Muzyczna Środa: #32 KAJOA

Premiera 1 marca 2023 o godz. 20:00

Jak ten czas leci! To już #32 odcinek audycji z cyklu „Muzyczna Środa”, której celem jest prezentacja ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Tym razem naszym gościem w środowym odcinku będzie toruńska grupa KAJOA !

Zespół KAJOA powstał w roku 1986 w Toruniu. Początkowo męskie trio ale w 1997 roku do grupy dołączyła Iwona Zuchniak i tak uformował się zespół. W pewnym momencie nastąpiło coś, co można nazwać zmęczeniem materiału i KAJOA zaprzestała swojej działalności muzycznej w 2002 roku. Po pewnym czasie okazało się jednak, że wszyscy muzycy mają poczucie niespełnienia i świadomość, że KAJOA do końca się jeszcze nie wypowiedziała. Po 7 latach przerwy wiosną 2020 roku wrócili z nowym zapałem, dużą porcją doświadczeń i silną determinacją do dalszych działań.

13.05.2022 roku odbyła się premiera płyty „FALE”, która w plebiscycie „Toruńskie Gwiazdy” Radia GRA zdobyła nagrodę główną w kategorii Płyta Roku . Zespół uzyskał również I nagrodę na „Połczyn Fest. Festiwal Ulicy 2022” a także nagrodę specjalną na „In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego 2022”.

Kajoa album „Fale”

Toruński zespół rockowy KAJOA po reaktywacji wiosną 2020 wszedł do studia aby nagrać nowy album. Początek nagrań zbiegł się z ogłoszeniem pandemii , co wywarło wpływ na tematykę utworów i ich ostateczny wybór. Pracę studyjną ukończono w 2021. Jej owocem jest dwanaście utworów nagranych na album pod tytułem „Fale”. Premiera płyty „FALE” odbyła się 13.05.2022…

Oceń ten wpis:

Doświadczeni, wielokrotnie wyróżnieni, z dorobkiem niedawno wydanego albumu okrzykniętego Płytą Roku, zaprezentują  się podczas koncertu MIAZGA TOUR 2023 już 04.03.2023 roku (sobota) o 19:00 w klubie Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka w Warszawie ul. Potocka 14. Zapewnią wszystkim niezapomniane doznania muzyczne i dobrą zabawę. Zapraszamy.

MIAZGA TOUR 2023 już 4 MARCA w Klubie Potok w Warszawie

Mamy dla fanów rocka propozycję na dobre, muzyczne rozpoczęcie pierwszego marcowego weekendu. Już 4 marca 2023 roku w Klubie Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka w Warszawie o godzinie 19:00 rozpocznie się pierwszy koncert z projektu Miazga Tour 2023. Będziemy bawić się w rytmach rocka alternatywnego z domieszką rhythm and bluesa, funk, soft i art rocka a…

Oceń ten wpis:

Zespół gra w składzie:

  • Iwona Zuchniak – śpiew,
  • Jacek Leśniewski – perkusja, instrumenty perkusyjne,
  • Michał Maliszewski – gitary
  • Bartosz Mielczarek – gitara basowa, instrumenty klawiszowe

„Muzyczna Środa” to audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia nadającej z Londynu i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów sceny niezależnej. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną.

Audycję prowadzą, Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii a jednocześnie redaktor stacji internetowej RTV Sławenia oraz Patii czyli Patrycja Neodym, polska piosenkarka mieszkająca w Niemczech ale często występująca w Polsce, laureatka Plebiscytu Singiel Jesieni 2022 z utworem Manifesto (Veni, Vidi, Vici).

RTV Sławenia

Matt Smok

Patrycja Neodym

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz na stronie.

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania muzyków i ich twórczości, której nie usłyszycie w radio czy telewizji.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s