Stolica album „Za rogiem”

Promocja Albumu

„Za rogiem” to drugi album punkowego zespołu Stolica, który ukazał się 15 lutego. Zespół, znany z niekonwencjonalnych działań, nie tylko stricte muzycznie, wydał tę muzykę w bardzo niecodziennej formie…

Okładka albumu „Za rogiem”

Stolicę obecnie tworzą: Anna „Igła” Jagłowska (wokal), Darek „Struna” Żak (gitary). Na płycie można też usłyszeć perkusistkę Magdę Reiff, Krzysztofa „Młodego” Motasa (bas) i Dariusza „Dynia” Dynowski ego (perkusja). W tym składzie powstał niezwykle świeży i energetyczny album punkowców.

Czego możemy się spodziewać po tej muzyce i czym „Za rogiem” różni się do pierwszej płyty? Oczywiście najlepiej zapytać u źródła, „Struna” odpowiada:

Podstawową różnicą jest to, że pierwsza płyta to odtworzenie mojej młodzieńczej, punkowej przeszłości z czasów grupy SAYGON, w której grałem w latach 80. W niej pisałem i komponowałem. Znalazłem po latach załogę, która zagrała ten materiał sprzed lat. Nagraliśmy go i się udało. Natomiast druga płyta to krew, pot, śmiech i łzy czworga dorosłych, świadomych swoich muzycznych czynów ludzi. Każdy z nas włożył w ten materiał całego siebie, swoje doznania, inspiracje muzyczne, wyobraźnię. To, że ta płyta to dziesięć różnych opowieści jest najlepszym dowodem, jaka różnorodność naszych dusz temu towarzyszyła. Nikt nie narzucał nikomu swojego JA.

Praca nad albumem „Za rogiem” to już zupełnie coś innego. Tu wszyscy tworzyliśmy, muzyka rodziła się na próbach, teksty powstawały na kanwie współczesnych realiów. To radość tworzenia ale również wściekłość, że czasem coś nie idzie…. Że ktoś ma gorszy dzień ….Aby na płycie zaistniało 10 różnych opowieści musimy słuchać się nawzajem, być jednością i współgrać emocjonalnie. Wtedy dopiero muzyka, którą mamy w sobie może nas ponieść dalej i dotrzeć do wszystkich.

– dodaje „Igła”

Album promuje lyric video do utworu „Schizo”, jakże reprezentatywnego do całości. Można go odsłuchać i zobaczyć na kanale YT zespołu.

Oprócz świetnych kompozycji, słuchacz zwraca też uwagę na teksty. Jaka jest ich inspiracja i geneza. Znów pytamy zespół.

 Otaczająca nas rzeczywistość, sytuacje, które wywołują skrajne emocje.

– rzuca „Młody

Jeśli masz tą wrażliwość na świat, umiejętność obserwacji,  słowa pojawiają się w różnej formie, emocja, które towarzyszą życiu są najlepszą inspiracją. Czasem wystarczy jakieś słowo zasłyszane przypadkowo w tramwaju a opowieść sama zaczyna się układać. Tak jak dzielimy się z najbliższymi spostrzeżeniami czy opowieściami z minionego dnia, tak ja dzielę się tym pisząc opowieści jako teksty. Przekazywanie siebie nie jest łatwe, otwierasz się na innych, pokazujesz swoje wnętrze, To jest pewnego rodzaju ekshibicjonizm, ale bez tego nie można tworzyć więc nie można dać siebie. Muszę pokazać co czuję, żeby ktoś zechciał się zastanowić nad tym co chcę przekazać.

– „Igła” rozwija tę myśl

Album do nabycia w sieci EMPIK. Gorąco polecamy zakup z naszego linka. Kupując z tego linka wspierasz naszą działalność ale też zespół Stolica.

Cena albumu w wersji mp3 – 28,99 PLN

KUP TERAZ!

Zespół Punkowy Stolica powstał w 2018 roku w Warszawie.

W 2018 została nagrana płyta „dOMY sCHRONY”, w 2020 płyta „Za Rogiem”
Autorami tekstów i muzyki są „Struna”, który był gitarzystą warszawskiej punkowej grupy ”Saygon” istniejącej w latach 1981-1985 oraz „Igła”.
Muzyka Oi Punk, która porusza problemy społeczne, a brzmienie jest mocno osadzone w latach 80.
W 2020 roku w czasopiśmie „Teraz Rock” zespół otrzymał 4 gwiazdki za płytę „Za Rogiem”, a Wiesław Weiss w swojej recenzji określił grupę mianem „MAANAM XXI wieku”

Uczestnicy festiwali:
– Rock&Love 2021
– Gostyńskie Rockowania 2022

Obecni członkowie:

  • Anna „Igła” Jagłowska – śpiew
  • Darek „Struna” Żak – gitara

Byli członkowie:

  • Paweł „Grizzly” Jarząbek – gitara basowa
  • Ryszard Bauman – perkusja
  • Krzysiek „Młody” Motas – gitara basowa
  • Magda Reiff – perkusja
  • Jowita Chruszczyk – perkusja
  • Darek ,,Dynia” Dynowski – perkusja
  • Paweł Caban – perkusja

Wszystkie informacje o zespole oraz najświeższe newsy można znaleźć na kanałach social media Stolicy (np. na Facebooku). Zachęcamy do sprawdzenia ich social media. Bo jak na koniec mówi „Igła”:

Naszą muzykę kierujemy do wszystkich. Nam daje ona energię i radość. Chcemy się tym dzielić ze wszystkimi.

Promocję przygotowano we współpracy z zespołem i menadżerem grupy Przemysławem Kubajewskim. Wszystkim Punkom polecamy ten album, znajdziecie tu nową punkową drogę w nowej rzeczywistości.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s