Good Night Chicken

Promocja Artysty

Mamy wielką przyjemność promować na naszej stronie zespół Good Night Chicken. W kilku zdaniach opowiemy Wam o kapeli, przedstawimy ciekawostki, twórczość i wydane płyty. Zespół Good Night Chicken powstał w 2013 roku jako dziecko wspólnych zainteresowań, perspektyw muzycznych i przyjaźni Artura Kujawy i Tomasza Gołdy z Bydgoszczy. Początkowo jako duet, zespół rozrósł się do formuły trio w 2019 roku, kiedy dołączył do kapeli Dawid Burlikowski z gitarą basową. Poznajcie Good Night Chicken.

Muzyka poruszana przez zespół Good Night Chicken to „wszelkie rejony psychodelicznego świata gitarowych opowieści, energii pierwotnej skąpanej w oparach trzasku talerzy perkusyjnych i łączenie melodyjności ze ścianą namacalnego hałasu”. Ich inspiracją jest kalifornijska scena garażowa i psychodeliczna: Ty Segall, Oh Sees (zespół został pobłogosławiony przez lidera tejże formacji w 2013 roku na Off Festivalu), CKY, Deafheaven, Swans, muzyka z gry Tony Hawk’s Pro Skater 3, ale najważniejszy jest fakt, że zespół istnieje jako dodatek do przyjaźni trójki osób.

W twórczości zespołu Good Night Chicken ciężko wskazać granicę między humorem, radością, powagą i nonszalancją, tak jak ciężko wskazać w rosole z czego dokładnie mógł on powstać”.

dodają muzycy Good Night Chicken

Z uwagi na fakt, iż zespół najlepiej poznaje się z koncertów na żywo, polecam live at Mleczny Piotr, Gdańsk (2021), wyd. Prądy. Pierwszy z serii występów zespołu na żywo. Występ składa się z trzech utworów (najstarszy z pierwszego albumu, powstały jeszcze w 2013 roku, a najnowszy z nadchodzącej dopiero płyty), jest próbą uchwycenia mocy jaką zespół posiada w graniu na żywo. Miłego słuchania.

Poznaliście już zespół Good Night Chickenn z fotorelacji, z występu na żywo, to teraz przedstawimy Wam twórczość i dorobek zespołu. Swój pierwszy album, zrealizowany jeszcze w duecie, wydali własnym sumtem w 2015r. Album „Good Night Chicken” to „mistyczne dźwięki przeplatane tekstami o zagładzie wielkich gadów sprzed milionów lat i próba uchwycenia wysokowibracyjnej energii dwóch założycieli zespołu Artura Kujawy i Tomasza Gołdy”.

Album możecie przesłuchać na Bandcamp:

Jeśli czas Was goni i teraz nie możecie przesłuchać płyty, to posłuchajcie singla „Last Floor Of The Chocolate Tower” i „Kick The Pigeon” właśnie z tego albumu.

Drugi album „Ahnd Jay” wydany w 2016r., także w duecie, ciemniejszy, mroczniejszy i najwolniejszy z dotychczasowego dorobku zespołu. Na tyle inny niż pozostała twórczość, że nie był on grywany na żywo. Dlatego warto posłuchać w całości.

Ja natomiast proponuję utwór „Weather Forecast II” którego nie znajdziecie na żadnym albumie, nagrany i wyprodukowany na strychu Artura Kujawy w Bydgoszczy. Aktualnie utwór znajduje się w MEGA 10 na naszej Liście Przebojów #WaszMuza TOP30 i czeka na wasze głosy. Życzę miłego słuchania i zabawy na Liście Przebojów a kapeli powodzenia.

Trzeci w dorobku zespołu Good Night Chickenn a zarazem pierwszy, który otworzył drzwi na estrady festiwali był album „You Like The Taste, Don’t You?” wydany w 2018r. przez Music Is The Weapon. Album, dzięki któremu zespół wystąpił m.in. na Off Festiwalu w Katowicach, wołowskim Baraque Feście, w audycji Agnieszki Szydłowskiej w Programie Trzecim Polskiego Radia w ramach wywiadu. To najodważniejsza i najbardziej energetyczna pozycja w dyskografii. Wszystkie utwory autorstwa Artura Kujawy i Tomasza Gołdy z dużą pomocą duetu Black Coffee & Snuff Tobacco.

