Bzykology album „Autofobia”

promocja albumu

Piotr „Bzyk” Sokołowski to krakowski kompozytor, aranżer, gitarzysta, muzyk sesyjny, realizator dźwięku, nauczyciel gitary w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa a także członek stowarzyszenia autorów ZAIKS i STOART. 25 marca 2023 r. ukaże się jego drugi album pt. „Autofobia”, płyta będzie miała swoją premierę w Klubie Pub Oliwa w Krakowie.

Dotychczasowe dokonania Piotra Bzyka Sokołowskiego są bardzo imponujące. Oprócz tworzenia własnej muzyki wspiera wielu różnych muzyków, współpracował między innymi z zespołem Ziyo, Totentanz, Renatą Przemyk, Jacek Dewódzki & Revolucja, Krzysztofem Kiliańskim, KSU, Krzysztofem Zalewskim, Ornette, czy Samokhin Band, Ich Troje. Związany jest również z tak zwaną Bohemą Krakowską. Jest twórcą Tribute to Michael Jackson w słynnym Lizard King. Ma za sobą występy w Eurowizji czy na festiwalu Woodstock. Wraz z Pavłem Samokhin i Kubą Matusiak współtworzy projekt TriSam. Wraz z Grzegorzem Ornettem Stępień, Łukaszem Markiem oraz Grzegorzem Babiszem współtworzy zespół Ornette. W 2011 r. wydał pierwszą płytę „Bzykology” która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem a ilość koncertów związanych z promocją płyty sprawiła, że utrwalił się podstawowy skład zespołu, który został nazwany BZYKoLOGY.

Podstawowi członkowie BZYKoLOGY to:

  • Piotr „Bzyk” Sokołowski – gitary
  • Łukasz Marek – bębny
  • Grzegorz”Ornette”Stępień – bas
  • Przemek Wątorek – śpiew

Po ponad dziesięciu latach spędzonych na udziale w różnych formacjach muzycznych i gromadzeniu materiału przyszedł czas na powrót i wydanie drugiego krążka. Płyta „Autofobia” będzie miała swoją premierę 25 marca 2023 r. w Klubie Pub Oliwa, ul. Miodowa 14, Kraków. Dla uczestników tego wydarzenia płyta będzie dostępna w cenie biletu.

Na płycie znajdzie się 5 piosenek i 8 instrumentalnych utworów Bzykology oraz bonus – singiel „Nervous” Piotra Bzyka Sokołowskiego.

18 marca 2023 r. ukazało się pierwsze video do utworu „For Love”.


W nagraniach płyty „Autofobia”oprócz ww. muzyków gościnnie wystąpili również:

  • Michał Matragon Worgacz – śpiew (Deszcz)
  • Piotr Matysik – klawisze (Deszcz, For love)
  • Grzegorz Babisz – gitara (Scary kid stuff)
  • Eliza Ratusznik – chórki (Milczę, Przebudzenie)

Genezę powstania płyty zespół przedstawia w następujący sposób:

Powodem powstania drugiej płyty była chęć przetworzenia prywatnej, artystycznej wizji w regularny zespół. Dlatego nie tylko gitarowo lecz również wokalnie budowane były kompozycje. Dlaczego taki tytuł? Autofobia w gruncie rzeczy to zaburzenie związane z poczuciem irracjonalnego strachu przed samotnością i samym sobą. Towarzyszy ono nie tylko artystom. Każdy a w szczególności artysta jest przewrażliwiony na swoim punkcie i uczulony na siebie. Skupiając się na poszczególnych utworach osobno warto wskazać ich podstawowe różnice. Tak więc rasowo gitarowe utwory to „King of nothing”, „Theres nothing without my sister”, „Scary kid stuff” czy „Beware of Bzyk”. „Close to christmas to około świąteczna kompozycja z przymrużeniem oka. „For love” jest utworem lirycznym rozbudowanym o fortepian. Przemek Wątorek zaśpiewał w czterech kompozycjach, balladzie „Milczę” do której nakręcony został teledysk, „Przebudzenie” oraz mocno riffowe „Ja” i „Marsz donikąd”. Michał Matragon Worgacz nagrał nastrojową piosenkę „Deszcz”. Płytę wieńczy „Detuned dimensions II” nawiązujący do zakończenia pierwszej płyty. Bonusem jest utwór „Nerwous”, najświeższa kompozycja gitarowa zainspirowana nowymi trendami światowej gitary.

Wszelką szczegółową interpretację autor pozostawia odbiorcom.

Zachęcamy do obserwowania i odwiedzania profili zespołu na:

Promocję przygotowano we współpracy z zespołem, któremu dziękujemy za przesłane materiały.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s