Muzyczne podsumowanie roku 2022

Głosami sympatyków naszego projektu

Po dwóch trudnych latach dla branży w końcu w 2022 r. mogliśmy cieszyć się powrotem muzycznych doznań. Miniony rok to czas eksplozji artystycznej kreatywności, której skutkiem bylo powstanie szeregu wspaniałych wydawnictw. Przed Wami muzyczne podsumowanie 2022 r. Polskiej Muzyki alternatywnej.

ARTYSTA ROKU 2022

Rozpoczynamy od najpopularniejszego artysty roku, którego fani, czytelnicy i sympatycy naszego projektu jednogłośnie wybrali w styczniu tego roku. Spośród 44 nominowanych to zespół Daffodil Pill został Artystą Roku 2022.

Daffodil Pill

Dziś prawdziwych hipisów już nie ma…. Są i to jacy!!! Warto wybrać się nad Odrę i zobaczyć, posłuchać!! Długie włosy, brody, wzorzyste i kolorowe ubrania, luz i psychodeliczne gitarowe brzmienia oto znak rozpoznawczy zespołu Daffodill Pill.

Oceń ten wpis:

Wyróżnieniem od redakcji Polska Muzyka alternatywna była statuetka, którą wręczony zwycięzcy.

Poza statuetką zespół wziął udział w audycji „Muzyczna Środa” a także w audycji „Dobrze Rockują” w radio Bemowo. Przygotowywany jest również wywiad przez redakcję Rozmowa Trwa.

Warto być razem z nami i uczestniczyć w naszych konkursach. Nie tylko zwycięzcy ale wszystkie nominowane zespoły były prezentowane na antenie INNE.RADIO i w audycji „Dobrze Rockują” radia Bemowo FM odc. 228 a zespół Infinitone z Poznania, który zajął II miejsce został zaproszony do audycji „Z innej Bajki” do radia Malbork 90,4 FM. Jednym słowem, wszyscy nominowani zyskali reklamę i zostali wyróżnieni.

ALBUM ROKU 2022

Spośród 53 nominowanych albumów wydanych w 2022 roku w lutym wybrany został ten najlepszy ALBUM ROKU 2022. Głosujący w Plebiscycie wybrali album „Żer” Bartłomieja „Żercy” Dziadosza albumem roku 2022.

Album Żercy „Żer” Albumem Roku 2022

Spośród promowanych albumów na naszej stronie internetowej oraz wybranych przez naszą społeczność albumów miesiąca w ubiegłym roku, wybraliśmy ten jeden, najpopularniejszy album 2022 roku. Zwycięzcę wyłonili fani a został nim album „Zer” Bartłomieja „Żercy” Dziadosza. Spośród głosujących wyłoniono też zwycięzców konkursu, którzy otrzymają albumy CD. Ogłaszamy wyniki Plebiscytu Album Roku 2022!

Oceń ten wpis:

ALBUMY MIESIĄCA

To nowa pozycja naszej redakcji realizowana od września 2022 roku. Konkurs odbywa się co miesiąc w naszej Grupie Polska Muzyka alternatywna. Jest to fajna zabawa przede wszystkim dlatego, że każdy album biorący w konkursie jest prezentowany na tablicy z linkiem do przesłuchania, dzięki czemu artyści otrzymują dodatkową promocję a czytelnicy mogą zapoznać się z nowościami. Od września do grudnia zaprezentowano 58 albumów spośród których wybrano:

FREEDOMBAND ALBUM „ENOUGH OF THIS” – ALBUM PAŹDZIERNIKA 2022
ZACHWYT EP „ZACHWYT” – ALBUMEM WRZEŚNIA 2022

SINGIEL JESIENI

Wraz ze zmianami na naszej Liście Przebojów TOP30 #WaszaMuza, która od września jest również prezentowana na antenie INNE.RADIO w każdą środę od 21:00 do 23:00, pojawił się pomysł na wyróżnienie najwyżej ocenianych utworów na liście. Spośród utworów, które otrzymują najwięcej głosów, co kwartał wybieramy najlepszy singiel sezonu. Na zakończenie roku 2022, po zakończeniu jesieni, w grudniu odbył się po raz pierwszy konkurs na najlepszy „Singiel Jesieni 2022”. Zwycięzcą w jesiennej edycji Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza i tytuł Singiel Jesieni 2022 głosami słuchaczy i fanów nie tylko naszej społeczności, gdyż głosować mógł każdy, został utwór „Manifesto (Veni, Vidi, Vici)” Patrici Neodym. 

Wyczekiwany singiel jesieni już wybrany. Sprawdź kto zwyciężył!

