Ogłaszamy zwycięzcę Plebiscytu Artysta Roku 2022

Druga edycja Plebiscytu Artysta Roku 2022 już za nami. Zwycięzcę wyłonili fani w głosowaniu, które odbyło się w terminie od 15 do 28 stycznia. W związku z tegorocznym partnerstwem stacji radiowych konkurs był szeroko rozpoznawalny i przyciągnął nowych miłośników muzyki alternatywnej. Spośród głosujących wyłoniono zwycięzców konkursu, którzy otrzymają albumy CD. Ogłaszamy wyniki Plebiscytu Artysta Roku 2022.

W tym roku Artystę Roku 2022 wybieraliśmy spośród 44 artystów, którzy zostali Załogantami PMa. Załogantami, którzy skorzystali z naszej bezpłatnej oferty „Promocja Artysty” oraz jako pionierzy zgłosili się na pierwszy ogień do audycji „Muzyczna Środa” oraz projektu koncertowego MIAZGA TOUR 2023. Bez nich trudno byłoby prezentować ciekawe materiały na naszej stronie ale także uruchomić nowe promocje artystów na wizji i na scenie. Za odwagę, poświęcony czas i zaufanie jakim nas obdarzyli zostali przez naszą redakcję nominowani do Plebiscytu. Jeżeli chcecie uczestniczyć w takim wydarzeniu w roku następnym, korzystajcie z naszych bezpłatnych ofert, bierzcie czynny udział w naszych akcjach promujących a być może w przyszłym roku to Wy zdobędziecie tytuł Artysta Roku 2023. Zostańcie Załogantami PMa.

Druga edycja Plebiscytu spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności, nie tylko tej związanej z naszym projektem ale na dużo szerszą skalę. Wszystko dzięki zaangażowaniu mediów, które wsparły naszą inicjatywę. Informacje o Plebiscycie można było usłyszeć na antenie RTV Sławenia w audycji „Muzyczna Środa„, w INNE.RADIO podczas Listy Przebojów TOP30 #WaszaMuza, w audycji „Z innej bajki” w Radio Malbork 90,4 FM oraz „Dobrze Rockują” w Radio Bemowo FM. Umożliwiono nam także prezentację konkursu, na antenie Radio Malbork 90,4 FM i Radio Bemowo FM, gdzie Aneta mogła szerzej opowiedzieć o wydarzeniu a w audycji „Dobrze Rockują” w Radio Bemowo FM Radosław „Szadek” Szatkowski zaprezentował w prawie 3 godzinnym programie nominowanych do plebiscytu.

W Plebiscycie udział wzięło 368 głosujących. Oddano 408 głosów. Wszystkim głosującym bardzo gorąco dziękujemy. Wasz głos ma wielką wartość dla każdego nominowanego artysty. To dzięki Wam artyści dostają power, dzięki Wam tworzą, grają koncerty, są aktywni i umilają nam codzienne życie. To dzięki Wam wiedzą, że ktoś ich słucha, ktoś im kibicuje i docenia twórczość, którą komponują dla nas wszystkich. Jesteście po prostu WIELCY!

Król jest jeden tak jak jeden z nominowanych zostanie Artystą Roku 2022. Zanim jednak podamy zwycięzcę chcemy wyróżnić tych, którzy zajęli 2 i 3 miejsce. Jak informowaliśmy nasi Patroni zrealizują wywiady ze zwycięzcą ale także nie wykluczają możliwości zaproszenia do audycji pozostałych uczestników. Tym samym podpowiadamy, kogo głosami publiczności mogą zaprosić.

III MIEJSCE

Miejsce trzecie głosami fanów polskiej muzyki alternatywnej zajął zespół :

Michałek

Michałek

Zespół Michałek powstał w 2019 roku. Tworzą go młodzi muzycy z Kielc i Skarżyska-Kamiennej. To czterech indywidualistów, tak różnych, że aż takich samych. Na początku tworzyli muzykę punkową teraz łączą funk, indie, rock i pop. Ich muzyka jest lekka i przyjemna w odbiorze. Mają za sobą wiele koncertów w większości największych miast w Polsce. Są…

Oceń ten wpis:

II MIEJSCE

Na miejscu drugim ulokowała się kapela:

Infinitone

Infinitone

Infinitone to nieskończoność muzyczna, która jest odzwierciedleniem różnorodności charakterów i temperamentów ekipy. Tworzona muzyka to spójna mieszanka progresji i atmosferycznej elektroniki podpartej solidną metalową konstrukcją.

