Singiel Zimy 2023 według czytelników Polska Muzyka alternatywna

W sobotę 25 marca zakończyliśmy plebiscyt, który przeprowadzaliśmy na stronie naszego serwisu. Spośród 39 najwyżej ocenianych utworów na naszej Liście Przebojów TOP30 #WaszaMuza w sezonie zimowym wybraliśmy ten jeden, najlepszy Singiel Zimy 2023. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na Waszej frekwencji i typach. Sprawdźcie, kto zdobył tytuł Singiel Zimy 2023!

Plebiscyt Singiel Sezonu to chyba najtrudniejszy konkurs. Przede wszystkim dlatego, że to konkurs wieloetapowy. Kluczowa jest Lista Przebojów TOP30 #WaszaMuza od której wszystko się zaczyna. Zgłoszony utwór z poczekalni musi dostać się na listę do TOP30, co nie jest taką prostą sprawą. Podczas 33 notowań zgłosiliście aż 129 utworów, z czego na TOP30 znalazło się 95, które mogliście posłuchać w INNE.RADIO. Z Listy Przebojów tylko trzy utwory z każdego notowania z największą ilością głosów zostały nominowane do plebiscytu. Jak wyglądała nominacja w poszczególnych notowaniach możecie sprawdzić w artykule „Nominowani do plebiscytu singiel zimy 2023„.

W głosowaniu wzięły udział 594 osoby, które oddały 773 głosy. Porównując z innymi muzycznymi serwisami prowadzącymi podobne konkursy to całkiem dobry wynik. I za to chcemy Wam gorąco podziękować, gdyż dzięki temu „nie wieje nudą”. Jest to drugie wydanie, pierwszy był Singiel Jesieni 2022 i chcemy kontynuować tą zabawę ponieważ ma wiele zalet. Poza samym wyróżnieniem artystów, ich twórczości i nagrodami dla zwycięzcy i głosujących, raz na kwartał przewietrzona zostaje nasza Lista Przebojów TOP30 #WaszaMuza. Odchodzą nominowane utwory a w ich miejsce wchodzą nowości co sprawia, że lista jest ciekawsza, niepowtarzalna, inna niż wszystkie! Przypomnijmy, nasza Lista Przebojów TOP30 #WaszaMuza co środę na antenie INNE.RADIO od 21:00 do 23:00. Sprawdźcie koniecznie, jeśli jeszcze nie słuchaliście!

Przedstawiamy pierwszą piątkę i zwycięzcę Plebiscytu Singiel Zimy 2023. Rywalizacja była duża, podczas głosowania nie raz zmieniali się liderzy ale jak to w konkursach, liczy się wynik ostateczny. Pora więc na wyniki – oto one!

Singiel Zimy 2023 i miejsce I-sze!

Tytuł Singiel Zimy 2023 trafia w ręce zespołu FRACTAL za utwór „Smak melodii”. Utwór zdobył 156 głosów! Gratulujemy!

Miejsce II

Miejsce drugie zajął utwór „Brzask” w wykonaniu zespołu The Freedom Birds. Otrzymał 130 głosów. Gratulujemy!

Miejsce III

Na trzecim miejscu znalazł się utwór „Tempe Zamarzanie”, którego twórcą jest Przemysław Śledź. Otrzymał 114 głosów. Gratulujemy!

Miejsce IV

Miejsce czwarte głosami naszych czytelników zajął singiel „Collide” Gabrieli Salamon występującej pod pseudonimem Gabi. Utwór otrzymał 85 głosów. Gratulujemy!

Miejsce V

Natomiast na piątym miejscu znalazł się utwór „Wanna Live Without You” w wykonaniu zespołu Vitina z ilością 75 głosów. Gratulujemy!

Dziękujemy Wszystkim za udział w głosowaniu. Nominowanym do plebiscytu dziękujemy za zaangażowanie w rywalizacji o głosy fanów. Gratulujemy wszystkim a przede wszystkim zwycięzcy kapeli FRACTAL.

