Wiemy kto weźmie udział w plebiscycie Singiel Zimy 2023

Plebiscyt już 12 marca 2023 roku

Kończy się sezon zimowy, przyszła więc pora na jego muzyczne podsumowanie. Znamy już wszystkich kandydatów do Plebiscytu SINGIEL ZIMY 2023, którzy głosami fanów wybrani zostali podczas 13 zimowych notowań Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza. Który z nich zwycięży i otrzyma tytuł najlepszego dowiemy się już na koniec marca!

Sezon zimowy rozpoczęliśmy z początkiem grudnia 2022 roku i z końcem lutego 2023 zostaje zakończony jednocześnie otwierając sezon wiosenny. W tym czasie odbyło się 13 notowań Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza od notowania #76 do notowania #88. Z każdego notowania trzy najwyżej oceniane, niepowtarzające się utwory zostały nominowane do Plebiscytu Singiel Zimy 2023. Rywalizacja była duża a niepowtarzalność utworów kandydujących sprawia, że do Plebiscytu awansowały utwory z 10 a nawet 13 miejsca w notowaniu. Każdy miał szansę uczestniczyć w tym jedynym w Polsce konkursie jaki prowadzony jest przez projekt Polska Muzyka alternatywna. Jak wyglądały poszczególne notowania i z których miejsc utwory awansowały do Plebiscytu informowaliśmy na bieżąco w artykule Nominowani do Plebiscytu SINGIEL ZIMY 2023.

W sezonie zimowym zaprezentowaliśmy 149 utworów zgłoszonych do Listy TOP30 #WaszaMuza. Wszystkie prezentowane były na naszym fanpage na Facebooku, zostały udostępnione w grupach muzycznych, są też prezentowane na naszych Playlistach na kanale YouTube. Tylko niewielka część 34 nie dostały się na TOP30 z pozycji kandydatki, co oznacza, że na Liście Przebojów TOP30 #WaszaMuza i na antenie INNE.RADIO zaprezentowaliśmy aż 115 utworów. Jedne z nich utrzymały się jedynie przez notowanie, inne pełne 13 notowań zimowej Listy Przebojów. Łącznie zagłosowano ponad 3 tys razy oddając prawie 5 tys głosów, którymi wybrano 39 najwyżej ocenianych singli biorących udział w Plebiscycie na najlepszy SINGIEL ZIMY 2023.

Poznajcie nominowanych do Plebiscytu Najlepszy Singiel ZIMY 2023

 1. Everest – Nie Uciekam
 2. Bert Gra – Patrzę jak Ty
 3. Sadysta – Pierwszy
 4. Gabi.S – Collide
 5. The Freedom Birds – Brzask
 6. Stolica – Szare
 7. RIV – Ecolove
 8. The Hydrants – Akcja determinacja
 9. Fumez – zapach papierosów
 10. Łukasz Łyczkowski & 5 Rano – Chory
 11. Triiistrip – Illusion
 12. Rollmeni – Żegnaj młodość, żegnaj głupia
 13. Father’s Friends – Pod Lodem
 14. Trackstone – Wataha
 15. Sophia Hajduk – Drug
 16. The Euphoria Garden – Evoke THE SIMPLE MELODY
 17. Just Like Greg – And We
 18. Thrudy – Dobre Dobro
 19. Vitina – Wanna Live Without You
 20. Zespół Fractal – Smak melodii
 21. Światłocień – Drozd
 22. KIEPP – Sheeps
 23. Esperal – Toleranz
 24. Krusher – Carpe Diem
 25. Eter – Za Późno
 26. Kingsphere – Defiance
 27. The Nimb – Daylight
 28. Prawie Idealni – Wypowiedzenie
 29. Romantycy Lekkich Obyczajow – Owoce Morza
 30. Horta – Ana’s Mood
 31. Frytek – Dlaczego muszę tak cierpieć
 32. Children of Anarchy – Osiodłam wiatr
 33. Głeboko Wycofani – Toniemy
 34. Classic Split – Wojna
 35. The Breslauers – Satisfaction
 36. Śledź – Tempe Zamarzanie
 37. CIRYAM – Migotanie
 38. How We Met – Buzi
 39. H.Lucyna – Motyle

Składanka najlepszych z najlepszych w zimie.

Jeżeli chcecie sumiennie zapoznać się ze wszystkimi propozycjami z listy zapraszamy do odsłuchu składanki z najfajniejszymi numerami zimy na naszej playliście YouTube „Wybieramy Singiel ZIMY 2023”. Grajcie głośno!

Plebiscyt

Plebiscyt na SINGIEL ZIMY 2023 rozpoczniemy 12 MARCA a głosowanie odbędzie się na naszej stronie internetowej, formularz do głosowania znajdziecie w zakładce KONKURSY w menu głównym. Głosowanie odbywa się za pomocą pól wyboru, którym przypisano nazwę wykonawcy i tytuł piosenki. Aby zagłosować należy zalogować się na konto Google i podać adres e-mail co oznacza, że każdy adres może oddać tylko jeden głos w czasie trwania plebiscytu. Jest to zabezpieczenie przed wielokrotnym oddawaniem głosów a wyniki będą dokładnym odzwierciedleniem wyboru głosujących. Nie ma limitu przy oddawaniu głosu, można wybrać tylko jeden utwór albo tyle ile Wam się podoba, jeśli nie możecie zdecydować, który jest najlepszy. Głosowanie potrwa do 25 MARCA do godz. 23:00. Po tym terminie wszystkie głosy zostaną podliczone, a ostateczne wyniki i Najlepszy SINGIEL ZIMY 2023 roku poznamy 31 MARCA. Zostanie opublikowany artykuł i post na naszym fanpage.

