Snakedoctors singiel „Brighter”

Promocja singla

„Brighter” to kolejny singiel promujący nadchodzącą nową płytę zespołu Snakedoctors. Ponownie gościnnie wystąpił Nik Hughes – na co dzień perkusista zespołu Bush. Miks utworu wykonał Dawid Gorgolewski w Osso Studiu a mastering – Stephen Marcussen – legenda, człowiek który zrealizował ogromną ilość najlepszych produkcji wielu ostatnich lat. I przy okazji większość utworów na najnowszej płycie Snakedoctors.

„Brighter” to utwór z pozytywnym przesłaniem o tym, że po złych doświadczeniach nadejdą nowe, jasne i lepsze dni. Na płycie znajdzie się też wersja unplugged tego utworu z gościnnym udziałem wiolonczelistki ze Stanów Zjednoczonych.
Do utworu powstał jak zwykle teledysk a nawet dwa (drugi do wersji alternatywnej utworu). W głównej roli w teledysku wystąpiła Aleksandra Gąsiorowska. Jest to już drugi singiel zapowiadający kolejny album zespołu, który pojawi się w pierwszej połowie roku 2023. Z wieloma wspaniałymi realizatorami, zaproszonymi artystami i nową muzyką. Warto poczekać na ten nowy album.

Snakedoctors to gdański zespół założony przez czterech przyjaciół w maju 2020 roku. Od tego czasu wydali dwadzieścia dwa single (w tym piosenkę świąteczną „Idą Święta” oraz na prima aprilis 2021 singla w języku czeskim jako Jiri Blaha & Framuga Boys) oraz cztery albumy: „Obligation”, „Joy Free Bowl”, „Mellow Joy” i „Four and a half”. Ich albumy znalazły się na listach Empik Top 100 Rock, iTunes Top 100 Rock i na liście albumów jednej z niezależnych stacji w UK.

W produkcji ich poprzednich albumów oprócz Chrisa Bolstera z Abbey Road Studios i Andiego „Hippy” Baldwina z Metropolis Studios znalazły się utwory zrealizowane przez Joe Gibb’a (znany ze współpracy między innymi z Depeche Mode, The Cure, The Kinks, Jane’s Addiction, Stone Roses i The Mission), Kevina Paula (Depeche Mode i the Kinks a także z Yazoo, Erasure i Davidem Bowie), Corey Coffmana z zespołu Gleemer, Coreya Alley (Hobbit Hole Records), Matt Gerharda znanego ze współpracy z zespołem Spoon, Dawida Gorgolewskiego z Osso Studio w Gdańsku, Toma Queyja (The Lip Studio) – przyjaciela lidera Snakedoctors, który wyprodukował część utworów z albumu jego dawnego zespołu z czasów spędzonych w Stanach. Gościnnie wystąpiły w ich piosenkach m.in.: Catlea (US), Victory Vizhanska (Ukraina), Christine Corless (US) and Ada Nike (Polska).

Ich najnowszy album o roboczym tytule “Waiting For” przyniesie kolejne nowe piosenki i kolejnych wspaniałych gości z którymi zespół miał szczęście pracować nad nowym materiałem. Zgodnie z planami premiera nowej płyty przewidziana jest na pierwszą połowę roku 2023.

Teledyski do ich singli promujących najnowsza płytę nakręcone zostały m.in. w Ukrainie, Serbii, Niemczech i Niemczech. Muzyka zespołu SNAKEDOCTORS dostępna na CD, Vinyl 180g, kasetach MC oraz na platformach cyfrowych.

Więcej o zespole przeczytacie w innym naszym materiale promującym zespół do którego gorąco zapraszamy. Jest sporo fajnych informacji, zdjęć, single i albumy do przesłuchania. Zapraszamy.

Snakedoctors

Gdański zespół Snakedoctors wypuścił singiel “Destroyed”, pierwszy singiel zapowiadający kolejny album zespołu, który pojawi sie w pierwszej połowie roku 2023. Z wieloma wspaniałymi realizatorami, zaproszonymi artystami i nową muzyką. Warto poczekać na nowy album ale zanim to nastąpi warto też poznać zespół i przypomnieć sobie jego twórczość.

Oceń ten wpis:

Snakedoctors to:

  • Wojciech Wypych (wokal w zdecydowanej większości utworów, gitara a także klawisze w części piosenek a także perkusja w dosłownie kilku piosenkach)
  • Jaroslaw Szybowski (bas)
  • Jacek Karnat (klawisze oraz wokal w “Dziwny Kraj”, “Bal Maskowy”, “Wódeczka” i “Semplice Una Canzone”)
  • Robert Porazka (perkusja).

Jak sami mówią – grają, ponieważ sprawia im to przyjemność.

Promocję przygotowano dzięki współpracy z Agencją Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego. Bardzo polecamy agencję jeśli szukacie kogoś, kto profesjonalnie zajmie się Waszą twórczością. Oczekujemy na nowy album zespołu Snakedoctors. Jesteśmy pewni, że będzie to kolejny świetny album.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s