Nagrodą redakcji Polska Muzyka alternatywna jest oprawiony w ramkę singiel nagrany na płytę winylową 7″ / 7 inch. Powierzchnia płyty zadrukowana grafiką przedstawiającą okładkę singla wraz tytułem Singiel Zimy 2023! Więcej o nagrodach w artykule „Wiemy kto weźmie udział w plebiscycie Singiel Zimy 2023„.

Wstępny projekt nagrody.

Konkurs!

Podczas głosowania, wybierając swój ulubiony utwór była możliwość wzięcia udziału w konkursie. Konkurs był dobrowolny, dla chętnych. W konkursie wzięło udział 106 osób, wystarczyło odpowiedzieć na zadane pytanie „Wymyśl nietypowe zastosowanie dla instrumentów muzycznych (przykładowo – kabel mikrofonowy jako skakanka albo gitara jako wiosło)„. Wasza pomysłowość przeszła nasze najśmielsze wyobrażenia co bardzo cieszy. Oto kilka z Waszych odpowiedzi:

 • Trąbka jako silnik rakietowy
 • Gitara jako przedmiot służący do wzmożonej dyscypliny wobec teściowej.
 • Flet do mieszania bigosu
 • Gitara jako deskorolka
 • Struna od gitary jako nić dentystyczna
 • Fujarka jako fajka
 • Saksofon jako wazon do kwiatów
 • Struny jako bardzo długie sznurówki
 • Shisha z saksofonu (z dedykacją)
 • Bębny jako beczki na kiszone ogórki
 • Bęben perkusji jako miska na pranie
 • Saksofon jako przyrząd do robienia baniek
 • Końcówka fleta jako gwizdek do czajnika
 • Kabel mikrofonowy jako zabawka dla kota
 • Bęben do przechowywania alkoholu
 • Bęben perkusyjny do gotowania bigosu
 • Harfa jako suszarka na pranie
 • Pałeczki perkusyjne do jedzenia sushi
 • Ukulele jako łapka na muchy
 • Perkusja jako metoda wyzbycia nieproszonych gości

i wiele, wiele innych 🙂

Do wygrania były trzy albumy płytowe CD, które decyzją naszej redakcji otrzymują:

Płyta Atan album „Ugly Monster” otrzymuje – Karina.lurka7
Płyta 1965 album „Panther„ otrzymuje – Pawel.garbacz2
Płyta Synthetic Blast album „Modern Love & Old-Fashioned Death” otrzymuje – 84kawasaki84

Nazwy zwycięzców to pierwszy człon emaila jaki został podany podczas głosowania. Do zwycięzców wysłano już e-mail, prosimy sprawdzić i odpowiedzieć podając dane do wysyłki 🙂

Gratulujemy! To nie był łatwy wybór, gdyż Wasze odpowiedzi były bardzo kreatywne, czasem nawet zaskakujące aczkolwiek bardzo wesołe i pomysłowe. Wszystkim gratulujemy kreatywności i dziękujemy za udział i zainteresowanie. Już w czerwcu kolejny plebiscyt, będziemy wybierać Singiel Wiosny, będą też kolejne albumy do wygrania. Już dziś zapraszamy!

Od redakcji

Zapraszamy do zgłaszania nowości do naszej Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza a być może w kolejnej edycji to zgłoszony przez Was singiel okaże się tym najlepszym, wyróżnionym. Zgłaszać można przez przygotowany przez nas formularz na stronie.

Zachęcamy też do głosowania na utwory na naszej Liście Przebojów TOP30 #WaszaMuza. Głosujemy od poniedziałku do soboty do północy, również na naszej stronie – menu Lista TOP30. Słuchajcie naszej Listy Przebojów w każdą środę od 21:00 do 23:00 na antenie INNE.RADIO a jeśli przeoczycie, na naszym kanale Spotify podcast dostępny od soboty po audycji na żywo w radio.

Uczestnicząc w naszych wydarzeniach, konkursach, zabawach, głosując, lajkując i komentując przyczyniacie się do upowszechniania polskiej muzyki alternatywnej. Bądźcie aktywni, razem sprawmy, że podziemie sceny niezależnej wyjdzie z podziemia i trafi do jak największej ilości fanów.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s