Mother Ov Light

Promocja Artysty

Poznański zespół Mother Ov Light powstał ok 2019 r z inicjatywy głównego kompozytora, wokalisty i basisty Embora oraz gitarzysty Flokiego R., pracujących wspólnie wcześniej przy takich projektach jak Cloudform czy Dawnguard. Debiutancki koncert w składzie z perkusistą GD odbył się w styczniu 2022 podczas Kościańskiego finału WOŚP.

„Jesteśmy nosicielami światła.
Rozpętamy burze, które odnowią oblicze ziemi.”

– tak zaprezentowali się na swoim fanpage

Poprosiliśmy zespół aby dogłębniej wyjaśnił pochodzenie nazwy zespołu i przekaz jaki za sobą niesie.


„Koncept Matki Światła pochodzi ze starożytnych, głównie gnostyckich, wierzeń, dotyczących organizacji świata materialnego i duchowego oraz kwestii stworzenia. Według jednych z nich, Demiurg, utożsamiany często z bogiem Jahwe lub Dominus Sabaoth [Pan Zastępów], został stworzony przez Matkę Światła, jedną z emanacji bytu absolutnego.”

– odpowiedzieli


Teksty zespołu poruszają zarówno tematy duchowo filozoficzne jak i fantastyczno-surrealistyczne. Muzyka serwowana jest jako black metal, jednak wszelkie wątki około satanistyczne są przejawem narastającej frustracji i buntu wobec polityki kościoła jako organizacji.

W dzień równonocy jesiennej roku 2022 został wydany debiutancki album Come Rain, zawierający 6 kawałków, w tym tytułowy Come Rain.

„Album powstawał w warunkach pandemicznych. Zespół niezrażony zakazami grania prób wynikającymi z kwarantanny musiał uwzględnić koszty mandatu w procesie produkcji albumu, przez co miks i mastering pozostał w stylu true black metalowym. Zgodnie z założeniem na albumie Come Rain miało znaleźć się 8 utworów, z których zrealizowano tylko 6; przed sesją nagraniową perkusji do siódmego kawałka bębniarz GD został aresztowany (za niewinność). Płyta została nagrana i zmiksowana w studiu należącym do zespołu i została wydana w równonoc jesienną 2022 roku”.

– dodaje zespół

Miesiąc po premierze do składu dołączył drugi gitarzysta i klawiszowiec Lotny Mayo, znany z Rosen Stream oraz Entropia (Poznań).

Obecnie zespół pracuje nad materiałem na kolejny album.

Skład kapeli:

  • Embor – wokal, gitara basowa, klawisze (studio)
  • Floki R. – gitara
  • GD – bębny
  • Lotny_Mayo – gitara, klawisze (live)

meth. – Mother Of Red Light

Muszę przyznać, że wystartowali z całkiem niezłym debiutem. „Come Rain” to 6 kompozycji w których dzieje się dużo. Dostajemy połamane matematycznie kompozycje, jest stopa, dużo zabawy brzmieniem, mamy utwory trwające 3 minuty jak „Unleash The Storms” i prawie 7 minut „Come Rain”, jest growl i śpiew. Wszystko rozłożone tak, że nie nudzi, nie jest przewidywalne. Wręcz przeciwnie – dostajemy bardzo wciągający materiał.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s