Pusta Przestrzeń

Promocja Artysty

Czy w dzisiejszych czasach jest jeszcze sens grać alternatywnego rocka? Tego nie wiedzą, ale grają, bo daje im to sporo frajdy. Są całkowicie niezależni i sami konsekwentnie realizują cele, które przed sobą stawiają. Pierwszy koncert? Odhaczony. Minialbum? Wydany. Teledysk? Wisi na YouTubie. Długograj? Płyty są jeszcze ciepłe. Poznaj zespół Pusta Przestrzeń.

Powstaliśmy jesienią 2015 roku i wszystko zaczęło się od… nie, stop. Nie będziemy tu streszczać krok po kroku co i jak się działo ze składem zespołu, w jakiej kolejności powstawały nasze piosenki albo jak przebiegały próby, bo przecież to nikogo nie interesuje. I słusznie – dlaczego miałoby? Postaramy się skoncentrować na tym, co rzeczywiście mogłoby wzbudzić Waszą ciekawość.

Dlaczego ten zespół w ogóle powstał?

Z dwóch powodów. Po pierwsze – głód grania, a po drugie – brakowało nam takiej muzyki w regionie. Tych kilka lat temu Rzeszów i Podkarpacie stały przede wszystkim kapelami metalowymi. Fajnie, że to się trochę zmieniło i nasza lokalna scena staje się coraz bardziej urozmaicona. Cieszymy się, że mamy w tym swój skromny udział.

Pusta Przestrzeń to sztuka kompromisu.

Staramy się znaleźć złoty środek pomiędzy intrygującą, nieokrzesaną gitarową alternatywą a przebojowym, melodyjnym obliczem pop rocka. Każdy z naszego kwartetu słucha nieco innej muzyki, co przekłada się na dużą różnorodność naszych autorskich kompozycji. I nie, to nie są tylko czcze przechwałki. Tak wynika z opinii recenzentów, redaktorów oraz słuchaczy, którzy już zapoznali się z naszym graniem. Kto i co już się przewijało jako nasze inspiracje? Myslovitz, Happysad, Interpol, Armia, Partia, The Clash, post-punk, indie rock, grunge, rockabilly… Cóż, niektóre z tych porównań zaskakują nawet nas samych, ale wszystkie miały miejsce i możemy to udowodnić. Jeśli zdecydujesz się posłuchać naszej muzyki, to pewnie doszukasz się jeszcze czegoś innego i też będziesz mieć rację. Czerpiemy z różnych źródeł i bardzo nam miło, że to słychać.

No właśnie – muzyka. To w końcu ona powinna być głównym tematem artykułu o zespole muzycznym. Zadebiutowali minialbumem pt. „Pustka” o godzinie 13:13 w piątek, 13 marca 2020 roku. Miało być tak na przekór pechowi. Jednak uważają, że to właśnie ten dzień można przyjąć jako początek lockdownu w Polsce będącego efektem pandemii CoViD-19.

Co złego, to nie my. Swoją drogą, nasze wydawnictwo całkiem zgrabnie wpasowało się w tamten nieciekawy okres. Na „Pustce” bowiem znalazły się cztery utwory wypełnione melancholijnym nastrojem, w których poruszamy problemy natury społecznej, takie jak choćby samotność, poczucie odosobnienia czy brak zrozumienia.

Kiedy tylko było to możliwe, wrócili do studia, aby nagrać materiał na kolejny album – tym razem długogrający zatytułowany po prostu „Pusta Przestrzeń”. Po różnych perypetiach, w końcu ujrzał on światło dzienne 17 lutego 2023 roku.

Tym razem poszliśmy o krok, a nawet o kilka kroków dalej. Wydanie płyty poprzedziła publikacja teledysku do jednej z piosenek zatytułowanej „Kolejny plan”. A co ważniejsze – postanowiliśmy wydać ten materiał na CD. I jesteśmy zadowoleni z tego, jak to wyszło.

