Muzyczna Środa: #38 POGRANICZA (Wydanie specjalne)

Premiera 10 maja 2023 o 20:00

Po przerwie majówkowej wracamy z audycją Muzyczna Środa. Gościem specjalnym tego odcinka będzie zespół Pogranicza, którego album „Umieraj i stawaj się”  zajął pierwsze miejsce i tytuł w konkursie Album Marca 2023. Dowiemy się od zespołu jak tworzy się albumy, które zdobywają serca fanów i tak dużo głosów. Zapraszamy 10 maja o 20:00.

Zespół Pogranicza powstał w 2020 roku, jako nowe rozdanie po śmierci zespołu Błogostan. Przez jednych określany początkowo mianem “podróby Myslovitz”’, przez innych uważany za “powiew świeżości na scenie alternatywnej”, przez obie te grupy ceniony za nieustanny rozwój i brak ograniczeń gatunkowych.

Jak sama nazwa wskazuje, muzyka Pograniczy spotyka się na granicy wielu stylów, jednocześnie starając się wyciągnąć ich korzenie i przerobić je na swoją, lekko buntowniczą, modłę. Trącące banałem piosenki o miłości przeplatają się z komentarzami na temat rzeczywistości, a wszystko to jest podlane częściowo cynizmem, częściowo szczerą, rockową nutą.

W październiku 2022 roku wydali swoją debiutancką EP-kę  „Umieraj i stawaj się”. Płyta została nagrana w C2 Studio w Poznaniu (mix i master: Bartosz Napieralski), wydana (w wersji fizycznej i cyfrowej) nakładem niezależnego wydawnictwa Plexus Of Infinity. W kwietniu tego roku album brał udział w konkursie społeczności Polska Muzyka alternatywna na Facebooku i zdobywając 321 głosów został wyróżniony tytułem Album Marca 2023.

Zespół gra w składzie:

  • Staszek (Stasina) – wokal, skrzypce
  • Bartek (Maestro Barcisław) – gitara
  • Dżesika (Bączymorda) – Bas
  • Michał (Michaju Liczow) – perkusja

O konkursie przeczytacie na stronie:

Chłopaki podczas audycji na żywo będą odpowiadać na Wasze pytania, które możecie zadawać na czacie na kanale YouTube Polska Muzyka alternatywna. Wasze pytania ale też pozdrowienia i komentarze wyświetlimy na ekranie. Bądźcie aktywni, poznajcie zespół bliżej.

Zapraszamy na spotkanie na żywo  w środę 10 maja o 20:00.

„Muzyczna Środa” to audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia nadającej z Londynu i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów sceny niezależnej. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną.

Audycję prowadzą, Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii a jednocześnie redaktor stacji internetowej RTV Sławenia oraz Patii czyli Patrycja Neodym, polska piosenkarka mieszkająca w Niemczech ale często występująca w Polsce, laureatka Plebiscytu Singiel Jesieni 2022 z utworem Manifesto (Veni, Vidi, Vici).

RTV Sławenia

Matt Smok

Patrycja Neodym

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz na stronie.

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania muzyków i ich twórczości, której nie usłyszycie w radio czy telewizji.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s