Konkurs na najlepszy Singiel Jesieni 2022 został rozstrzygnięty. Zwycięzcę wyłoniło głosowanie w Plebiscycie, który zakończył się 18 grudnia. Spośród głosujących wybrano zwycięzców, którzy otrzymają albumy CD. Ogłaszamy wyniki Plebiscytu i podajemy zwycięzców!

Oceń ten wpis:

Neodym singiel „Manifesto (veni, vidi, vici)”

„Modlę się o pokój i ciszę oraz krzyczę przeciwko wojnie i przemocy”. To mocne stwierdzenie jest zarówno refrenem, jak i kluczowym przesłaniem nowego singla NEODYM pt.: „Manifesto (veni, vidi, vici)”. Ta piosenka to również hołd artystki dla żołnierzy walczących na froncie o niepodległość swego kraju.

Oceń ten wpis:

SINGLE TYGODNIA

Singiel tygodnia to utwór, który na naszej Liście Przebojów TOP30 #WaszaMuza w cotygodniowym notowaniu zdobył najwięcej głosów zajmując pierwsze miejsce. W roku 2022 odbyły się 42 notowania z przerwą wakacyjną, od notowania #38 do #79. Zaprezentowano 594 utwory a na pierwszych miejsca znalazło się 16 utworów. Najczęściej, bo aż 18 razy topową 1-szą pozycję zajmował singiel „Szary człowiek” zespołu The Freedom Birds. Na pozycji 1-szej znalazł się w notowaniach: #38, #42, #46, #48, #50, #52, #53, #62, #65, #66, #67, #68, #69, #70, #71, #73, #74 i #75. To zdecydowany lider i można go uznać za najlepszy SINGIEL ROKU 2022.

The Freedom Birds – „Szary człowiek”

NOTOWANIE #79
Łukasz Łyczkowski & 5 RANO – „Chory”
NOTOWANIE #78
The Freedom Birds – „Brzask”
NOTOWANIE #77
Gabi.S – „Collide”
NOTOWANIE #76
Everest – „Nie Uciekam”
NOTOWANIE #72
ColdFire – „Dwanaście kroków”
NOTOWANIE #64
UMMA – „To Nic”
NOTOWANIE #63 #61
Coldfire – „Dwanaście kroków”
NOTOWANIE #60 #59
Sunset Bulvar & Renee Raybert – „Zasady walki”
NOTOWANIE #58
Czechoslovakia – „Upiory”
NOTOWANIE #57
Synowie ChytruSa – „Radiodajnia”
NOTOWANIE #56
Anika Frances Madesa – „It is what it is”
NOTOWANIE #55
AULOFOBIA – „Wojenny”
NOTOWANIE #54
Regresja & Aga Jasek – „Road not taken”
NOTOWANIE #51 #49 #47 #45 #43 #41 #40 #39
Liver – „Someone”
NOTOWANIE #44
Rozmazani – „Hard Times”

Najchętniej czytane w 2022 roku

Wśród najczęściej czytanych artykułów w 2022 roku, które zaliczyły ponad 150 wyświetleń znalazło się 12 pozycji przedstawiających sporą różnorodność muzyczną i artystyczną. W czołówce znalazły się artykuły z drugiej połowy roku a więc wcale nie będące najdłużej na stronie. Muzycznie mamy sporą różnorodność, od melodyjnego rocka przez odmiany metalu na punk roku skończywszy, co cieszy, gdyż świadczy o sporej różnorodności upodobań naszych czytelników. Lider, damianKA singiel „Z każdą kroplą” zaliczył 324 wyświetlenia. Obserwujemy Wasze zainteresowanie prezentacją artystów, zespołów a także zainteresowanie wywiadami, których nie ma zbyt dużo na na stronie a jednak znalazły się w grupie ponad sto wyświetleń.

Ponad 100 wyświetleń otrzymały także: Nokturia, Zespół Wychowawczy, Reszta Pokolenia, Awake The Lights, Sophie Szklarska, Kontakt, High Sensitive, Keymakers, ORNETTE, Aberracja album „Zaraza 20-22”, PINK KING, Atan album „Ugly Monster”, Wywiad z zespołem Neaghi, Diatom Album „Sól”, Sunset Bulvar, Wywiad z zespołem 1965, Klangor album „Arytmia”, Gardenia album „Neuroza” i Infinitone.

Bardzo dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami i czytacie polecane przez nas materiały. Bylibyśmy dodatkowo wdzięczni, gdybyście jeszcze zostawili ślad po sobie, polubieniem, komentarzem a od niedawana możliwością oceny. To pomogłoby nam kierować materiały pod Wasze zainteresowania.

damianKA singiel „Z każdą kroplą”

„Z każdą kroplą” to trzeci singiel zespołu damianKA, jego premiera miała miejsce 25 sierpnia. Jest to kolejny utwór zapowiadający debiutancką płytę formacji, która jak podają członkowie zespołu, ukaże się już jesienią tego roku.

