Pogranicza  EPka „Umieraj i stawaj się” albumem marca 2023

Album Marca 2023

Zakończyło się głosowanie w naszej Grupie Polska Muzyka alternatywna na Facebooku w konkursie Album Marca 2023. Spośród 14 albumów zgłoszonych do konkursu społeczność grupy wybrała ten jeden – Album Marca 2023. Album weźmie udział w Plebiscycie Album Roku 2023, który odbędzie się w lutym następnego roku.

Konkurs został zaproponowany we wrześniu 2022 roku i został fajnie przyjęty przez społeczność grupy. Z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz więcej zwolenników, coraz więcej głosów oddajecie w głosowaniu ale też coraz częściej dodajecie własne propozycje do konkursu. Jest nie tylko zabawą ale dzięki publikacji albumów najczęściej z linkiem do ich przesłuchania jest ciekawą ofertą dla miłośników muzyki. Artystom pozwala pokazać i promować swoje wydawnictwo a czytelnikom poznać twórczość i nowości wydawnicze. Konkurs ma jeszcze jedno zastosowanie.

Podsumowując dany rok organizujemy Plebiscyt Album Roku. W ostatnim wydaniu wybieraliśmy spośród 53 pozycji, były to albumy zgłoszone do nas do promocji. Plebiscyt pokazał, że albumów było za dużo, co utrudniało głosowanie a z roku na rok zgłaszacie ich coraz więcej. Rozwiązaniem jest właśnie konkurs na album miesiąca. Albumy zgłaszane do nas w danym miesiącu dodajemy do konkursu i wybieramy jeden, album miesiąca. W roku wybierzemy 12 najwyżej ocenianych albów z których na koniec roku wybierzemy ten najlepszy, Album Roku. Dla zwycięzcy mamy nagrody od redakcji ale też wywiady i promocje w mediach a dla głosujących fajne płyty CD. Zainteresowanych po więcej informacji w zakresie Plebiscytu Album Roku odsyłamy do artykułu „Album Żercy „Żer” Albumem Roku 2022” i do oferty „Promocja wydanego albumu„.

W miesiącu marcu w konkursie brało udział 14 albumów, 12 zgłoszonych do nas i przez nas dodanych do listy konkursowej oraz 2 albumy bezpośrednio zgłoszone przez sympatyków grupy. W konkursie wzięli udział:

 1. Kingsphere – „Enigmatic” 10.2022
 2. Classic Split – „Pierwsze cięcie” 02.2023
 3. Netherless – Offline EP 02.2023
 4. HaShChe – „Gøøra” 01.2023
 5. MüuT – „Made Me Do It” 01.2023
 6. Szczeciński Zespół Düpa – „Przykra Ciemieniucha” 01.2023
 7. Dead Saint’s Bitch – „Against All G-odds” 12.2022
 8. Children of Anarchy – „OLW” 06.2022
 9. Oranżada – „Karma Tango” 02.2023
 10. Bad Falcon – „Przebudzenie” 02.2023
 11. Idee Fixe – „Wyścig pokoju” EP 02.2023
 12. Pogranicza – „Umieraj i stawaj się” EP 10.2022
 13. The Stallions – „A journey through the pensive mind” 02.2023
 14. KSU – 44 02.2023

Przez cały miesiąc oddaliście 758 głosów! Za wszystkie bardzo serdecznie dziękujemy. Zachęcamy tez do dodawania więcej propozycji własnych aby konkurs był jeszcze bardziej atrakcyjny i ciekawy.

Album Marca 2023

Głosami sympatyków Grupy Polska Muzyka alternatywna zwyciężył minialbum zespołu Pogranicza zatytułowany „Umieraj i stawaj się”. Album został dodany do konkursu przez Bartosza Nowackiego i zyskał Wasze największe uznanie, zdobył 321 głosów!

EPka „Umieraj i stawaj się” została wydana 28 października 2022 roku (zgłaszamy albumy nie starsze jak 6 miesięcy). O albumie na swoim fanpage napisali „tracące banałem piosenki o miłości, podlane częściowo cynizmem, częściowo szczerą, rockową nutą” natomiast portal dlaczegoniegra.pl napisał „Słucha się ich piosenek ze szczerym zrozumieniem, nawet jeśli ich dosłowność jest komiczna. Trudno nie docenić ich obrazowości i trafności zawartej w nich ironii. A muzyka tylko ten przekaz napędza i czyni go bardziej bliskim. Bo są to bardzo swojskie dźwięki, nienapuszone, niewypielęgnowane, nieutrzymane w ryzach” i dalej „Muzyka zespołu to raczej takie „blokowiskowe hity”, które na każdym osiedlu w każdym mieście w Polsce zabrzmią jak komentarz do rzeczywistości”. Album do przesłuchania na kanale YouTube, zapraszamy. Gratulujemy zwycięzcy!

Cześć,
z tej strony zespół Pogranicza.

Jesteśmy z Poznania i tutaj też gramy.
Nazwa Pogranicza nie jest przypadkowa – muzyka którą tworzymy jest swobodną próbą mieszania brzmień subtelnych z tymi ciężkimi.
Naszą inspiracją jest życie.
nasze i Wasze.

Zespół gra w składzie:

 • Staszek (Stasina) – wokal, skrzypce
 • Bartek (Maestro Barcisław) – gitara
 • Dżesika (Bączymorda) – Bas
 • Michał (Michaju Liczow) – perkusja

Wyróżnienia

Warto podkreślić, że rywalizacja była naprawdę duża. Album „OLW” zespołu Children of Anarchy prowadził w pewnym momencie konkursu, ostatecznie zdobył 195 głosów. Uważamy, że album ten również zasługuje na wyróżnienie. Gratulujemy.

Children of Anarchy album „OLW”

Album „OLW” to energia muzyczna, dobre teksty i mnóstwo gitarowych riffów, a wszystko to razem gwarantuje przyjemne spędzenie prawie 50 minut jakie należy poświęcić by odsłuchać 11 autorskich piosenek zespołu Children of Anarchy oraz aranżację znakomitego przeboju Boba Dylana – „Knocking on heavens do

Oceń ten wpis:

Podobnie było z albumem „Przebudzenie” zespołu Bad Falcon130 głosów. Taka rywalizacja cieszy i sprawia, że konkurs staje się ciekawy i nieprzewidywalny. Równie dobrze można by obstawiać zakłady gdzie zwycięzca zgarnia wszystko.

Bad Falcon album „Przebudzenie”

Mocne rockowe riffy i charyzmatyczny niski wokal to znak rozpoznawczy zespołu Bad Falcon, który ostatnio wydał drugi album pt. Przebudzenie.

Oceń ten wpis:

Od redakcji

Zwycięzcy i wyróżnionym składamy gratulacje. Wygrana zostanie ogłoszona na antenie  INNE.RADIO podczas audycji Lista Przebojów TOP330 #WaszaMuza przez Darka Bełcząckiego już w środę pomiędzy 21:00 a 23:00, zagramy kawałek z albumu. Zwycięzcę zaprosimy też do wydania specjalnego audycji Muzyczna Środa” zaplanowanej na 12 kwietnia. Jeśli się zgodzą będziecie mogli poznać ich bliżej. Album weźmie również udział w Plebiscycie na Album Roku 2023, który odbędzie się zgodnie z harmonogramem w lutym przyszłego roku.

Wszystkim biorącym udział, zarówno artystom na których albumy głosowano ale też naszej społeczności bardzo dziękujemy. Liczymy na to, że zabawa rozwinie się jeszcze mocniej i spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s