znany i lubiany, nie trzeba go specjalnie przedstawiać. Więcej przeczytacie z Wikipedii.

70 głosów

Albumu „Zmyślony Zapach” grupy Ciryam ukazał się 8 marca. „Zmyślony Zapach” to piąta płyta studyjna w dyskografii grupy Ciryam. Na albumie znajdą się zarówno mocniejsze, jak i wpadające w ucho melodie, niektóre osadzone w subtelnej elektronice. Całość spięta zaskakującymi, nie oczywistymi tekstami i dźwięcznym wokalem Moniki. Niech Was nie zmyli „softowy” tytuł, bo grupa nie straciła pazura, którego znamy z poprzednich wydawnictw zespołu. Wiele utworów na tej płycie odnosi się do problemów współczesnego świata, takich jak: zanik wartości, konflikty międzyludzkie czy kryzys ekologiczny. Aktualnie grają w składzie:

 • Monika Węgrzyn – wokal
 • Robert Węgrzyn – gitary, elektronika
 • Kuba Czubik – gitary, elektronika
 • Jacek Rola – bas
 • Damian Jurek – perkusja

Zespół nie udostępnił albumu do przesłuchania, przynajmniej nie znaleźliśmy, dlatego też odsyłamy Was na ich kanał YouTube, gdzie znajdziecie single promujące album.

OD REDAKCJI

Składamy gratulacje zwycięzcy, grupie Kołdra a także zespołom wyróżnionym. Dziękujemy Wam za tak wspaniałe wydawnictwa, z tak świetną muzą. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wygrana zostanie ogłoszona na antenie  INNE.RADIO podczas audycji Lista Przebojów TOP330 #WaszaMuza już w najbliższą środę pomiędzy godziną 21:00 a 23:00, zagramy też kawałek z albumu „Korpo Diem” zespołu Kołdra. Zgodnie z zapowiedzią, zaprosimy zespół Kołdra do wydania specjalnego audycji Muzyczna Środa” zaplanowanej na 17 MAJA. Jeśli się zgodzą będziecie mogli poznać ich bliżej. Album weźmie również udział w Plebiscycie na Album Roku 2023, który odbędzie się zgodnie z harmonogramem w lutym przyszłego roku. Obserwujcie nas i bądźcie z nami. U nas ciągle coś się dzieje.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s