Oceń ten wpis:

I MIEJSCE

Zwycięzcą w Plebiscycie Artysta Roku 2022 został

Daffodil Pill

Nagrodą redakcji Polska Muzyka altrernatywna dla Artysty Roku 2022 jest wyjątkowa, ręcznie wykonana przez ABarton Andrzej Batorski – metaloplastyka statuetka, którą wyślemy zwycięzcy już niebawem. Właśnie graweruje się tabliczka, która zostanie umieszczona na cokole. Niech ta wyjątkowa statuetka będzie zwieńczeniem artystycznych dokonań w 2022 roku, docenieniem talentu i pamiątką na całe życie.


Jest ona również nagrodą publiczności, gdyż została zakupiona za pieniądze, którymi wspieracie nasz projekt wpłacając darowizny, za co pięknie dziękujemy. To dzięki Wam możemy zrobić nieco więcej i w lepszej jakości.

Nagrodą dla zwycięzcy, Artysty Roku 2022 od naszych Partnerów i Patronów medialnych jest także:

O wywiadach i audycjach będziemy informować na bieżąco na naszym fanpage na Facebooku a w celu realizacji niebawem skontaktujemy się ze zwycięzcą za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Gratulujemy zwycięzcy i Wyróżnionym!

Podczas głosowania, wybierając Artystę Roku 2022 była możliwość wzięcia udziału w konkursie. Konkurs był dobrowolny, wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: „Na którego z artystów biorących udział w Plebiscycie chciałbyś/chciałabyś pójść na koncert? Uzasadnij swój wybór„. Trzy osoby, które podały najbardziej kreatywne odpowiedzi, którymi nas przekonały i zainteresowały otrzymają jeden z trzech albumów CD : Strzęp Pieroński  album „Blade światła fabryk”, Marcin Pajak album „Sound of the Trees” i Atan albumUgly Monster.
Płyty otrzymaliśmy od artystów, którzy w podziękowaniu za promocje i wsparcie jakie od nas otrzymali ale także zupełnie bezinteresownie podarowali nam swój album. To dzięki nim nagrodę w postaci albumu przekażemy zwycięzcą konkursu, fanom polskiej muzyki alternatywnej.

Nagroda pierwsza, najnowsze wydawnictwo zespołu Strzęp Pieroński album CD „Blade światła fabryk”otrzymuje Kazimierz Oczkowski, który udzielił następującej odpowiedzi na konkursowe pytanie:

Daffodil Pill. Tak dobrej muzyki i klimatu który tworzą chłopaki z tej kapeli nie spotyka się w tych czasach. Są na prawdę niesamowici 

Drugą płytę CD, wydawnictwo Marcina Pajaka, świetny album „Sound of the Trees” otrzymuje Aleksandra Kuczera, która udzieliła następującej odpowiedzi:

Kingsphere ponieważ jest to moje najlepsze odkrycie muzyczne zeszłego roku. ❤️

Trzeci album, najnowsze wydawnictwo zespołu Atan, które zyskało świetne recenzje i wyróżnienia, album CD Ugly Monster otrzymuje Adrianna Paradowska za udzielenie odpowiedzi:

Gdybym miała możliwość to chciałabym pójść na koncert zespołu ,,AyAhuasca”. Dlaczego? Odpowiedź jest jasna, gdyż dzięki temu otworzyła by się dla mnie droga podróży w czasie, serio 😄 – przeniosłabym się do czasów drugiej połowy XX wieku – do lat 60., 70. i 80., gdzie królowały brzmienia gitar – od tych łagodnych rockandrollowych po te mocniejsze brzmienia gitar przesterowanych 🎸, do czasów gdzie tekst niósł ze sobą ważne przesłanie wykonującego do słuchających🎤🎙️📖, do czasów oryginalnego, a zwłaszcza rytmicznego grania, przynoszącego chwile zapomnienia od otaczającej szarości życia, do czasów odważnego wyrażania własnej indywidualności… Gdybym tylko mogła to chętnie bym wzięła w takim wydarzeniu udział, gdyż aranżacje tego zespołu wzorowane są właśnie na kompozycjach minionych dekad, włączając przy tym do swoich kompozycji elementy nowości naszych czasów. Takie połączenie daje syntezę przeszłości z obecnością, otwierają drzwi na nowość oraz niebanalną oryginalność 😎✌️😃

Gratulujemy zwycięzcom. Już podjęliśmy korespondencję w zakresie dostarczenia albumów więc sprawdźcie skrzynki pocztowe pod adresem jaki podaliście w konkursie. Wszystkim uczestnikom Plebiscytu bardzo dziękujemy za udział w konkursie i bardzo fajne, kreatywne odpowiedzi. Przyznajemy, że bardzo trudno było nam wyłonić zwycięzców. Pragniemy również poinformować, że już w lutym kolejna zabawa i szansa na wygranie albumów CD, więc obserwujcie nasze social media.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s