Singlami promującymi albumu były „The Silver Paint” i „How To Maintain A Diet In Ostróda”

Zespół tworzył przeważnie w języku angielskim, od tego momentu wszystkie utwory powstały po polsku. To dość niespotykane, zazwyczaj jest odwrotnie. Pierwsza pozycja w dyskografii zespołu zaśpiewana w języku polskim to singiel „Posrebrzona”. „Posrebrzona” traktuje o poszukiwaniach utraconej w letnim wietrze i substancjach nieznanych osobowości.

Na kanale YouTube chłopaki z Good Night Chickenn napisali o sobie tak:

Patrzysz na klejące się kolumny talerzy.
Na szare skrawki materii przylepione do szklanek.
Na taflę wody w której zaczynasz dostrzegać rojące się w niej mikroby.
Pewnym ruchem wkładasz rękę w zimną toń.
Tym właśnie jest Good Night Chicken!

Szczerze, to nie bardzo wiem co mam powiedzieć, dlatego polecam Wam wywiad Zuzanny Szmidt z kapelą, który trwa niecały kwadrans a dowiecie się z niego wiele o zespole. Zapraszam, portal muzyczny to nie tylko single, z wywiadów dowiemy się więcej o muzykach.

Chłopaki opowiadają o wszystkich zagranych koncertach, skąd wziął się trzeci członek w zespole, co chcą zawrzeć na następnej płycie, porównują własną muzykę do węgla, mówią o marzeniach, tłumaczą dlaczego pot, brud, ciepłe piwo, upał, nagość to elementy kluczowe do nagrywania muzyki szczerej i zachęcającej do pełnej immersji w nią i wiele więcej.

W 2019r zespół Good Night Chickennn wypuszcza kolejny album „Eudajmonia” wyd. Prądy. Album, którego powstanie wiąże się również z narodzinami własnego labelu nazwanego na cześć dzielnicy Bydgoszczy Prądy, z której dźwięki zespołu się rozchodzą od samego początku. To pierwsze wydawnictwo zarejestrowane w trzyosobowym składzie (gitarę basową obsadził Dawid Burlikowski), we własnym labelu (o nazwie Prądy), z wyśmienitymi gośćmi Wojciechem Jachną na trąbce w pierwszym utworze i Aleksandrą Nagórską w chórkach w innych utworach), z masteringiem dokonanym przez Marcina Bocińskiego z Legato Mastering. Album najbardziej melodyjny, popowy, romantyczny i nadający się do spokojnego słuchania. Co ważne, w całości po polsku.

Polecam z tego albumu utwór „Pod moim łóżkiem już nie ma potworów”. W powstaniu utworu udział wzięli: Artur Kujawa – wokal, gitara elektryczna, Tomasz Gołda – perkusja, Dawid Burlikowski – gitara basowa i chórki oraz Aleksandra Nagórska – chórki.

„Na tym przedziwnym tworze audiowizualnym zrodzonym w ubiegłe lato prezentujemy różne formy spędzania wolnego czasu z muzyką”

– dodał zespół

Aktualnie zespół kończy pracę nad swoim największym, najdłuższym i jak twierdzą, najlepszym albumem. Dlatego polecam śledzić kapelę na portalach społecznościowych i streamingowych:

Dziękujemy liderowi i wokaliście Arturowi Kujawie a także całej kapeli za współpracę przy tworzeniu promocji, poświęcony czas, dostarczone informacje i materiały, które mogliśmy zaprezentować. Wam drodzy czytelnicy, również składamy podziękowania. To dzięki Wam nasza działalność wspierająca polskie zespoły z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna. Ciekawi jesteśmy Waszego zdania o kapeli i jej twórczości. Czekamy na Wasze polubienia i komentarze a na zakończenie kilka fotek z koncertu. 3majcie się zdrowo.


Promocję przygotowano razem z liderem i wokalistą Arturem Kujawą a także z udziałem całej kapeli. Promocja zawierała 9 postów promujących na naszej stronie na Facebooku i Instagramie. Łącznie opublikowane posty dotarły do 3 tysięcy osób. Aktualnie utwory prezentowane w promocji biorą udział w naszej Liście Przebojów #WaszaMuza TOP30 aby promować się dłużej. Są też promowane na naszej Playliście na YouTube Playlista #WaszaMuza #12 i Spotify na Playliście „Alternatywny MIX PL 2021” na które zapraszamy.


Zapraszamy na nasze Playlisty:

Playlista Alternatywny MIX PL 2021
Playlista WaszaMuza #12

Posty promujące na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s