Oceń ten wpis:

Maja Laura album „Bardo”

Jedni kojarzą jej nazwisko ze znanym ojcem, inni z zespołem Ścianka. 26 maja tego roku Maja Laura, artystka i działaczka społeczna zadebiutowała płytą „Bardo”. Wraz z jego premierą artystka zdecydowała się na założenie własnego wydawnictwa Maja…

Oceń ten wpis:

KRiSU SINGIEL „Szczerość”

KRiSU pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jest autorem tekstów, muzyki. W 2020 roku wydał swoją pierwszą płytę pt. „Pamiętasz?…” Znalazło się na niej 12 utworów. Jego twórczość to życiowy klimat w rytmie gitarowym. Muzyka jaką prezentuje, to…

Oceń ten wpis:

MAS SINGIEL „Bez Powietrza”

Artystka poruszająca się w nurcie Indie- pop- alternatywy, powoli wchodzi na rynek, powoli podbijając playlisty popularnych serwisów streamingowych w Polsce.

Oceń ten wpis:

Michałek

Zespół Michałek powstał w 2019 roku. Tworzą go młodzi muzycy z Kielc i Skarżyska-Kamiennej. To czterech indywidualistów, tak różnych, że aż takich samych. Na początku tworzyli muzykę punkową teraz łączą funk, indie, rock i pop. Ich…

Oceń ten wpis:

UMMA

Początek zespołu to spotkanie dwóch poznanianek – Weroniki Winter i Karoliny Ostojskiej. Przyjechały do Krakowa stopem i zostały już na stałe. Kraków zrobił na nich olbrzymie wrażenie a klimat artystycznych przedsięwzięć organizowanych w mieście w każdej…

Oceń ten wpis:

Jack Friday

Zgrana ekipa Jack Friday z rozmaitymi doświadczeniami muzycznymi, grającą szeroko pojęty Rock Metal szykuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu, którego premiera planowana jest na jesień tego roku. Zagrali wiele koncertów, zgarnęli nagrody występując na festiwalach…

Oceń ten wpis:

Seastain album „Silence Gone”

Młody zespół z Gdańska, powstał niecałe dwa lata temu, 10 czerwca 2022 r. wydał swój debiutancki album „Silence Gone”. Seastain swoją stylistykę szufladkuje jako rock alternatywny a „Silence Gone” to masa świetnych melodii, a na dodatek…

Oceń ten wpis:

Slave Keeper album „Ślad”

23 września 2022 roku to wielki dzień dla zespołu Slave Keeper. To w dniu dzisiejszym ma miejsce premiera ich debiutanckiego albumu „Ślad” prezentująca całe spektrum zespołu: od szybkich, mocnych heavy-metalowych utworów poprzez ballady do długich, wielowarstwowych,…

Oceń ten wpis:

Skytruck

Z wielką przyjemnością zapraszamy na Promocję Artysty z zespołem Skytruck. Zespół Skytruck to nietuzinkowa grupa muzyków, którzy pragną by rock na nowo rozkwitał w polskiej przestrzeni muzycznej. Mają już na koncie EP-kę, a nowa płyta „Lot…

Oceń ten wpis:

Booze & Glory singiel „Betrayed”

Polsko-włosko-hiszpańska punk-rockowa grupa Booze & Glory wydała nowy singel zatytułowany „Betrayed”. Jest to druga z czterech piosenek, które Booze & Glory planuje wydać w 2022 roku. W styczniu ukazał się singel „Raising the Roof”.

Oceń ten wpis:

The Buffons

Dzięki Jarosławowi Czekalskiemu, menadżerowi zespołu The Buffons z którym Jarek współpracuje od 2016 r., czyli od momentu formowania się kapeli, mamy wielką przyjemność przedstawić Wam zespół, opowiedzieć i zaprezentować twórczość kapeli abyście mogli poznać ich lepiej.…

Oceń ten wpis:

Rok 2022 dobiegł końca. Jeśli coś przeoczyliście zapraszamy do uzupełnienia informacji. Przed nami nowe wyzwania, nowe albumy, single, wywiady, nowe prezentacje artystów, którymi chcemy się z Wami dzielić. Przed nami także wiele konkursów i Plebiscytów, w których będziemy wyłaniać tych Waszym zdaniem najlepszych. A co przyniesie nam rok 2023 zobaczymy. Wszystko przed nami.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s