Minimalistyczne zdjęcie główne, rozkładana okładka, książeczka z tekstami… A muzycznie? Krótko mówiąc, jest podobnie jak na „Pustce”, bo te piosenki powstawały w podobnym czasie. Materiał z „Pustej Przestrzeni” został przez nas jednak nieco bardziej dopieszczony brzmieniowo i wzbogacony o efekty dźwiękowe.

Album w całości można przesłuchać na kanale Spotify zespołu a jeśli uznacie, że chcecie mieć go w swojej kolekcji zapraszam na fanpage zespołu na Facebooku, piszcie do nich, być może zostały jeszcze dostępne egzemplarze.

Między tymi dwoma wydawnictwami zdecydowanie nie próżnowali. W 2021 roku wraz z innymi muzykami z Rzeszowa nagrali piosenkę z okazji 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pt. „O jeden dzień dłużej” i nakręcili do niej teledysk.

W 2020 i 2021 roku zorganizowali dwie edycje jednodniowego minifestiwalu w Rzeszowie pn. „Przestrzenne Wibracje”, w trakcie której zaprezentowali się m.in. Jacek Dewódzki z zespołem (były wokalista Dżemu) oraz inni, lokalni wykonawcy – nie tylko rockowi. Byli też pierwszym zespołem, który zagrał koncert online w ramach cyklu Rze:Tony zorganizowanego przez Estradę Rzeszowską.

Ich kompozycje można było usłyszeć m.in. w Czwórce, Polskim Radiu Rzeszów, Radiu Aktywnym (Warszawa), Radiu Afera (Poznań) czy Radiu Centrum (Rzeszów), a publikacje nt. działań zespołu pojawiały się zarówno w mediach lokalnych, jak i muzycznych.

Nie stoi za nimi żadna wytwórnia, agencja ani manager. Wszystkie działania „okołozespołowe” ogarniają sami w wolnym czasie, między obowiązkami zawodowymi a życiem prywatnym.

Staramy się robić jak najwięcej, bo nas to po prostu kręci! Sami robimy teledyski, sesje foto, sami projektujemy okładki naszych wydawnictw, sami też zajmujemy się promocją i kontaktem z mediami oraz organizatorami koncertów. I weź tu jeszcze znajdź czas na rzeźbienie nowych piosenek w salce prób. Ale chcemy poszerzać grono odbiorców naszej twórczości i dążymy do tego w każdy możliwy sposób. A żeby to osiągnąć, trzeba działać, dlatego nie zwalniamy tempa i już teraz pracujemy nad materiałem na kolejne wydawnictwo. Kiedy ujrzy ono światło dzienne? Sami chcielibyśmy wiedzieć. Możemy jednak zdradzić, że nowopowstałe utwory sugerują zmianę stylistyki, po której Pusta Przestrzeń dotychczas się poruszała. I dobrze – nie lubimy rutyny.

Pusta Przestrzeń to:

  • Paweł Serewko – wokal, gitara
  • Przemysław Biliński – gitara
  • Jakub Kasowicz – perkusja
  • Jacek Miciuda – bas

Jeśli Cię w jakiś sposób zaciekawiliśmy, zapraszamy do posłuchania naszej twórczości, a także na naszego Facebooka, Instagrama i TikToka. Dziękujemy, że poświęciłeś dla nas tyle czasu i dotarłeś do końca tego tekstu – naprawdę to doceniamy. Ślemy najszczersze pozdrowienia!

Dziękujemy kapeli Pusta Przestrzeń za świetny kontakt i dotychczasową współpracę. To chyba jeden z najbardziej zdyscyplinowanych i z powagą podchodzących do własnej promocji zespołów. Dziękujemy za materiał, informacje i zdjęcia, którymi możemy podzielić się z naszymi czytelnikami. Życzymy kariery muzycznej, wielu udanych koncertów i kolejnych świetnych albumów. Trzymamy za Was kciuki!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s