Przypomnijmy zwycięzcę sezonu JESIEŃ 2022. NEODYM i utwór „Manifesto (Veni, Vidi, Vici)”

Wyczekiwany singiel jesieni już wybrany. Sprawdź kto zwyciężył!

Konkurs na najlepszy Singiel Jesieni 2022 został rozstrzygnięty. Zwycięzcę wyłoniło głosowanie w Plebiscycie, który zakończył się 18 grudnia. Spośród głosujących wybrano zwycięzców, którzy otrzymają albumy CD. Ogłaszamy wyniki Plebiscytu i podajemy zwycięzców!

Oceń ten wpis:

Nagroda dla zwycięzcy

Skoro mamy Plebiscyt, który ma wyłonić najlepszy hit, muszą być nagrody dla zwycięzcy.
A nagrodami w Plebiscycie są:

Nagrodą redakcji Polska Muzyka alternatywna będzie singiel nagrany na płytę winylową 7″ / 7 inch. Płyta jednostronna z nagranym utworem w prędkości 33⅓ RPM – około 5 minut muzyki lub w prędkości 45 RPM dla około 4 minut muzyki (zależy od długości utworu). Płyta posiada mały otwór środkowy i można ją tradycyjnie puszczać na gramofonie. Powierzchnia płyty zadrukowana grafiką przedstawiającą okładkę singla (jeśli zostanie dostarczona przez zwycięzcę) wraz z naszym logo i treścią Singiel Zimy 2023!

Płyta umieszczona w specjalnej ramce za szybką umożliwiającej powieszenie na ścianie w formie obrazka lub ustawienie na półce. Będzie świetną pamiątką i ozdobą.

Zdjęcie poglądowe

Dodatkowe wyróżnienia od współpracujących z nami redakcji będą:

Udział w Wydaniu Specjalnym audycji „Muzyczna Środa” dnia 12 kwietnia o godz. 20:00 prowadzonej przez Matt Smok, Pati i naszą redakcję w RTV Sławenia

Wyróżnienie i prezentacja Najlepszego Singla ZIMY 2023 na antenie INNE.RADIO w środę 5 kwietnia podczas audycji Lista Przebojów TOP30 #WaszaMuza

Patronom bardzo dziękujemy za wsparcie.

Poza nagrodami opisanymi powyżej u partnerów zewnętrznych postaramy się zapewnić mu fajną promocję.

Konkurs z nagrodami dla fanów

Podczas głosowania, wybierając swój ulubiony utwór będzie możliwość wzięcia udziału w konkursie. Konkurs jest dobrowolny, dla chętnych, jednak warto poświęcić chwilkę ponieważ przewidujemy fajne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy po oddaniu głosu odpowiedzieć na zadane pytanie oraz oznaczyć zgody i znajomość zasad konkursu. Puśćcie wodze fantazji, porzućcie standardy gdyż zwyciężą trzy osoby, które podadzą najbardziej kreatywną odpowiedź, którą nas przekonają. Zwycięzcy otrzymają fajne nagrody w postaci płyt CD a będą to:

Płyta CD nr. 1 – Atan album „Ugly Monster”

Płyta CD nr. 2 – 1965 album „Panther

Płyta CD nr. 3 – Synthetic Blast album „Modern Love & Old-Fashioned Death”

Konkurs, tak jak głosowanie na SINGIEL ZIMY, potrwa do 25 marca. Po zakończeniu Plebiscytu skontaktujemy się ze zwycięzcami wysyłając informacje o wygranej na podany podczas głosowania adres e-mail. Poprosimy Was o dane do wysyłki, nagrody wyślemy bezpłatnie po ogłoszeniu wyników jeśli otrzymamy dane pozwalające na realizację dostawy.

OD REDAKCJI

Redakcja Polska Muzyka alternatywna zaprasza wszystkich, zarówno czytelników i sympatyków jak również fanów artystów nominowanych a także wszystkich z zewnątrz, do wzięcia udziału w Plebiscycie SINGIEL ZIMY 2023. Wszystkim nominowanym artystom życzymy powodzenia. Niech nagrody jakie przygotowaliśmy będą wyróżnieniem i pomogą Wam w dalszej artystycznej drodze twórczej. Powodzenia życzymy także wszystkim głosującym. Każdemu życzymy zgarnięcia jednego z trzech albumów jakie przygotowaliśmy w konkursie. Każdy Wasz głos ma ogromną moc. To Wy decydujecie kto zwycięży a swoim głosem zapewniacie wsparcie polskim muzykom sceny alternatywnej. Zapraszamy.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s